Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tényleg lemaradt...

Szerintetek tényleg lemaradt a babám? Szerintem nem, de már idegesítenek vele.

Figyelt kérdés

Az én kisfiam 8 hónapos, a bátyáméknál 1,5 éves kislány van. Ha meglátogatnak minket, kedvesek, hoznak ajándékot, játszanak a kisfiammal, mondják hogy milyen aranyos, stb., de egy idő után a sógornőm mindig tesz valami megjegyzést, hogy szerinte lassan fejlődik a babám, és az ő kislányuk ennyi idősen már miket tudott...

Tény, hogy az ő babájuk nagyon ügyes volt, a mozgásfejlődésben megelőzte az átlagot. Ezt nem tagadom, én is láttam, ahogy azt is látom, hogy a kisfiam később kezd el mindent csinálni. De nem gondolom, hogy ez baj lenne, mert szerintem attól még normális ütemben fejlődik...


De most hétvégén nagyon felidegesített sógornőm, mert még félre is hívott, hogy szerinte vigyem el szakemberekhez a kisfiamat, mert hátha most még tudnak rajta segíteni... meresztettem a szemem, mert szerintem nincs szüksége ilyen fajta segítségre.


De gondoltam most már megkérdezem, hátha mégis én tudom rosszul, és tényleg le van maradva a babánk...(első gyermekünk).


Szóval most 8 hónapos és 1 hetes, és a következőket tudja:


- 5,5 hónaposan fordult át mindkét irányba, azóta lelkesen forog, pörög oda-vissza, gyorsan. Ha földön van, és mondjuk ott ülök mellette, felkapaszkodik a lábambra, felhúzza magát térdelő helyzetbe.

- Még nem mászik, de négykézlábra áll, "hintázik" kb. két hete. A messzebb lévő játékokat igyekszik megszerezni, vagy gurulásokkal kerül melléjük, vagy ha szőnyegen van, akkor maga felé húzza a szőnyeget a játékkal együtt. Látszik, hogy már mászna, próbálkozik, csak még "nem rakta össze" magában a mozdulatokat.

- Nem kúszik, ez mondjuk engem is aggaszt kicsit, mert a kúszás ugye megelőzi a mászást, és én úgy látom, ő nemsokára mászni fog. Mekkora baj, ha kimarad előtte a kúszás?

- A játékok, tárgyak nagyon érdeklik, mindent kézbe vesz, alaposan "megvizsgálja", nézegeti, forgatja (egy kézzel is, két kézzel is), majd legtöbbször a szájába teszi. :) Mostanában kezdte élvezni, hogy leejti a tárgyakat szándékosan, majd felveszi, és újra leejti. A játékait sokszor megpróbálja egymásra rakni, vagy ha két külön játék van a két kezében, azokat összeérinti, mintha hasonlítgatná. Ha odagurítunk egy textil labdát, visszagurítja, persze az irányt még nem mindig találja el, de ezt is nagyon szereti játszani.

- Lehet szórakoztatni pl. azzal, ha labdát dobálunk előtte, tapsolunk, kukucs-játékozunk, ezekre hangosan nevet. Ő maga talán azt élvezi a legjobban, ha valami zörgős papírt téphet, gyűrögethet, ennek a hangjára is nevet.

- Figyel a nevére, és énekekre, mondókákra képes kitartóan figyelni, ezeket szereti is, végigmosolyogja őket. Vannak kedvenc dalai, amikre megnyugszik, ha nyűgös.

- 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, azóta rendben megy a hozzátáplálás, eddig evett almát, sütőtököt, céklát, sárgarépát, banánt, gabonapépet, csirkehúst. Mindent megeszik, elég nagy adagokat, mellette szopizik is még. Ha etetés végén már nem kér többet, azt jelzi, mocorog az etetőszékben, karjait a magasba emeli és kétségbeesetten néz rám, jelezve, hogy kiszállna már. :)

- Sokféle hangot ad ki, szereti próbálgatni a hangját, ha tetszik neki valami azt sokáig ismételgeti, pl. babababa, ajajajaj, mamamama, hehehehe, szóval a szokásos. Már képes egyértelműen jelezni a hangjával, ha valami nem tetszik neki (nem sírással).

- Van egy nagy játékosdoboza, tele játékkal, azt imádja kipakolni, és utána egyesével felemeli és vissza is ejti a dobozba a játékokat.

- Ha valaki közel hajol hozzá, a kezecskéjével próbálja "simogatni", végigtapintani az arcát (ha szemüveges az illető, jobb ha vigyáz a szemüvegére, azt előszeretettel megszerzi :) ).

- Az alvásával nincs gond, éjjel egyszer ébred, napközben kétszer alszik, délelőtt és délután kb. 45-70 percet, attól függ mennyire fáradt.


Szóval kb. ezeket tudja. De tény, még nem kúszott, nem mászik, nem ült fel, nem állt fel, ezeket az unokahúgom tényleg csinálta 8 hónaposan. De ettől én még nem gondolom, hogy a kisfiam le lenne maradva.


