Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok már pici kinder-csokit...

Adhatok már pici kinder-csokit a 8 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Már 2x megkóstolta...és azóta ha látja a tesója kezébe kotor hozzá és kunyerál...szabad már neki pár falatnyit ennie belőle? És a trapista sajtot is megkóstolhatja már?

Mindenbe bele akar kóstolni amit eszünk...:)


2010. máj. 7. 11:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia !

Én is adtam neki 8 hónaposan kinder tojásból egy keveset , sőt megkóstolt már szinte mindent( Danett, tejszelet) és semmi baja sincsen, persze ritkán kap és egyszerre csak kicsit.

2010. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félre értettél, nem bántani akartalak, bocsi.

Nem rosszallásból írtam a pörköltet. De én dolgoztam csokigyárban (egy nagyon neves cégnél, világmárka, fő piac Németország és Ausztria) és őszintén megmondom, ha lehetne, sosem adnék a gyerekemnek csokit.

8 hónaposan még korainak tartom. Nem biztos, hogy rá kéne szoktatni, hogy már most csokit egyen, aztán meg azon sopánkodnak az anyukák, hogy nem eszik meg semmit a gyerek, csak az édességet. Persze, egy icipicitől nem lesz baja, csak aztán mindig több lesz belőle...

Az én fiam is szinte mindent kinéz a szánkból (7,5 hónapos), nyalja a száját, ha látja, hogy eszünk, mégsem kóstoltatok vele olyat, ami nem a korának megfelelő. Pl. eszik már a mi krumplifőzelékünkből, de azért még pörköltet nem adnék neki, mert az túl fűszeres az ő gyomrának.

2010. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
csokit csak 1 éves kora után lehet neki adni, de nem muszáj. Aki hamarabb adja neki, nem biztos, hogy akkor lesz baja tőle, majd később, nagyobb korában jön elő az allergiája. Mi egyébként úgy oldottuk meg az ilyen kóstolósdit, hogy amíg nem ehetett bizonyos dolgokat, akkor pl nem velünk ebédelt, a csokit nem ették előtte a gyerekek, a túró rudiról leszedtem a csokit, és hozzászoktattam, hogyha nem lehet, akkor tényleg nem lehet.
2010. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, az semmit nem jelent, hogy a csokieszegetés után 1-2-3 hónapon belül még semmi baja nincs a babának, az allergia gyakran csak fél évvel, vagy még később jelentkezik, és akkor aztán nem csak a csokit kell megvonni a gyerektől, hanem rengeteg mindent, amiről az ember nem is gondolná, hogy pl. tejport tartalmaz, igy tejérzékeny babának nem adható. Felesleges "megismertetni" a babát a csokival, mert igaz, hogy nagyon finom, de előbb-utóbb úgyis eljönnek azok a helyzetek (bölcsi, ovi, játszótér), amikor elkerülhetetlenné válik, és ez minél később következik be, annál jobb. Én sem szeretem, amikor valaki görcsösen tiltja a gyerekétől a csokievést, de azért 1 éves kor alatt mindenképpen túlzásnak tartom, még a Kinder csokit is. Rongálja a fogakat, kivonja a kálciumot a csontokból, elveszi az étvágyat más, értékesebb táplálék elől. Felesleges.
2010. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!