Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti többet veszekedtet...

Anyukák, ti többet veszekedtetek a férjetekkel/barátotokkal a terhesség és a baba pici kora alatt? Csak szerintem jogos, hogyha összekötjük az életünket, lesz egy közös babánk, akkor egy ilyen döntést velem is megbeszél?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy közös babánk, eddig nála laktunk. De ez nem igazán "bababarát" hely, a bulinegyed közepén van, csak egy hálószoba van, lift sincs és a másodikra nem szívesen cipelném majd a babakocsit. Szóval megbeszéltük, hogy költözünk, el is kezdtük keresgélni. Eddig egy lakást néztünk meg, ami tényleg gyönyörű volt, tágas, nagy belső terekkel, szép berendezéssel, nagyon jó környéken is van. Kérdezte már ott is, hogy tetszik-e, meg mit gondolok róla, de szó nem volt arról, hogy az első lakást megvesszük, amire azt mondom, hogy szép. Erre jön tegnap haza, hogy "itt vannak a lakás kulcsai".

Én pedig kicsit kiakadtam, hogy egy szót sem szólt erről, meg azért Budapest elég nagy, pár helyet jó lett volna még megnézni...


Szerinte pedig túlreagálom és a hormonok miatt vagyok hisztis, "majd lenyugszom".


2017. jan. 14. 13:15
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%

Mi közösen vettünk házat (költözünk szintén 1 szobás 42nm-es belvárosiból) 1/2-1/2 arányban. Közösen beszéltük meg, hogy mit-hol, hol lenne a jó, és hogy jó lesz-e vagy sem.

Ha csak a egyikünk pénzén vettük volna, akkor az igazából az ő döntése, tehát ő mondja ki az "áment" rá, az más kérdés, hogy figyelembe vesszük a másiknak tetsző dolgokat (pl. legyen közel buszmegálló, vagy hogy csendes legyen).


Igen, mielőtt megveszi megbeszélhette volna veled. De akkor is, ha a férjed vagy vőlegényed, az az ő pénze volt, tehát az ő döntése.


Szerintem inkább örülj neki, hogy lesz egy szép lakásotok, jó adottságokkal, mint írtad.

2017. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
96%
Te meg veszel egy neked tetszot.
2017. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
72%
Frászkarikát leszel te tulajdonos. Ki ad oda lakáskulcsot úgy, hogy még a szerződés sincs aláírva?:D Pár hónap ismeretség után, 20 évesen teherbe estél egy 13 évvel idősebb pasitól, akinek volt annyi esze, hogy még eljegyzést sem tartott, amíg az új kérót meg nem vette magának. Te meg cirkuszolsz, mert eldöntötte nélküled, mire költi a pénzét. Íme, egy "határozott nő...":D
2017. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt légyszíves fejezd be.

Semmilyen részletet nem tudsz azon kívül, amit ide leírtam.

2017. jan. 14. 16:53
 25/34 anonim ***** válasza:
66%
Neked egyaltalan van fizetesed?
2017. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Persze.
2017. jan. 14. 17:13
 27/34 anonim ***** válasza:

2- es valaszolo vagyok.

Ha a sajat penzebol vette SEMMI kozod hozza, es orulj neki inkabb !

2017. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor összegezzük:

a pasidnál laksz

terhes leszel szóta mindenen hisztizel,de ezt ő elég jól kezeli

hisztizel hogy ez a lakás neked mostmár nem felel meg

erre ő vesz neked egy másik lakást

Most meg ezért hisztizel...

2017. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Vőlegényem, nem a "pasim".

Miért utolsó, szerinted egy hálószoba+nappalis lakás, a bulinegyed közepén megfelel a babázáshoz?

Ráadásul lift sincs, szóval hurcolhatnám az x kilós babakocsit a picivel együtt. Ez a lakás tökéletes egy embernek, vagy egy párnak.

Nekem sem volt vele semmi bajom, de gyereket nem tudnék itt nevelni. És a vőlegényem is mondta, hogy igazam van, nem élhetünk hárman egy szobában.


Nem az volt a probléma, hogy lakást vett. Mert ezt megbeszéltük. Hanem az, hogy meg sem beszélte velem, hogy megveszi az elsőt, amit megnézünk.

2017. jan. 14. 22:02
 30/34 anonim ***** válasza:
77%
Túlgondolod :) a férfiak egyszerűek, megveszik az elsőt, ami neked is meg neki is tetszik, megfelel, aztán gond letudva :) ő nem gondolt bele, hogy te még válogatnál, egyszerűen talált olyat, ami jó, azt jónapot :) ez nem ellened irányult, vagy, hogy nem ad a véleményedre. Megkérdezett téged, neked tetszett, neki is, megvette, ennyi :)
2017. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!