Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tényleg lemaradt...

Szerintetek tényleg lemaradt a babám? Szerintem nem, de már idegesítenek vele.

Figyelt kérdés

Az én kisfiam 8 hónapos, a bátyáméknál 1,5 éves kislány van. Ha meglátogatnak minket, kedvesek, hoznak ajándékot, játszanak a kisfiammal, mondják hogy milyen aranyos, stb., de egy idő után a sógornőm mindig tesz valami megjegyzést, hogy szerinte lassan fejlődik a babám, és az ő kislányuk ennyi idősen már miket tudott...

Tény, hogy az ő babájuk nagyon ügyes volt, a mozgásfejlődésben megelőzte az átlagot. Ezt nem tagadom, én is láttam, ahogy azt is látom, hogy a kisfiam később kezd el mindent csinálni. De nem gondolom, hogy ez baj lenne, mert szerintem attól még normális ütemben fejlődik...


De most hétvégén nagyon felidegesített sógornőm, mert még félre is hívott, hogy szerinte vigyem el szakemberekhez a kisfiamat, mert hátha most még tudnak rajta segíteni... meresztettem a szemem, mert szerintem nincs szüksége ilyen fajta segítségre.


De gondoltam most már megkérdezem, hátha mégis én tudom rosszul, és tényleg le van maradva a babánk...(első gyermekünk).


Szóval most 8 hónapos és 1 hetes, és a következőket tudja:


- 5,5 hónaposan fordult át mindkét irányba, azóta lelkesen forog, pörög oda-vissza, gyorsan. Ha földön van, és mondjuk ott ülök mellette, felkapaszkodik a lábambra, felhúzza magát térdelő helyzetbe.

- Még nem mászik, de négykézlábra áll, "hintázik" kb. két hete. A messzebb lévő játékokat igyekszik megszerezni, vagy gurulásokkal kerül melléjük, vagy ha szőnyegen van, akkor maga felé húzza a szőnyeget a játékkal együtt. Látszik, hogy már mászna, próbálkozik, csak még "nem rakta össze" magában a mozdulatokat.

- Nem kúszik, ez mondjuk engem is aggaszt kicsit, mert a kúszás ugye megelőzi a mászást, és én úgy látom, ő nemsokára mászni fog. Mekkora baj, ha kimarad előtte a kúszás?

- A játékok, tárgyak nagyon érdeklik, mindent kézbe vesz, alaposan "megvizsgálja", nézegeti, forgatja (egy kézzel is, két kézzel is), majd legtöbbször a szájába teszi. :) Mostanában kezdte élvezni, hogy leejti a tárgyakat szándékosan, majd felveszi, és újra leejti. A játékait sokszor megpróbálja egymásra rakni, vagy ha két külön játék van a két kezében, azokat összeérinti, mintha hasonlítgatná. Ha odagurítunk egy textil labdát, visszagurítja, persze az irányt még nem mindig találja el, de ezt is nagyon szereti játszani.

- Lehet szórakoztatni pl. azzal, ha labdát dobálunk előtte, tapsolunk, kukucs-játékozunk, ezekre hangosan nevet. Ő maga talán azt élvezi a legjobban, ha valami zörgős papírt téphet, gyűrögethet, ennek a hangjára is nevet.

- Figyel a nevére, és énekekre, mondókákra képes kitartóan figyelni, ezeket szereti is, végigmosolyogja őket. Vannak kedvenc dalai, amikre megnyugszik, ha nyűgös.

- 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, azóta rendben megy a hozzátáplálás, eddig evett almát, sütőtököt, céklát, sárgarépát, banánt, gabonapépet, csirkehúst. Mindent megeszik, elég nagy adagokat, mellette szopizik is még. Ha etetés végén már nem kér többet, azt jelzi, mocorog az etetőszékben, karjait a magasba emeli és kétségbeesetten néz rám, jelezve, hogy kiszállna már. :)

- Sokféle hangot ad ki, szereti próbálgatni a hangját, ha tetszik neki valami azt sokáig ismételgeti, pl. babababa, ajajajaj, mamamama, hehehehe, szóval a szokásos. Már képes egyértelműen jelezni a hangjával, ha valami nem tetszik neki (nem sírással).

- Van egy nagy játékosdoboza, tele játékkal, azt imádja kipakolni, és utána egyesével felemeli és vissza is ejti a dobozba a játékokat.

- Ha valaki közel hajol hozzá, a kezecskéjével próbálja "simogatni", végigtapintani az arcát (ha szemüveges az illető, jobb ha vigyáz a szemüvegére, azt előszeretettel megszerzi :) ).

- Az alvásával nincs gond, éjjel egyszer ébred, napközben kétszer alszik, délelőtt és délután kb. 45-70 percet, attól függ mennyire fáradt.


Szóval kb. ezeket tudja. De tény, még nem kúszott, nem mászik, nem ült fel, nem állt fel, ezeket az unokahúgom tényleg csinálta 8 hónaposan. De ettől én még nem gondolom, hogy a kisfiam le lenne maradva.


Vélemények? Köszi előre is.


