Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan és mikor tanította...

Ki hogyan és mikor tanította meg pohárból inni a babáját?

Figyelt kérdés

Mennyi idő volt, amíg megtanult úgy inni a pohárból, hogy nem lett csurom víz? Mikor fogta már önállóan a poharat?


Itatni próbálom pohárból a 10 hónapos babámat, de nem tudom olyan lassan önteni, hogy ne csorogjon mellé és ne legyen csurom víz a mellkasa. Van erre valami trükk? Vagy csak az idő meg a gyakorlás segít?


2016. dec. 14. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

2 hónapos kora óta csak pohàrból kìnàlom vìzzel. Ennyi a titok. 8 hónapos,màr nagyon szépen iszik, csak akkor lesz vizes, ha elfogad egy kortyot, megforgatja a szàjàban és kiköpi. Kis huncut :-)

A fiam is kb ennyi idősen màr szépen ivott. 10-11 hónaposan màr önàllóan kis balesetekkel. 1 évesen màr szinte baleset nélkül.

Most szerintem a lànyom nem lesz ilyen ügyes,mert ő még nem is ül, nem is àll és azért az önàlló pohàrtartàshoz kellene, hogy sajàt magàt stabilan tartsa. De nem sietünk :-)

2016. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Mivel a lányom valamiért nem tudott cumisüvegből inni, így már 4 hónapos korában elkezdtem pohárból itatni. Addig csak anyatejet ivott.6 hónaposan már tudott egyedül pici pohárból inni, csak nagyon kevés vizet raktam bele. Eleinte néha melléfolyt, de ez nem volt nagy probléma.
2016. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam már jóval korábban is, svéd itatóból itatni vízzel és most se sima pohárral próbálkozom, hanem Doidy babapohárral, de ugyan az az eredmény, átöltözés. :)
2016. dec. 14. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

10 hosan már egyedül ittak úgy hogy egy csepp sem ment mellé.

mi a régi üveg kávés pohárból ittunk. amit régen az oviban is adtak.

2016. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Én mindig ledöbbenek amikor 1 év alatti gyereknek erőltetik a poharas ivást, evőeszközös evést... Persze próbálkozni lehet, de egy 10 hónapostól ne várjuk már el, hogy simán igyon pohárból. (kivétel a kivétel)

Fiam 2.5 évesen, lányom 1.5 évesen tanult meg pohárból inni. Én a fiamnál agyon stresszeltem magam amikor 1 évesen még a kanalat sem volt hajlandó megfogni, pohárból meg semennyire nem tudott inni, aztán egy kedves anyuka megnyugtatott, hogy nem tudja ki az isten találta ezt kis, de csak arra jó hogy stresszeltessék az anyukát.

2016. dec. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a HOGYAN-ra senki nem írt eddig semmit. Azzal nem vagyok előrébb, hogy az a titka, hogy két hónaposan el kellett kezdeni, vagy hogy valakié már 10 hónaposan profin ivott...


Minden gyereket öltöztetni kell egy darabig minden itatás után, vagy rosszul csinálok valamit?

2016. dec. 14. 15:47
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves #5-ös, jót szeretnék a gyerekemnek, azért vettem Doidy poharat, mert ez jobb, mint a cumiutánzó csöpögésmentes itatók. Hat hónapos kortól ajánlott itató helyett.
2016. dec. 14. 15:50
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Törölközőt kötöttem a nyakába. :) Egy darabig mellément persze, de 1 évesen már szépen ivott pohárból.
2016. dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyáron volt 10 hónapos és nálunk volt 30 fok a lakásban, így csak a pelust kellett kicserélni, ruha nem volt rajta. De a törülköző jó ötlet. 1 évesen segítséggel ivott pohárból de már nem ment mellé. Most 15 hónapos, egyedül iszik viszont azóta meg néha van baleset, öltöztetek olyankor, de ez nem napi 10 alkalom, max 2.
2016. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen technikai segìtséget szeretnél. Mi normàl kàvéspohàrból( vastag falú, gömbölyìtett szélű) itattuk. Odatettem a szàjàhoz a félig telt poharat ő kinyitotta a szàjàt én meg picit döntöttem a pohàron, hogy egy korty a szàjàba folyjon. Először úgy ahogy volt kifolyt oldalt,aztàn elkezdett nyelni, volt egy két félrenyelés,aztàn ügyesen le tudta nyelni ami a szàjàba ment, utàna màr a mennyiséget is ő szabàlyozta, aztàn a poharat is egyedül fogta és ivott.
2016. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!