Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költötök havonta a...

Mennyit költötök havonta a babátokra most őszintén?

Figyelt kérdés
olvasgattam itt néhány kérdésre adott választ, elszörnyülködtem, mikor olyan válaszokat olvastam, hogy havi 100 000 forintot költenek a gyerekre. most komolyan, ki az az átlagember, család Magyarországon, aki ezt megteheti? vagy itt csak Magyarország krémje fórumozik?
2017. jan. 30. 13:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Sose értettem az ilyen kérdést, mert nem tudom elképzelni, hogy valaki külön számon tartja, hogy a babára mennyit költött. Ha vásárolni megyünk, megvesszük a többi élelmiszerrel együtt a bébiételt is, vagy azokat a zöldségeket-gyümölcsöket, amiket a baba kap, sőt, ha veszünk két kiló almát, akkor eleve abból adok a babának is, a nagyobb gyereknek is, és magunknak is, úgyhogy már itt nem tudom megmondani, hogy rá mennyit költöttünk. De még a pelenkáját sem számoltam ki soha, hogy mennyit veszünk egy hónapban. Ha elfogy, veszek. Ha újra elfogy, veszek újra. Olyan már volt, hogy gigapack pelust rendeltem 14 ezer forintért, de az meg tovább elég volt, mint egy hónap.

Ruhát akkor veszek, ha méretváltás van, vagy ha valami megtetszik, de ezt sem tartom számon. Van olyan hónap, hogy nem is veszek egyáltalán.

Játékot, ha ünnep van, vagy ha felmerül, hogy ilyen vagy olyan játék kellene már neki, mert már azzal is tud játszani, de nincs közelgő ajándékozós alkalom, akkor is megvesszük.

Ezeket hogy lehet havi szintre lebontani? Nekem halvány lila fingom nincs, hogy mondjuk ebben a hónapban melyik gyerekre mennyit költöttünk. Havi százezret biztos nem :D Nem is tudom, hogy egy csecsemőre mit lehet ennyit költeni. Jó, ha valami speckós fejlesztésre kell járnia, meg mellé valami überdrága tápszert kap, és minden hónapban ruhák garmadáját veszik neki, akkor oké, de nálunk szerencsére ezek egyikére sincs szükség.

2017. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%
8 hónapos lányunkra minimum 30 000 Ft-ot, de akkor abban a hónapban nincs betegség, váratlan ruhaméret váltás, ajánlott oltás, stb.
2017. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
En sosem szamoltam.... megvettuk ami elfogyott, amit kinott, stb. Es igen, vannak jomoduak is emiatt nem kell kerdest kiir i.
2017. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Engem kérdezel. Nem, nem élünk annyira jól, de ha ennyit KELL költenünk, nem költhetünk kevesebbet.

Nettó 300-unk van, albérletben élünk, kocsink nincs és igen, a gyerek havi 100-nál többet visz, mivel fejlesztésre kell hordanunk, tavaly 2 havonta kórházba kerültünk vele, minden összejön, de kigazdálkodjuk.

Irigyled? Te is tartós beteg gyereket akarsz?

2017. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ezt szinte lehetetlen kiszámolni, de a 100 ezer ft hogy öszinte legyek egyáltalán nem elrgaszkodott, ha tènyleg mindent beleszámol az ember: ètel, pelenka, tisztálkodàsi szerek, ruhák, játèk, program, szüksèges dràgàbb dolgok (pl következö mèret autósülès, tèlen lábzsák, utazós babakocsi, stb), orvosi költsègek (D vitamin 6000 ft, oltások rota meg bárányhimlö van vagy 20-30 ezer ft, lázcsillapító kúp,). Szinte minden hónapra jut vmi extra költsèg. Hol oltás, hol mèretváltàs, hol kell a kövi autósülès vagy új babakocsi, jön szülinap vagy Karàcsony, amikor ajàndèkot kap. Vagy pl most jön a tavasz meg fogja kapni èlete elsö kismotorjàt, homokókèszletèt, kis cipöjèt, amiböl jó minösègü kell. Most januàrban vettünk új autósülèst, mert kinötte a hordozót, novemberben kisebb kompaktabb babakocsit, mert sokat repülünk ès da kellett. Soroljam mèg? Ès ezek nem luxus dolgok, csak amik kellenek egy babànak. Ha ezeket összeadod lehet több is mint havi 100 ezer.

