Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori lehet az...

Mennyire gyakori lehet az orrverzes terhesseg alatt? 25 hetesen normalis a mindennapi enyhe orrverzes?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, teljesen normális. nekem kb. a 30 hét környékén múlt el. Azért az orvosodnak mindenképp említsd meg. 37hkm
2011. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez van

Az első babánkkal is ez volt. Miután megszületett, már nem vérzett egyáltalán az orrom.


Most is szokott vérezni. Ha enyhe, akkor szerintem nincs gond. Nekem párszor eléggé erősen és sokáig vérzett. EZért jövő héten mondani akarom a dokimnak, hogy szülés előtt nem nézzük e meg még a trombocitaszámomat (a véralvadásért felelős).

Ha nagyon gyakori vagy erős lenne, említsd mega dokidnak iletve a védőnődnek. Ők majd mérlegelik, hogy kell e további vizsgálat.


Egyébként Rutascorbint szedek rá.


34 hetes

2011. jan. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!nem erros verzes nehany csepp az egesz csak azert egy kicsit megijedtem,hogy mar negy napja minden nap jelentkezik!Elso babavaro vagyok es meg nem vagyok jartas ebbe a temaba:)
2011. jan. 14. 21:24
 4/9 A kérdező kommentje:
BOLDOG BABA VARAST!!!
2011. jan. 14. 21:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jeleztem a dokimnak, mert nekem is vérzett úgy a 29. hétig. Azt mondta, nem gond, de ha visszajönne a szülés előtt (mert mondjuk emelkedik a vérnyomásom) jelezzem, mert szülés közben nem lenne szerencsés, ha el kezdene vérezni még az orrom is.
2011. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elnézést hogy nem a kérdésre válaszolok hanem én is kérdezek.Én 30 hetes kismama vagyok nekem minden orrfújáskor véres a papírzsepi.Ti milyen mennyiségű orrvérzésről beszéltek ilyesmiről amilyen nekem van vagy rendes orrvérzésről?
2011. febr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-14 21:45

vagyok


Én rendes orrvérzésről beszélek. Tehát hogy folyik a vér az orromból. Van, hogy 3-4 zsepit is televérzek.

Olyan is előfordul, hogy csak véres nyálka jön, az azért van, mert a terhesség alatt folyamatosan tele van az orrom, sokat fújom, és sérült az orr nyálkahártyája.

2011. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem minden nap, de előfordult velem is terhesség alatt, hogy vérzett az orrom 1-2-szer, pedig előtte talén egész életemben 1-szer volt ilyen. Szerintem ez normális.
2011. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsővel és másodikkal is vérzett az orrom. Rendesen. Minden orrfújásnál véres zsepi + néha-néha (egy héten kb. 2-3-szor) totál orrvérzés: mármint nem 3-4 zsepi véres, hanem 7-8.

Mindkettővel a 35. hét környékén vége lett az orrvérzésnek.

Kb. 2 hét múlva születik a második! :)


De azért ha gyakran vérzik az orrod, említsd a védőnődnek és az orvosodnak. Nem árt azért jobban odafigyelni (vérnyomás, trombocitaszám stb.)

2011. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!