Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eltörheti a kiságy rácsában a...

Eltörheti a kiságy rácsában a kezét vagy lábát?

Figyelt kérdés
Ha kidugja a kezet vagy labat, es ugy elfordul, kicsavarhatja, vagy el is törheti egy végtagját? Most ezen aggodom...5 hónapos, szóval már elég erős.
2017. jan. 18. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
sosem hallottam még ilyenről :) már a kicsavarás is elég fájdalmas, amire valószínűleg sírni fog, te meg majd kiszabadítod :)
2017. jan. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Dehogyis ...

Viszont a racsvedobe belefulladhat ahogy evi tobb gyerek hal meg miatta.

2017. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ikerdezo, de most gondolj mar bele, szerinted mekkora ero kell, hogy eltorjon egy csont ??
2017. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerosom gyerkekenek kiugrott a karja, habar a laba szorult be!😳

De a surgossegein helyre tettek. Akkor 8 honapos korul volt.

2017. jan. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Még sosem hallottam hogy egy baba a rácsvédőtől fulladt volna meg. Eleve középre teszi az ember, nem a rácsvédőhöz. Mire olyan ügyes hogy eltud evickélni a védőig, már el is tudja venni onnan a fejét ha nem kap levegőt vagy kellemetlenül érzi magát. Ennyi erővel onnantól hogy tud forogni, a párnájába is simán belefulladhatna vagy magába a matracba de még ilyet sem hallottam. Szerintem ott a nem odafigyelés, hanyagság a ludas.

Nyugodtan használj rácsvédőt ha emiatt aggódsz. Az én gyerekeim is kidugdosták a végtagjaikat, de szerintem baromi ritka lehet hogy emiatt baj történik. Azért nem olyan erővel és nem olyan hirtelen mozognak ők hogy bármijüket eltörjék.

2017. jan. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

A megkésett mozgásfejlődésű lányom is képes volt pár naposan elmocorogni középről és belefúrni a fejét a rácsvédőbe, ennyit erről (le is vettük, utána olvastam, hogy TÉNYLEG fulladnak meg ettől).


De itt nem ez volt a kérdés. Fiam a rácsvédő felett is kidugta a kezét, lábát (nála ekkor szedtük le), nem akadályozta meg benne (22 centi magas brendon rácsvédő). Volt hogy be is szorult a lába, sírt, kiszabadítottam. Előfordult 2-3 alkalommal és megtanulta. Nem tört el semmi.

2017. jan. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

5-ös, hasfájós hason alvó 2 hónaposomat a rácsról húztam le többször az éjszaka közepén. Fogalmam sincs hogy csinálta. Forogni pl 4 hónapos korig egyáltalán nem forgott és a kúszás se volt 6-7 hónapos kora előtt. Volt rácsvédőnk. De számomra elég ijesztő volt, hogy volt mikor a feje teteje már csak bekerült a rácsvédő és a rács közé így végül levettem.



Kérdező, nem. Nekem a fiamnak a lába akadt be valamivel nagyobb korában, gyanúsan nagyon sírt, de nem is mozgatta amíg be volt szorulva, szóval így főleg nehéz eltörni.

2017. jan. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Mi jártunk a fiammal sürgősségin emiatt. 2 évesen kívülről benyúlt a kistesóhoz és elesett. Kicsavarodott a karja, nem tudta mozgatni. Szerencsére nem volt tennivaló, magától rendeződött.
2017. jan. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak a feje(mellkasa) és lába akadt be valahogy egyszerre,teljesen kicsavarta magát,a feje szinte a hátánál volt...Nem összegörnyedve,hanem ellentétes irányba. Nagyon sírt. 4 hós volt.

Akkor váltottunk az utazóágyra,kókuszmatraccal.

2017. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!