Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születéstől csak 1 év otthonlé...

Születéstől csak 1 év otthonlét a gyerekkel mennyire hat ki a kicsi fejlődésére?

Figyelt kérdés
Feleségem ahol dolgozik 1 évre tudják csak elengedni gyerekvállalás miatt. Utána vissza kell mennie. Mennyivel lesz nehezebb élete a gyermeknek, mint aki mellett 3 évet vannak otthon?

2016. nov. 26. 18:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én anno 9 hónaposan kerültem bölcsibe, semmi bajom nem lett. Egyik ismerősöm babája 6 hónaposan került be és szintén semmi baja. Nem ezen múlik a szülővel való kapcsolat vagy más fejlődéssel kapcsolatos folyamat.
2016. nov. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hanem azon múlik, hogy munka után minőségi időt töltsenek a dolgozó szülők a gyerek(ek)kel, mert élményekre, emlékekre van szükségük.

Én munka után festek, sétálok, mesélek, beszélgetek, ha kell tornázok stb vele.

2016. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam :) Akinek még van tapasztalata továbbra is írjon ide. Köszönöm.
2016. nov. 27. 12:53
 14/19 anonim ***** válasza:
12-es válaszolónál a pont. Csak az a fontos, hogy mikor vele vagy akkor tényleg foglalkozz vele.
2016. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia.Nem tudom hol élsz,de mi külföldön.Néhány bölcsibe már 6 hetes kortól belehet vinni a picit,persze anyatejről,tápszerről,peluról st gondoskodni kell.Nekem kapásból 2 ismerősöm is van akik kicsivel 1 éves koruk után vitték a piciket bölcsibe és még 1 aki 1,5 évesen,van aki egyedülálló,így nem tehette meg,h sokat otthon legyen a gyerekkel.Magxarországon még konzervatívabbak a szülők,jó része szeretne 3 éves korig otthon maradni a kicsivel/ami nem baj/ a baj csak az,h leszólják a másikat aki korábban szeretné vinni bölcsibe.Itt nagyon sok anyuka viszi bölcsibe ilyesmi korosztályban a gyereket.Személyes tapasztalatomat tudom neked csak elmondani.Nagyobbik fiam 2,5 évesen kezdte a bölcsit és az ő csopijában azok a gyerekek akik már hamarabb is bent voltak rémisztően tudják a rendet!Amíg az én fiam az első napokban felállt az asztaltól,h inkább játszani szeretne,mint enni,addig a nála kisebbek már tudták a rendet,magának vették ki az uzsisdobozt és szépen reggeliztek,azt hittem nem jól látok...Amikor inni szerettek volna,jelezték!Az biztos,h a 2.fiam 1,5 évesen menni fog bölcsibe.A nagyobbik fiamat is részben megbántam,h nem korábban irattam be picit,m akármennyit is foglalkoztunk vele láttam rajta,h hiányzik a gyerekek társasága neki..Amikor az utcán mentünk és gyerekeket látott,roppantul megörült,ment volna hozzájuk és bizony néha hiszti volt,h nem mehetett...Azóta is imád bölcsibe járni,az első 2 héten nem akart hazajönni.Nem egész napos,csak 3,5 órát van bent,most kezdjük majd a bent ebédeltetést is...A gyereknek nem lesz nehezebb hanem könnyebb lesz sztem,de ez csak az én véleményem...Én későn mentem oviba nagyon,azóta is roppantul nem kedvelem a csoportokat és a csoportokba való beilleszkedést.
2016. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én inkább azért aggódok, hogy nem alakul ki a megfelelő kötődés a szülőkhöz ha sokat van másokkal kicsi korban. Mások szokásait, cselekedeteit, hangját fogja többet érzékelni, és kevésbé lesz kreatív, önkifejező. Az első pár év rendkívül meghatározó a fejlődésben. Bölcsiben nem tudni milyen traumát él át, hangoskodnak-e vele, csúnyán néznek-e rá, milyen törődést kap. Mindig azok a videók jutnak eszembe, ami kegyetlen babysitterekről szólnak. De lehet túl aggódom.
2016. nov. 30. 22:28
 17/19 anonim ***** válasza:

A bölcsikben kicsi a létszám. Jobban tudnak figyelni 1-1 gyerekre.


Ha rossz neki ott, azt észreveszed. Fiam sírva ment a magánbölcsibe minden reggel, államiba 3 nap alatt beszokott, és minden nap örömmel ment (beszélni még nem tudott, de láttam arajta, hogy szeret ott lenni.)

2016. nov. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát egy cseppet tényleg túlaggódod. Válasszatok körültekintően bölcsit, és akkor nincs mitől félni.


Egyébként miért gondolod, hogy nem alakul ki megfelelő kötődés? Mert az anyja nem lesz vele otthon? És? Te az első naptól nem vagy vele otthon, mégis kötődik hozzád is, nem? És ez igaz az apák 99%-ára, mivel Magyarországon még mindig általában csak az anyák maradnak otthon, ki egy, ki két, ki három évre, de ha utána vissza kell menni dolgozni, akkor nem az az általános, hogy utána az apa is otthon marad. Mégis, szerintem az apákhoz is kötődnek a gyerekek, legalább is az enyémek igen, és a környezetemben is ezt tapasztalom, pedig sajnos nálunk sem volt megoldható, hogy a férjem is itthon maradjon velük.


Akkor miért gondolod, hogy ha az anya is ugyanúgy eljár dolgozni, mint te, akkor jobban sérül a kötődés, mint amikor te nem vagy vele otthon?

2016. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak leírom, hogy történt, 2019 ősszel született, úgy alakult, hogy 1,5 év után én (APA) voltam vele itthon 1 évet, fél évig bölcsibe járt, hogy szokja a közösséget, 3 éves korától pedig már óviba jár.
2023. febr. 26. 01:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!