Azt már csak megjegyzem, hogy èn mindent olcsón megszerzek a netrö. Autösülès, babakocsi a boltban 120-150 ft volt, netröl 50 ezerèrt rendeltem öket)

2017. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Pont nem az átlagember lesz az, aki 100.000-et költ a gyerekre.


Mi is jól élünk, elkölthetnénk ennyit gyerekenként. Ha minden ruha csak 1x van rajta, csak bio-t eszik, a legdrágább babaápolási dolgokat veszik, minden hónapban vesznek valami fejlesztő játékot, plusz a programok, foglalkozások. Van aki a bébiszitter költségét is ide számolja. Ha napi 3 órát van a gyerekkel, az már jelentős összeg.

Rosszabb esetben fejlesztések, a gyógyszerek is rengeteget elvisznek. Barátnőmék a fél szobát átalakították, vettek bordásfalat, egyéb dolgokat a tornáztatáshoz és kijár hozzájuk a gyógytornász.

2017. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Hát mi nem 100.000 ret költünk a gyerekre, igaz még kicsi 4 hónapos, de a havi 30.000 simán megvan, ja és hozzátáplálást el se kezdtem még! Ugye ott a tápszer, pekenka, popsitörlő, krémek stb. És ez az alap. Erre még jön, hasfájásra infacol ki tudja hány doboz, az sem olcsó, fogzásra krém, plussz ha ruhaméret váltás az min.10.000. Cumi, rágóka, kis apróságok...azok is viszik a pénzt ( nem a legolcsóbbakat kapja ). Ha 100.000 ret nem is, de azért ígyis sokat költünk ( fizunkhoz képest! ).
2017. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem beteg gyerekről szólt a kérdés... De sajnálom, senki nem kívánja a másiknak.


Mi alapból nettó 200-at keresünk összesen. Egy tervezett gyerek, saját lakás(ami külföldi többéves munka eredménye). Nem is tudnánk 100-at rákölteni. :D

Az a baj, hogy sokan sok felesleges vackot megvesznek a gyereknek. Millió ruha, jàték. Persze, ha sokkal jobban állnánk, akkor mi is többet költenénk rá, de azért nem szállnék el, tudom mert voltam jobb anyagi helyzetben. Persze van amiből a minőség kell. Mondjuk szerencsém volt, mert anyatejes baba volt, hozzátáplálásnál sem viselte meg semmilyen étel, baromi jó evő és nem volt beteges. Ajánlott oltást, pedig a mostani "ingyenes" agyhártya gy.ellenit kapta csak meg. Vitaminok nem drága, tápszer nem kellett, kencék gyógyszertáriak, extra gyógyszer nem kellett, csak Nurofen a fogzásra eddig. Persze nála is voltak komplikációk szülésnél, de megúsztuk nagyobb baj nélkül, állapota gyógyszeresen amúgy sem lett volna kezelhető, terápia nem kellett végül csak kontroll ês makk egészséges lett hàla az égnek.

2017. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

Hát nekünk kb pelenkára és tápszerre megy csak. Ovis dolgok,a kaja ingyenes,nincs a négyünkre 90ezer fejenként.

A két gyerekre a családi 26600 max akkor megx el,ha ruhát is kell venni nekik.

Nyilván ez egy átlag hónap,egészséges gyerekekkel.

Ha beteg,a fejlesztések még többet is elvihetnek szerintem. De alapvető költéssel átlagolva biztos nem kerül annyiba egy kisgyermek. Nyilván kinek mi fontos,ki mire költ. Nekem a kérdésedből kiindulva a minden hónapra vonatkozó költés 100 ezer értendő. Ez szerontem a fejlesztésre szoruló gyerekre megx el csak,akik gyógyszert is szednek. Az állandó költségekbe se a babakocsi,se a ruházat nem tartozik bele. És mondhatni a plusz órák nem létszükséglet,értem ez alatt a lovaglást,teniszt,úszást vagy bármit,ami nem a gyerek eü i állapota miatt KELL.

2017. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
13%

En kizarolag Weleda furdetot, peluskremet hasznalunk ez havi 10 ezer kapasbol. Pampers premium care pelus, torlokendo szinten termeszetes. 30 tehat a pipere es pelenka. 1,5 eves etelbol probalok legtobbszor biot adni. Nem, nem az atvagos fajta, hanem akin rajta van a nemzetkozi jelzes.

Ruhak Zaraban. Akciosan annyi mint a H&M . Ugyhogy igen, 100 ezer majdnem elmegy.

2017. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!