Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hetes babával el lehet...

3-4 hetes babával el lehet menni étterembe?

Figyelt kérdés
A házassági évfordulónkon minden évben abban az étteremben vacsorázunk, ahol a lagzink volt. Idén úgy esik majd a dátum, hogy 3-4 héttel előtte születik a babónk. Vele el lehet menni 2-3 órára itthonról?
2017. jan. 18. 07:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

igazából 6 hetes koráig egyáltalán nem kell a levegőzésen kívül sehova menni. Mi a szűk családon kívül látogatókat sem fogadtunk hamarabb.

Én a baba oldaláról nézve mondom: nem tudod kiszűrni, mellettetek éppen valaki influenzás, köhög, tüsszög... a babának pedig 3-4 hetesen még kb nincs immunrendszere.

Szóval ha nagyon menni akartok, akkor addig mama menjen át hozzátok vigyázni a gyerekre, az étteremmel meg meg kell beszélni, hogy x órára ott vagytok, és a rendelést előre leadni. 1-2 óra a max, amit így bevállalnék azonnal ciciztetés után indulva.

2017. jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

A babával megszületik az új család is, új szokásokkal.

Rendeljétek meg a kedvenc etterembol a vacsorát, és otthon gyertyafeny mellett egyetek meg.

Külön csoda, hogy a közös babát is ölbe tudjátok venni közben.

Én paramami voltam ebben, nem hagytam volna otthon a babát ennyi idosen. Mindig azon idegeskedtem volna, nem sír -e nélkülem, nem akarna-e még egy kicsit szopizni, stb. Akkor meg felesleges lett volna elmennem.

2017. jan. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Én is azt akartam javasolni amit az utolsó.

Otthon térítsetek meg, mintha az étteremben lennétek. Sokkal hangulatosabb tud lenni egy ilyen privát vacsora mint idegenekkel együtt.

Én kaptam ilyet egy valentin-napra és imádtam. :)

Egyébként ha el is mennétek a gyerek nélkül jó eséllyel azon izgulnátok mi van vele éppen

2017. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%
2-es vagyok, egyébként mikori ez a dátum? Hidegebb időben szinte kizárt, hogy a vetkőztetést végigaludja vagy azt, hogy melege van meleg helyen sok ruhában. Nyáron egy kinti asztalnál ha olyan jó alvó baba és jó az időzítés még talán lehet reménykedni benne.
2017. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg nem tudod előre mikor szülsz, szóval akár 5-6 hetes is lehet, de az is előfordulhat, hogy 1-2. Ez utóbbi esetben nem mennék, na meg ha hasfájós, sokat sírós se, de addigra tudni fogod úgyis.

Mi simán mentünk mindenfelé, étterembe is, ilyen pici korában még mindegy volt neki hol van, ha velünk van. Tekintettel voltunk a többi vendégre is, ha nyűgösködni kezdett valamelyikünk kivitte sétálni, de ez már jóval nagyobb korában fordult elő, hogy türelmetlen volt mire megérkezett az étel.

Egyébként ha bekakál mi van? Legtöbb étteremben van pelenkázó. Gondolom nem megoldás, hogy a gyerek szobatisztaságáig nem megyünk a ház ötven méteres körzetén túl.

2017. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%

#15

Például a háta közepéig kakás lesz, amit egyrészt nem intézel el, meg két chianti között nem biztos, hogy annyira pihentető a rottyos gyereket pelenkázni. Persze kinek hogy.


Nem mondom, hogy pici gyerekkel legyen valaki bezárva, sőt biztatok mindenkit, hogy mozduljon ki és ne élje meg rabságként a gyereket, de azt is fel kell fogni, hogy a baba érkezése, pláne ha "rossz" természetű, akkor sok változást és egyben lemondást is hoz. És biza vannak helyek, ahová nem viszem el a gyereket, mert nem oda való és nem muszáj. Ilyen az étterem, színház, opera, beszélgetős est, házibuli, swinger klub.

