Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szules utani nagyfoku alvaszavar?

Szules utani nagyfoku alvaszavar?

Figyelt kérdés

Szules utan kabe 3 honappal kezdodott, hogy nehezen aludtam el vagy ha el is aludtam felkeltem ejszaka. Azota is tart kisebb nagyobb szunetekkel. Par napot jol alszom aztan hetekig alvaszavarom van.

Most 13 hos a lanyom de ott tartok, hogy lefekszem negyed 10kor aludni de ejfelkor meg forgolodok az agyban felig ebren. Olyan erzes, hogy almos faradt vagyok asitozom viszont a kellemes elszenderedes magyarul szundikalas allapotabol egyszeruen nem lepek at a mely alvasba. Ez megy orakon at. Aztan ha nagy nehezen elalszom, akkor ejszaka felkelek 3-4x. Felriadok magamhoz terek aztan befordulok es alszom tovabb.

Ez megy honapok ota. Ez depresszio lenne? Vagy mi ez?


2016. dec. 1. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem tartott ennyi ideig, de szoktak ilyen időszakaim lenni. Én ilyenkor elkezdek szedni hetekig napi 2x magnéziumot, nekem szokott segíteni.
2016. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szedek magneziumot de az sem segit.

Kiprobaltam mar mindent a kemiai altatokon kivul....

2016. dec. 1. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Szió.

IGen,sztem lehet depresszió jele.Anno beleàstam magam a témába és egyik alkalommal olvastam ezt is.Éjjel nem tud elaludni,napközben az egész napot végigaludná..

Bár sztem a depressziónak több tünete kell,h legyen,hangulatingadozások,néha élni sincs kedved,esetleg bizonyos megváltozott viselkedési formák.Minden betegségnek van tünetegyüttese,amiből megállapítható,h az e vagy sem,de összességében 1 tünetből nem lehet semmire azt mondani,h igen,ez tuti az!Ha depis lennél vannak jó homeopátiás szerek,akár patikàban is érdeklődhetsz,illetve természetes nyugtatók a drogériák polcaon vagy a "nagyanyáink nyugtatója" lefekvés előtt langyos tej mézzel.

Az is lehet,h a kislányod miatt az "anyai ösztöneid" esetleg frusztrál belülről,h minden rendben,lélegzik e,jól alszik e stb Vagy a sok gond..Szerintem ülj le,keress magadnak egy pár órát,ha máskor nem megy abban az időben amíg ő alszik és gondold végig,h mik azok a dolgok amik nyomasztanak vagy nyomaszthatnak,amiért folyton gondolkozol.Lazìts és gondold át,h most este van,a problémák nem futnak el,hnap átgondondolod őket,ma már nem.Sz is szokott segíteni,h amikor bemész az ágyba meggyőzöd magad,h az àgy pihenésre való,nem problémák hadára(az elején nehéz meggyőzni a saját agyunkat,de kitartás és egy idő után menni fog magától,rááll az agyad).Ha semmi nem segítene akkor fordulj pszihológushoz,lehet,h a családtagjaiddal nem tudod kibeszélni a nyomasztó dolgokat.Altatókhoz csak a legvègső esetben érdemes nyúlni,m függőséghez vezethet,mint akármelyik antidepresszáns...Kipróbálhatod még a sportot,nem musz futni,elég egy 10 perces jóga vagy pilates ami nem kimerìtő,de megadja a megfelelő kikapcsolódást az életedből amiben most vagy.Remélem valamelyik megoldódik és mihamarabb jókat fogsz aludni!A kislányodnak is jobb egy kipihent fitt anyuka!Kellemes "babázást" :)

2016. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 3as valaszolo! Koszi a valaszt!

Nos nem tudom hogy lehet e depresszio, de par honapja elegge magam alatt voltam a sok ejszakai kelestol. Nekem ott eomlott el az alvasom, hogy a lanyom nyaron kezdett el fogzani es sokat keltunk ejjel.

Nagyon haragudtam a lanyomra hogy nem hagy aludni es jo par het nem alvas utan kikeszultem. Volt olyan hogy ejjel felkeltett aztan csak orditottam es sirtam. De ezen a perioduson tulestem valahogy aztan most mar csak alvaszavar van.

Napkozben ugy erzem semmire nincs idom nem birom a babasirast annyira megfeszulok olyankor es azonnali keszultsegbe vagom magam hogy vege legyen a sirasnak, emiatt otokos stressz az eletem en ugy erzem. Olyan mintha allandoan siettetne a lanyom.

Nyaron akartam menni pszicologushoz de nagyon draga es a tebes pszicologus egybol gyogyszert irat .

Igazabol nem tudom mert van rossz fogam is es tulsulyom is van . Barmire ra lehet fogni az alvaszavart sajnos.

Es meg azt se mondhatom hogy nincs idom kikapcsolni, mert anyum surun elviszi a lanyom.

De mar nagyon faradt vagyok. Faj mindenem, a fejem a gyomrom a hatam.

2016. dec. 1. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!