Vélemények? Köszi előre is.


2016. dec. 19. 23:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Minden baba más, a fiad teljesen normálisan fejlődik. Totál felesleges összehasonlítani. Az én pont ennyi idős fiam gyakorlatilag nem kúszott, egyből mászni kezdett, védőnő azt mondta nem gond. Mondjuk ő elképesztően gyors a nagymozgásokban, de ezzel párhutamosan nem játszik ilyen szépen mint a te fiad, engem meg ez aggaszt :-) az anyukák mindig aggódnak valamin...
2016. dec. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat!! :)
2016. dec. 20. 08:37
 13/22 anonim ***** válasza:
33%

Az én kisfiam sem csinált semmit 8 hónaposan,illetve hátrafelé tolatva kúszott.

Én elvittem fejlődésneurológiára, első gyerekes tapasztalatlan szülőként, bár a gyerekorvosunk nem javasolta. Nagyon megbántam! Nem mintha bármilyen hátránya származott volna belőle, viszont bekerült a rendszerbe és rendszeresen vinnem kellett ellenőrzésre.

Kiderült, hogy a hátrafelé kúszás is kúszás, de azért kaptunk tornagyakorlatokat,amiket csináltunk is, de szerintem magától is mindent megcsinált volna pár héten belül. Ahogy nőtt rájöttem, hogy az a pár hét mennyire nem számít.

A kisfiam már 8 éves, kimondottan ügyes, focizik, kosarazik.

A te babád szerintem nagyon ügyes és egyáltalán nincs elmaradva. A négykézlábazásból jön majd a felülés és a mászás is.

Én úgy tudom, hogy a mászás a fontos a kezek-lábak koordinációja miatt, a kúszásnak nincs jelentősége.

A helyedben nem vinném sehova, még 9 hónaposan sem.

Ha akkor sem indul be, a gyerekorvossal konzultálnék.

2016. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

A nagylanyom mindent marha hamar csinalt 9,5 honaposan elindult ezerrel gyakorolta a mozgast

Akkor azert voltam ideges h nem korai e ???

A fiam minden nagyon keson csinalt eppen az utolso pillanatban es marhara nem volt hajlando mozogni gyakorolni

Akkor meg azert h uristen tuti baja van ???


Szal ket gyerek ugyan attol az apatol es ket holt ellenkezo fejlodesi utem

DE MIND A KETTO NORMALIS

Szal ne torodj vele mit mond a sogorno ...

2016. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Hat nem tudom, az en babam 3.5 honapos, es pont azokat csinalja mint a tied 8 hosan...de nyilvan az a mervado amit az orvos mond!
2016. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen sogornöt én elküldeném a francba. 3 hós gyerektől mit vár? Viszont szerintem nyugodtan elviheted valamilyen mozgásfejlödéssel foglalkozó szakemberhez, mert maximum azt mondja, hogy minden oké és megnyugszol. Nálunk a családban a teljesen egészséges gyerekeket is vitték csecsemőkorban, ez nem árt, csak használ. Az baj, ha kimarad a kúszás, később lehet belőle tanulási zavar.
2016. dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

már a kúszás kimaradásra mondják hogy nem jó? régen a mászásra mondták, hogy az nem jó ha kimarad...

én fiam sose kúszott, ugrált mint egy nyúl, úgy haladt előre, ezután jött a mászás :)


amúgy nem hiszem, hogy sógornőd bántani akart, csak mivel neki a lánya fejlődése a "természetes" így lehet tényleg aggódik és jóindulatból mondta direkt félrehívva téged négyszemközti beszélgetésre, hogy megnézethetnéd... mert az viszont tény ha bármi gond lenne (ami amúgy szerintem sincs a leírtak alapján :) ) akkor minél hamarabb kerül egy baba szakemberhez annál biztosabb-gyorsabb a további fejlődése...

2016. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
28%
15-ös, a tiédet meg kellene nézetni orvossal. Lehet, hogy feszes az izomzata.
2016. dec. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
17 helyesbítek, egyik sem jó ha kimarad, nemcsak a kúszás, félreérthetően írtam.
2016. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
ezek a sógornők...az enyém is ezzel jött, mikor 10 hónaposan még nem ült a lányom - és ő abban tényleg le volt maradva...elvittem szakemberhez, de ott mindent rendben találtak, teljesen egészséges ma 2,5 éves, semmilyen fejlesztést nem igényelt, csak felidegesített vele a sógornőm, semmi másra nem volt jó az okoskodása...a védőnő úgyis szól ha menni kell valahova- nálad nem csoda hogy nem szólt mert nagyon ügyes a babád, a fiúk amúgy lassabbak általában mint a lányok, én is ezt tapasztalom, a tied még sincs semmivel sem elmaradva..a sógornőd csak okoskodni akar, így akarja éreztetni hogy ő már "képben van" ezekben a dolgokban, "tapasztaltabb" mint te stb.
2016. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!