2016. dec. 19. 23:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nincs lemaradva. Kúszni 9, mászni 11, felállni 12 hónapos korig kell. Viszont a legtöbb baba tud kúszni 8 hónaposan, ezért azt gondolom, hogy a sógornőd nem rosszindulatból mondta, amit mondott.
2016. dec. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, írtam is hogy a kúszás engem is zavar már kicsit, de a sógornőm ezt nem most kezdte, hanem a kisfiam 3 hónapos korában, mert az ő kislányuk akkor fordult át először, és a kisfiam azóta van "lemaradva" hozzá képest.


A kúszást is az átlagnál később csinálja, de amíg a normális határon belül van, szerintem nem kellene azzal idegesítenie, hogy baj van és nézessem meg. Én is ismerem ezeket a számokat, én is látom, hogy még nem kúszik-mászik, de szerintem felesleges lenne még elvinni.

2016. dec. 19. 23:21
 3/22 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Szerintem igazad van. A lányunk is mindent az utoló pillanatban csinált. Minden megvolt határidőben, de a normál tartomány vége felé. Kúszni 9 hónaposan kezdett. Már 4,5 éves és teljesen egészséges. Ügyes a mozgása is. Nem vittük semmilyen vizsgálatra emiatt. Akkor vittem volna, ha 9 hónaposan se nem kúszik, se nem mászik, de nektek addig még van 1 hónap. Az rengeteg idő ilyen pici babánál.
2016. dec. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Szia.Sztem ne izgulj.Vannak babák akik a kúszást kihagyják.Szépen fejlődik a babad.A sógornőd egy idióta okoskodó.Ha vmi probléma van a babaval azért státuszon észre veszik.Te is éreznéf ha vmi nincs rendben.Ha utána olvasol a neten láthatod hogy sok baba kihagy vmit.Van aki nem mászik hanem megy rögtön can aki nem ül stb.Ha nem tudszmeg nyugodni hívd fel a védőnőt gyerekorvost stb.
2016. dec. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%

A védőnő mit mond?

Mi úgy tanultuk hogy 7 hósan kúszás 8 hósan mászás, de persze ettől lehetne eltérések

abban pedig elég megoszló a vélemény, hogy mi van akkor ha egy egy folyamat kimarad

azért ha 9. hónapos korára se kezd se kúszni se mászni én inkább megmutatnám valakinek, abból még baj nem lehet :)

2016. dec. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is! :)


Védőnő is a 9 hónapot mondta kúszásra, szerinte ügyes a babám, nem látott vele semmi gondot.


Átfordulni is későn, de még határidőn belül, 5,5 hónaposan sikerült neki, de akkor egy nap alatt mindkét irányba, és azóta villámgyorsan pörög oda-vissza, minden irányba, másodpercek alatt elér a játszószőnyeg egyik végéből a másikba gurulva.

Pedig azzal is riogattak sokáig, hogy jaj, még nem fordul át, ez nem jó, nézessem már meg, sok baba már 4 hónaposan forog, stb.

2016. dec. 19. 23:31
 7/22 anonim válasza:
40%

Nagyon ügyes a kis babád !!!! Az én lányom is ugyan ebben a tempóban fejlodott! 9,5 hósan kuszott, 10 hós 1 hetesen mászott, még nem volt egészen 11 hós amikor felált, és 11 hósan és 2 hetesen elindult.

Most 15 hós, és szalad.

Bíz az anyai megérzéseidre :)

2016. dec. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Az én fiam már 24 éves, szóval régen volt ilyen kicsi...

Számomra agymenés, hogy a gyereknek percre pontosan kell fejlődni aszerint ahogy néhány okos kitalálta. Szerintem semmi baj a kicsivel. Ahogy írtad a kéz mozgáskoordinációja fejlett mert ügyesen játszik. a többi meg majd kialakul. És ha egy hónappal később, akkor miről maradt le a gyerkőc ?

Sógoroméknál a beszéddel volt ilyen parázás. Miért nem beszél már, orvoshoz kell vinni stb.

Aztán fél év múlva meg azt hallgattam, hogy mikor lesz már egy kicsit csend. Kisfiam dugulj már el.

2016. dec. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezt olvasd el, nincs okod, hogy aggódj.


[link]

2016. dec. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Elso gyerkoc:

3hosan forgott mindket iranyba

5hosan kuszott

6hosan kezdett negykezlab hintazni majd el is kezdett maszni par napulva

8hosan felallt

9hosan butorok mellett lepkedett

10,5 hos volt mikor parat mar lepett egyedul.

A masodik 10 hos koraig leteszem ottmarad gyerek volt.oldalra fordult elotte is,de mast semmit.

12 hos korara o is lepegetett.mindent 2 honap alatt jart vegig.10 hos koraig nem fogadott el cicin kivul mast,megis oriasi baba volt.

Most megis a masodik gyerkoc az ugyesebb a sportokban.

Kitunoen focizik.az edzoje allitja,hogy a jovo nagy focistaja lesz.

Az elso kicsit ugyetlenebb a sportokban.nem is szeret semmit igazan.

A harmadik most 9 hos,meg csak kuszik.

Mindharom fiu.

Minden gyerek mas.mas utemben fejlodnek.

Ne aggodj :)

2016. dec. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!