2017. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Értem, persze, nyilván ha nem pihentető nekik, ne csinálják csak azért, mert előtte eldöntötték, de addigra úgyis kiderül minden természetű a baba.

Egyébként a felsoroltakból az utóbbi ötbe még mindig nem viszem, de étterme gyakran járunk.

2017. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
16%
Istenem, ez vészmadárkodás, hogy hátközépi bekakál meg ordítani fog meg stb... ugyanezek előfordulhatnak 3 hónaposan, félévesen, sőt még 2 évesen is. Soha ne menjen el az ember gyerekkel sehova akkor? Ezt, elnézést, de olyan beszűkült látásmódú emberek gondolják így, akik sosem járnak el sehova, a 4 fal között élik azéletüket. Mindent lehet egy babával együtt is csinálni, éttermezni, vásárolni, nyaralni. Neki az a fontos, hogy a közelünkben legyen. Majd biztos pont abban az egy órában fossa nyakig össze magat (az enyém pl sose csinált ilyet)...
2017. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Addigra kiderül, milyenek a napjai. Ha sírós, hasfájós lesz (ne legyen!), akkor örülsz, hogy élsz és a hátad közepére sem fogod kívánni az elmenetelt. Gondolom, a babát sem fogod ennek kitenni.

Alapból azt mondom, hogy az első néhány hónapban főleg otthon, nyugodt körülmények között legyen egy kisbaba. Nem kell cipelgetni sehova. Mondom ezt úgy, hogy a legjobb barátnőm 40. szülinapjára mi elvittük az ilyen idős kisbabánkat, aki nagyon nyugodt, csendes baba volt. De a második fogást már nem vártuk meg - mindenki azt mondta, hogy maradjunk még, én voltam a parás:) Ezután hónapokig sehol nem voltunk a sétáláson kívül.

2017. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A 3-4 hetesbe beleszámoltam 1 hét túlhordást, tehát, ha időben érkezik, akkor 5 hetes lesz. Augusztusban lesz az évfordulónk. Tudom, hogy előre nem tudhatom, milyen lesz a természete, ahogy azt sem, hogy mondjuk kellemes 23 fok lesz aznap, vagy 45 fokos hőguta... Ezekkel a tényezőkkel tisztában vagyok. Az, hogy esetlegesen elkezd sírni, őszintén szólva nem érdekel a többi vendég szempontjából. Én is voltam már úgy étteremben, hogy síró baba volt egy másik asztalnál. Buszon is utaztam már úgy, hogy fél órán keresztül sírt rajta gyerek. Engem sosem zavar, jó esetben nem a szülő tehet róla, hogy nyügi a gyerek. Mindent megteszek majd ilyen helyzetben, hogy megnyugtassam, de nem fogok fejvesztve kapkodni és hangszigetelt búrát húzni magamra!

Etetés/pelenkázás: van baba-mama szoba az étteremben. Ez volt az egyik nyomós oka annak, hogy azt a helyet választottuk az esküvőre, mivel 3 család is babával jött. A szobában van elhelyezve fotel a szopiztatáshoz és van pelenkázó asztal. Sok hely példát vehetne róluk...

Írta valaki, hogy nem dől össze a világ, ha egyszer kimarad. Ennek a kedves illetőnek üzenem, hogy: az a te dolgod, hogy számodra mitől dől össze a világ, azt viszont, hogy nekem mi fontos, majd én eldöntöm és mérlegelem a lehetőségeimet. Nem azt kérdeztem, hogy szerinted mennyire fontosak nekünk a családi szokásaink, hanem azt, hogy mennyire esélyes, hogy egy babával idén is megtehetjük azt, amit eddig nélküle. Ilyen haszontalan választ csak neked sikerült összehoznod...

A többieknek köszönöm!

2017. jan. 18. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!