Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik egy szobában alszanak a...

Akik egy szobában alszanak a babával! Hol van a kiságy nálatok?

Figyelt kérdés

Kicsit elszámoltam magam azt hiszem :D Egy szobánk van, szóval a baba mindenképpen velünk fog aludni. Eleinte arra gondoltam, hogy a mi ágyunk mellé rakjuk a kiságyat, úgy, hogy az egyik oldala a mi ágyunk mellett legyen közvetlenül. Mármint úgy, hogy ott ahol az ő és a mi ágyunk összeérne, ott nem lenne rács a kiságyán.

Viszont tegnap megnéztem a kiságyat, és óriási. 120x60 cm, de sokkal kisebbnek képzeltem. Így nem fog elférni a mi ágyunk mellett.

A szoba másik végében fog állni a kiságy. Szerintetek ez így jó lesz? Akiknek van tapasztalata ebben az elmondaná, ők hogyan aludtak/alszanak? Nem lesz gond, hogy a baba nem pont mellettünk alszik?

20hkm


2016. ápr. 4. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Mert szerinted az gond, ha a baba a saját szobájában alszik és nem a szülők szobájában?

Mert ha nem, akkor nem is értem a kérdésedet..

2016. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy gond hogyha saját szobája van, ahol egyedül alszik, csak én biztosan nem tudnám a babámat egyedül hagyni éjszakára. Olyan sokat hallani pl a bölcsőhalálról. Ez is állítólag kisebb eséllyel fordul elő, ha közelebb van az anyához éjszaka a baba.
2016. ápr. 4. 15:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, mi külön szobában altatjuk, mindenkinek van saját tere így. Egy szobásban nem tudom, mit csináltam volna. Esetleg eladni a lakást?
2016. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban a mi szobánkban aludt és nem volt mellettünk a kiságy, nem fért volna el. Kb 3-4 méterrel volt az ágyunk mellett. Azóta meg külön szobában alszik.
2016. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Velünk is egy szobában van a 3 hónapos kisfiunk. Most költözünk, ott külön szobâja lesz, mondjuk nem tudom, hogy rögtön ott lesz-e, de hamarosan, mert zavarjuk egymàst a pihenésben.

Most a szoba másik sarkában van. Két oka van, ott fért el a kiságy, meg nem lenne jó ha minden moccanàsra felkeltenénk egymást.

2016. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ezt a hozzászólást igazán nem gondolhattad komolyan...

Mert a gyereket védi az anyja közelsége?! Pont annyira hallod meg, hogy leáll a légzése, mintha a szomszéd szobában lenne. Ha pedig megszólal a légzésfigyelő, akkor lényegtelen, hogy melletted van, vagy a szomszéd szobában. (Pláne ha azt sem tudod, mit kell tenni.)


Szerintem mégis mi lehet a különbség, hogy melletted van, vagy épp 3 méterrel odébb?


Ezért kérdeztem, hogy szerinted az is gond-e, ha saját szobája van.. Pont olyan, mintha 5 méterre lenne tőletek. Vagy akár 10 centire. Nem számít, maximum a te lelkedet nyugtatja meg.


A bölcsőhalál pedig kerüljön el mindenkit!! (De azt azért jó ha tudod, hogy nem az fogja megmenteni, hogy csak 10 centire vagy tőle.)

#1

2016. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi egy szobában alszunk a babával, mivel még ébred éjjelente enni. Amíg ez így van, addig marad is a mi szobánkban, utána meg megy át a tesójához majd (a bátyus már nagyon várja) :)

Bocs, hogy ilyen kis bénácska, de lerajzoltam paintben a szobánkat :D Íme: [link]

Mi úgy oldottuk meg, hogy kialakítottunk neki a szoba elején egy babasarkot, a másik fele meg a mi szobánk lett. Amíg ilyen pici, addig nekünk jó így, de év végén amúgy is költözünk nagyobb lakásba, ott meg majd meglátjuk, hogy külön tegyük-e, vagy maradjon még velünk, vagy menjen a bátyushoz, ott simán lehet majd variálni.

Nem lett volna rossz az sem, ha a kiságyat magunk mellé tudjuk venni, de mint látható, nekünk ez tulajdonképpen a nappalink, csak éjjelre nyitjuk ki a kanapét ággyá, így nem lenne szerencsés odahúzni a kiságyat, ráadásul ott van a fejünk mellett az erkélyajtó, úgyhogy oda nem is férne el.

Nálunk nem okoz gondot, hogy nem közvetlenül mellettünk alszik, az a pár lépés semmiség éjszaka (mondom én, mert a férjem szokott odamenni érte, és ő is viszi vissza :D ).

2016. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is egy szoba van, tehát együtt vagyunk a babával. Eleinte külön volt a kiságy, nem messze a miénktől.De nem sokat aludt benne, ezért odatoltuk a mi ágyunkhoz, ahogy írtad. Esetleg át tudjátok rendezni úgy a szobát, hogy odaférjen mellétek? Viszont ha így van mellettetek, akkor a légzésfigyelő nem fog jól működni (kipróbáltuk, az én légzésemet is érzékelte).
2016. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A mi kiságyunk pont az ágyúkkal szemben van kb 2 méterre mindig láthatta a fiam. Én is egyet értek veled én sem tettem/tenném külön szobába. A mi fiunk lassan 7 hónapos és a párom már neki fogott a szobájának és hiába be kell látnom most kell külön tegyem még kicsi mert lehet könyebb lesz ha nő. Amugy a háló szoba meg a fiam szoba ajtója egybe nyillik.
2016. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekunk 1 meter hely van a kisagy es a mi agyunk kozott. Engem mar borzasztoan zavar h velunk van, minden neszre felebredek...hamarosan kitesszuk sajat szobaba. 7honapos.
2016. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!