Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit tegyek? Kinek van...

Most mit tegyek? Kinek van igaza? Egyesek szerint hagyjam sírni, mások szerint nem. Hogyan szoktassam le az állandó ölben levésről?

Figyelt kérdés
7hetes a kislányom,és elég sírós rossz alvó és hasfájós. Majdnem egész nap ölben van,mert ha nem veszem fel fulladásig ordít. Akár hova teszem sehol nem jó,csinálhatok vele akár mit az sem jó. Ez viszont már nagyon fárasztó,és teljesen kivagyok. Van aki azt mondja hogy már elkapattuk,és hozzászokott hogy felveszem. Mások szerint egy ilyen pici babát még nem lehet elkapatni.
2010. ápr. 29. 18:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet elkapatni egy ennyi idős gyereket! Na és, mi van akkor, ha elkapatod?! A te gyereked, azt csinálsz vele amit akarsz!!! Nehogy már mások irányítsák az anyai érzéseid! Te szülted meg, és ha úgy érzed, hogy kényeztetni akarod (bár úgy gondolom ez egyáltalán nem az), akkor kényezteted, és nem mások mondják meg!!!

A mi kislányunk az első 6 hétben azért sírt (inkább ordított), mert kevés volt neki a tejcsi és éhezett. Az agyontanult nagy tapasztalattal rendelkező védőnő sem vette észre, most meg jön az okos dolgaival, hogy egy gyereket nem kell altatni. Dehogynem kell, ha én úgy érzem. Mivel már nem szopik, hiányzik az összebújás!! Egyébként meg tényleg nagyon jól elvan napközben a járókában, a haptapin, a konyhában ha főzök a pihenőszékben, és napközben 1-2 órát hordozókendőben sétálunk. Sőt! A hordozókendőben szoktam elaltatni kb. 5 perc alatt beájul, kibogózom és megy a kiságyba. Ilyen egyszerű.

Most nagyon nehéz időszakot éltek, hisz mindennek és mindenkinek meg akarsz felelni. Teljesen együtt érzek veled, de ne izgulj, ahogy egyre jobban megismeritek egymást a gyerekeddel, egyre könnyebb lesz. Az első 3 hónap a kemény:)

5 hós anyuka

2010. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

fogalmam sincs, hogy el lehet-e kapatni vagy sem, csak azt tudom, hogy a hasfájást mindenképpen érdemes kezelni, mert akkor már ezzel egy probléma megoldva. Mi az espumisant használtuk és használjuk, bár lassan elhagyom, mert már nem látom, hogy fájna a hasa. Ja! Hason fektetem kb 6-7 hetes kora óta. Úgy fektettem le eleinte, hogy hasra fektettem, cumit adtam a szájába, és símogattam a hátát, a buksiját. Így aludt el. Most már erre csak akkor van szükség, ha túlpörög, tehát nagyon elfárad.

Szerintem ekkora baba még nem igényel olyan nagy foglalkozást, tedd az ágyatokra, mutass neki egy-két színes tárgyat, vagy hagyd nézelődni. Sokat nincs fenn, mert gyorsan elfárad. Amint látod, hogy álmos, ásít, vagy nyűglődik, azonnal le kell fektetni. Ha sír, vedd fel, ringasd el, és ha már félig alszik tedd le. Ha nem fáj a hasa, és nem pörög túl, szerintem el fog így aludni. Amit még fontosnak tartok, hogy legyen valamilyen napirend, ami biztonságot ad a gyereknek, azaz tudja, hogy mikor van fürdés, mi a különbség az éjszaka és nappal között. Én bevallom felébresztettem mindig aa lányom, ha nagyon bealudt pl. fürdés előtt, mert utána felborulna minden, a vacsora az éjszakai alvás és az senkinek sem jó. Persze nem percre pontosan kell ezt követni, de nem árt egy órán belül azonos időpontokban csinálni dolgokat, mert ettől is biztonságban érzik magukat a picik, nem csak a testi közelség számít. Persze ez a napirend, ahogy nő a baba, változni fog, de egy-egy variációt hetekig lehet tartani.

Szóval ne hagyd sírni, de következetesen tedd le, ha abbahagyja a sírást! Biztos nem fogsikerülni egy nap, de szerintem ha elég kitartó vagy, akkor sikerülni fog azzal, hogy a hasfájást meg kell szüntetni.

