Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-hónapos a fiam és nem mond...

14-hónapos a fiam és nem mond mondatoka, van okom aggódni?

Figyelt kérdés
Minden másban jól halad fogacskák jönnek szépen megy..de valahogy a beszéd az lemaradt!Fülészetileg nincs próbléma vizsgálták!tapasztalatok?
2016. dec. 1. 16:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nincs, valaki később kezd el beszélni, valaki korábban. Amúgy szerintem nem sok gyerek van, aki 14 hónaposan mondatokat kreál. Fiam 1 éves és még ""csak"" betű, szó foszlányokat gőgicsél, mint bö, meg babababa, meg ilyenek.
2016. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha az igeragozással is gondjai vannak, akkor bizony csak 14 hónapos szinten van.
2016. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 TR75 ***** válasza:
2016. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nahát. Az Én 26 hós fiam annyit mond, hogy apa, meg ajja (anya) , cija, meg kék és baba. Miért kellene mondatokban beszélnie 14 hósan?
2016. dec. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos 14 honaposat akartal írni?ha igen,akkor vicces vagy.. Szerintem a 14 honaposok 80%a szavakat is alig mond,nemhozy mondatokat..a lanyaim 17-18 honaposan kezdtek mondatokban beszelni es ez is korai volt,mindenki le volt dobbenve rajtuk..
2016. dec. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Elnézést rosszúl írtam..nem mondatokat hanem szavakat!!csak sikongat de ettől többet nem tud!Én nem is idegeskednék csak a védönő és gyerek orvos korai fejlesztésre küldött mondván azért mert fura h nem hallgat a nevére a tiltást nemérti
2016. dec. 1. 16:12
 7/23 anonim ***** válasza:
1,5-2 éves korig ráér de sose tudhatod melyik lesz az a nap, mikor kimond egy szót! Az én kisfiam is 14 hónapos és hétvégén megszületett az első szó, tök váratlanul, azt hittem 2 éves koráig tuti nem szólal meg.
2016. dec. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

15 hós a lányom. Annyit mond h Nem. Ezen kívül csak gagyog.

A dokink rá védőnő szerint is minden rendben van vele!

A fiúk állítólag még később kezdenek beszélni a lányoknál

2016. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Akkor sikeresen félreértetted a védőnődet. Nem azt várják hogy beszéljen, hogy szavakat mondjon, HANEM hogy ÉRTSEN.

Ez kb. ~10 hónapos kori elvárás.

14 hónaposan egyébként még egy árva szót se kell mondania. Ha a bababa, mamama, dedede, papapa és ehhez hasonló megvan, már jó.

2016. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem igazán ért csak ha indúlatosabban hangosan szólok neki!nem figyel nem érdekli a mesés könyv a mondóka, max a labda játékok! nagyon akaratos és mindent sirással ér el!
2016. dec. 1. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!