Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, amit sok anyuka ellenez...

Mi az, amit sok anyuka ellenez, de nálatok normális/mindennapi?

Figyelt kérdés
Gondolok pl a babával egy ágyban alvásra, játszócumira stb :)
2017. jan. 1. 21:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
Még valami, együtt mosom a ruhákat (gyerekekét meg a miénket).
2017. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Hu hat :D enyem is nez meset, nem minden nap, de heti 2-3x. Most 11 honapos, kb 3 honapja egyutt mosom mar a ruhainkat. Plusz ugy szoktattam ra az egyedul elalvasra, hogy parszor hagytam sirni, persze nem orditott a gyerek, hanem "altatta magat", es h 5-10 percnel fovabb tartott, akkor bementem megnyugtatni. De egyebkent nagyon hamar raszokott.
2017. jan. 2. 09:38
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

1 éves, néz gyerekdalokat (kb 5-8 perc); együtt mosom a ruháinkat; hajnaltól velünk alszik; még szopizik.


5 éves, ő készíti elő a ruháját este; ha nem éhes nem kell ennie (de nem is kap 20 perc múlva); járunk vele moziba; nem alszik délután.

2017. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%
Reggelente kap egy Paola bocis pudingot. Neki olyan mint nekem a reggeli kv.
2017. jan. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%

Másfél éves kislányom van. Kaphat naponta-kétnaponta tejszeletet, rudit vagy ilyesmit (egy nap csak egyet). Nem vagyok bioanyu, nem csak mindenmentes kaját eszik a gyerek, nem kapok idegbajt, ha valamiben cukor van, nagyrészt azt eszi, amit mi, kivéve, ha nem szereti, vagy nagyon nem neki való, pl. csípős. Nem erőltetem az evést, ha nem kéri. Nézheti néha a Kicsi gesztenye klubot, az a kedvence.

Sosem hagytam sírni, még mindig szopik, nagyjából igény szerint (nappal néha megpróbálom már lebeszélni róla), nem alussza át az éjszakát (4-5x kel), velünk alszik, bár este a saját ágyába fektetem, hogy legyen egy kis szabadidőnk, később jön át mellénk. Cicizik, ha felriad. Hordozom. Van cicánk, akivel nagyon szeretik egymást, sokszor délután együtt alszanak a nagyágyon. 14 hónapos kora óta nincs kiságya, mert utálta, 10 percet aludt benne egyszerre max.


A család nagy része szerint nagyon körbeugrálom, minek szoptatom még, éjjel pláne nem kéne adni neki cicit. Elkapatom az együttalvással (nem értik, hogy nekünk egyszerűen nem gond ez), nem értik, miért jó hordozni, amikor van babakocsi, és azt sem, miért hagyom, hogy ne egye meg a kaját (persze arra nincs ötlet, hogy mégis mit csináljak, ha nem akarja megenni).

Sokak szerint állat nem való gyerek mellé, szerintem ez hülyeség, mondjuk az első pár hónapban nem engedtem oda hozzá a macskát.

Az egészséges táplálkozást nyomó anyukák szerint meg mérgezem a gyereket ugyebár.

Mindenkinek úgysem lehet megfelelni, engem annyi érdekel csak, hogy a lányom vidám, jókedvű, kiegyensúlyozott, és max akkor sír, ha fáradt. Vagy ha hisztizik, merg valamit nem engedek meg, de ez ugye korából adódik.

2017. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Vedd szâmba az összes létező szörnyűséget, és az nálunk mind van. :) Mesenézés, számítógépes játékok, nasi, szünetekben későn fekvés, együtt alvás, sőt, még a fenekükre is kapnak, ha nagyon kihoznak a sodrunkból. A nagy még nem volt 3, amikor leszokott a du. alvásról. Soroljam még??? :)
2017. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Oh igen, nalunk is van cica, aki most a napokban raszokott arra, hogy a babo pelenkazojan alszik :D nekem nincs vele gondom, de aposomek utaljak a macskat. :D


Akkor megnyugodtam, hogy sokan vagyunk "szornyu" es "rossz" anyak. A kerdes azert merult fel bennem, mert a napokban olvastam egy kerdest, ahol egy anyuka a szinten 11 honapos babajaval napi szinten meset nez, es rengetegen ellene voltak. Volt, aki irta, hogy 3 eves kor alatt hatterzajnak sem szolhat a tv..? Nagyon elfogult anyukakkal talalkozom ezen az oldalon, ez ihlette a kerdest :D koszonom nektek az eddigi valaszokat, ha eszetekbe jut meg valami, akkor szivesen olvasom :))

2017. jan. 2. 18:34
 18/23 anonim ***** válasza:
Soha nem vasaltam a babaholmit. Direkt nem adtam neki cumit h inkabb az ujjat talalja meg h mindig keznel legyen. Neha hagytam sirni ha mar olyan faradt volt h elaltatni sem hagyta magat es nem volt jobb otletem.
2017. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
13%
A kerdesre válaszoltam.. de roviden? A kepmutatas nalunk nem divat mig mashol igen. Meg a hazugsag is, mi feltoltunk egy ket kepet es nem feltjuk minden kis ...tòl a gyermeket!
2017. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk rossz szemmel néz mindenki rám ha rászólok határozottan, hogy ne kapcsolgassa a mosogatógépet, mikrót, stb(ráadásul vendégségben)van, aki tüntetően el is vonul, hogy "szegény gyerek"..

Vagy ha utcán már nyarvogva könyörgök, hogy haladjunk már, mert mindenhol megáll, akkor is gyilkos tekintettel lesnek ràm.


Más nemigen van. Külön mosom a ruháit, néha vasalom is, de vasalom a textilpelusokat, törölközőket rendszeresen, ő egészségesebben étkezik, nincs rendszerrel édesség, tv nincs itthon, látott ugyan már mesét korábban, de mivel netfüggő lett, onnanstól zero. Egyedül a tüzijáték alatt nézhetett, mert félt (itthon voltunk, csak hallani, ablakból hiába mutattam milyen szép, akkor is félt)

Anno kapott cumit is, de nem jött rá mi értelme, nem jön ugye tej belőle, így mindig kitolta.

Néha velünk alszik, de preferálja az önálló elalvást.

2017. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!