2010. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
az én kisfiam iszonyatosan hasfájós volt,nagyon sokat volt ölben.meg is lett a böjtje,mert nagyon nem tudott mit kezdeni magával.sokat kellett hurcolnom magammal.most már 5 hónapos és akár 1 órát is elvan magában,most tanul hátról hasra fordulni.én is igyekeztem a nagyokosokra hallgatni.de rájöttem,hogy magamra kell,hogy hallgassak,az ösztöneimre.ha sír,akkor bizony felveszem,még a babakocsiból is kiveszem.utána megnyugszik és mehetünk tovább.a te babád még olyan pici,segítségedre van szüksége.ringasd,altasd ölben,ha így tartod jónak.olyan gyorsan elmúlik ez az idő,utána kis felfedező lesz,ritkán lesz el ölben.a hasfájós időszak pedig elmúlik,csak kitartást hozzá!
2010. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Basszus, valaki megint azzal szórakozik, hogy lepontozza a válaszokat!

(A)

2010. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

Az én babám is ilyen volt, szerencsére mára kinőtte, 9 hónapos. A te döntésed,hogy hogyan vészelitek át ezt az időszakot, vagy állandóan ölben tartod, magadra kötöd, esetleg veletek is alszik, de akkor megvan a veszélye, hogy tényleg el fogod kapatni (most még nincsen szerintem), vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy ehhez fog hozzászokni és később is igényelni fogja.

Vagy leszoktatod róla és ha itt az alvás ideje, látod hogy fáradt, akkor leteszed és kész, hagyod, hogy egyedül aludjon el. Ez a megoldás rövidtávon nehezebb, rengeteg türelmet igényel, de hosszútávon megéri a befektetés szerintem, mert később sokkal nyugodtabb lesz az életetek.

Ha az előbbit választod, akkor most kevesebb lesz a sírás, de előbb utóbb le kell majd szoktatni az állandó kézben levésről, és egyáltalán nem biztos, hogy majd magától elhagyja.

En amikor már semmi sem volt jó neki, az sem ha a kezemben volt, akkor letettem az ágyában és hagytam egy kicsit. Mindig elaludt szépen, és így megkíméltem őt is az órákig tartó sírástól, fel/le vételtől, kínlódástól...

2010. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

El lehet kapatni és mi is ezt tettük. Most 3 hós és hasfájós volt, a kezünkben megnyugodott és mi mindig felvettük, ha fájt a hasa. Most az elalvás csak kézben megy, de nagyon szépen eljátszik egyedül. Leteszem a játszószőnyegre, nézelődik, ütögeti a csörgőket. Az ágyában a forgót nézegeti. Akár fél órát is el van. Néha ránézek, de ha jól érzi magát, nem zavarom meg.

Nekem az alvással kapcsolatban még nem sikerült senkinek jó tanáccsal szolgálni.

Van forgótok, vagy ami érdekli? Mostmár egyre több minden lesz majd, ami érdekli, szerintem nem lesz gond!

Egyébként nálunk az elalvás olyan, hogy a kisfiunk is fulladásig sírna, ha nem altatnánk el. De egy gyerekkel foglalkozni kell végül. :)

2010. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, a is hozzátartozik az igazsághoz, hogy az embernek úgy tűnik, hogy semeddig sincs el a baba egyedül. Egyszer mérd meg az időt. Olvastam, hogy kb. negyed órát tudnak ellenni általában mikor még picik. Az én kisfiam félórát is, de 5 percnek tűnik, olyankor úgy repül az idő.
2010. ápr. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
90%
Ne hagyd sírni! Nem könnyű, de hidd el, hogy el fog múlni ez az időszak, és a babád meg fogja hálálni a törődést. 19 hónapos a kislányom, rengeteget fogtam a kezemben, éjjel is, sokszor fáradt voltam, de megérte, és egyáltalán nincs elkapatva. Gyönyörűen, mondatokban beszél, köszön az ismerősöknek, tudja a lakcímünket, ismer kb. nyolc színt, mondókázik. És mindezt boldogan... szerintem a sok törődés miatt ilyen... Kitartást kívánok!!!
2010. ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!