Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 8,5hós kislányom csak...

Baj ha 8,5hós kislányom csak a bébiételt eszi meg? Hiába főzőcskézek neki, az nem kell. :- ( El vagyok keseredve, hogy csak a bébikaját eszi meg.

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már miért lenne baj? Nem értelek...
2010. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond ha nem eszi meg azt amit te főzöl.Valami íz van benne biztos ami tetszik neki,de a tiedből hiányzik.Zöldfűszerre gondolok,v. ilyesmi.Próbálkozni kell,majdcsak eltalálod az ízlését
2010. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jajj! Erről szokasd le, de gyorsan. A bébiételtől egészségtelenebb ételt nem is adhatnál neki. Mindenhol hangsúlyozzák - na, nem a gyártók - hogy a bébiétel KIZÁRÓLAG csak uti kajának jó, amikor nem tudsz mást adni.

Próbáld meg esetleg a főtt kajákat jobban fűszerezni, lehet az ízek hiányoznak neki. Nem lehet, hogy eddig csak a természetes ízeket adtak neki és azt ízetlennek találta? A sok fűszer sem egészséges, de még mindig jobb, ha egészséges dolgokat készítessz el vele, mint a bébikaja.


Nagy a veszély, hogy később hamarabb szokik egészségtelen, tartósított ételekre. Nekem is nagyon rossz étvágyúak voltak a gyerekek, türelmes légy.

2010. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, félreérthetően fogalmaztam. Nem sok fűszerre gondoltam, csak úgy, hogy fini legyen. Előző két kommenttel nem értek egyet. A bébikaja nem jó. Nagyvárosi hóbortnak tartom, kényelmi szempontnak, meg lesz az eredménye, ha egészséges kajával eteted. Csak jóindulatból írtam, nem akartam megbántani senkit.
2010. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

7 hónapos a kisfiam, és elég sokáig csak az üveges bébikaját ette meg. Egyrészt amivel próbálkoztam, az általában a kukában landolt, öklendezett tőle, másrészt pedig egyszerre fél üvegnyit evett meg, így elég gazdaságos volt.

Aztán szép lassan kitapasztaltam, hogy milyen ízeket szeret, és elkezdtem én összedobni neki olyanokat. (Pláne, hogy már egy nap elment két üveggel is, azt pedig nem győztem már anyagilag). Pl. szereti az üveges paradicsomos burgonyát csirkével, meg a finomfőzeléket, hát "leutánoztam" ezeket. Arra már rájöttem, hogy először túl sűrűre csináltam őket, és több víz kellett bele mindig, meg tovább is kellett pépesítenem. Arra is rájöttem, hogy aminek nincs íze, azt nem szereti. Pl. a spenóthoz kellett tennem banánt, a cukkinihez kevés sárgarépát, illetve pici kaprot, hogy némi íze is legyen.

Kitartást, és próbálkozz nyugodtan! Előbb-utóbb csak el fogod találni, hogy milyen az ízlése.

2010. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát hiába írjátok, hogy nem jó az üveges étel, az enyém is csak azt kap, mivel nekem például addig sem marad el egyedül, amíg főznék neki, folyamatosan vele kell lennem mert különben üvölt. Ezért képtelen vagyok főzni rá. Másrészről meg, télen hogyan lehetne változatos gyümölcsöket adni neki, ha egyszer nincsen semmi gyümölcs almán kívül?

Harmadrészt én azt hallottam, hogy a bébikajákban bio zöldségek/gyümölcsök vannak, amit meg megveszel a zöldségesnél az tele van mindenféle vegyszerrel, ezért az üveges bébi étel a jobb választás.

2010. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira félni az üveges bébikajáktól. Ezzel az erővel az a zöldség vagy gyümölcs is veszélyes lehet amit megveszel a közértben, ki tudja mivel permetezték, hogy termesztették. Amig csak azt eszi adjál neki azt, de közben lehet folyamatosan kisérletezni a saját készitésüvel. Az én babám is 10 hónaposan kezdte csak elfogadni, előtte még a saját készitésü gyümölcs se volt jó neki, csak az üveges gyümölcsdesszert. :-(

És tényleg lehet az izesitésen múlik, ha izesebbre főzöd lehet szivesebben megeszi.

2010. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ha csak anyagilag nem probléma neked, ettől nagyobb problémátok sose legyen:-)

Semmi baja nem lesz a bébiételtől, hiszen az csecsemőknek lett kitalálva. Én nem nézem le az otthon főzött ételt, sőt, de ugyan ki garantálja, hogy az a zöldség vagy egyéb alapanyag, amiből otthon főzőcskézel, mit tartalmaz?

Ne aggódj emiatt, előbb-utóbb majd megszokja a saját gyártású kajákat is!

2010. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, próbálkozom... Ha főzök neki, vagy öklendezik, vagy egy-két kanállal megeszik, és utána üvölt, hogy nem kell. Kitartóan próbálkozom azért... :-) Viszont, mindent szívesen kóstolgat, amit mi eszünk és nem bébiétel :-)))

A cukkini répával ötletet köszi, mert én simán krumplival csináltam és nem kellett neki, de megpróbálom a kis répával, hátha úgy ízleni fog a kis maszatnak.

2010. máj. 7. 21:54
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez az, csak próbálkozz a korának megfelelő ételekkel, előbb-utóbb úgyis a felnőttesebb izek kellenek majd Neki is. Addig pedig egye csak nyugodtan a bébiételt, ha azt szereti :-) Ennél nagyobb bajotok tényleg ne legyen! Hidd el, hogy a bébikajákat szigorúan ellenőrzik, és az Ő igényeiknek megfelelően állitják össze!
2010. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!