Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám éjszaka nem...

2 hetes babám éjszaka nem hajlandó a kiságyban aludni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nappal egy kisangyal, eszik, peluscsere, és akár 4-5 orat is kepes lenne aludni, ha nem koltenem fel enni. Nappal ha elalszik beteszem a kiságyba és egy hangja sincs. Ejszaka ez a rendszer borul. 12-1 utan keptelen aludni a kisagyban egyedul. Egyszeruen nem nyugszik meg. Megetetem, bufi, azutan a karomban szepen el is csendesedik, de mikor a kisagyba teszem 5-10 perc mulva sir. Probaltam mar fel oraig is a karomban altatni, hogy mely alomban tegyem be a kisagyba, de haszontalan, ugyan az tortenik. Sokszor nagyon nehezen nyugszik meg, csak szopizassal ejszaka. Van, hogy fel orankent mellre kell tegyem, hogy lenyugodjon. Egeszen reggel 8ig megy ez az egesz ejfeltol... Vagy ameddig be nem adom a derekam es nyugtatas utan nem fektetem a mellkasomra, beleegyezve, hogy velem aludjon. Mit lehet tenni? Ez igy mar birhatatlan. Valami otlet, hogy miert csinalja csak ejszaka? Esetleg tipp, hogyan altathatnam a kisagyban?
2017. febr. 3. 13:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Persze hogy nem akar. Nem kiságyban a helye egy ekkora gyereknek.
2017. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Akkor megis hol???? Igenis a kisagyban a helye..
2017. febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell attól megijedni, ha egy ilyen pici baba igènyli a közelsèged. Szerintem próbáld úgy, ahogy eddig is, megeteted, elringatod, leteszed, de ha nem segít, aludjatok együtt. Te is kipihentebb leszel, mintha egèsz èjjel kìsèrletezgetnèl, a kicsi pedig előbb-utóbb alkalmazkodik a külvilághoz, ès megszokja a kiságyát èjjelre is.
2017. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%

Az elso hetekben oke, ugyse fogsz aludni meg egy darabig.

De aztan pontosan ugy fog elaludni, ahogyan szoktatod. Ha fel orankent eteted ejszaka, akkor fel orankent fog felkelni.Ha setalva altatod, akkor majd a 10 kilos gyereket is setalva fogod. En is ezeket csinaltam par hetes koraban. Kerdeztem is anyukamat, mikor fog ez elmulni? Mondta h jaj kislanyom, magatol ugyan soha. Ha nem szoktatod le rola, akkor ez marad a napirend. Persze ahogy latom itt sokan ugralnak a gyereknek. En itthonrol dolgozom es mellette haztartast vezetek, nem tehetem meg, h a gyerek dirigaljon. Fel eves lesz, es erdekes modon vegigalussza az ejszakat, napkozben pedig van a jatekido, meg van a jaroka ido amig anya dolgozik. Ugyancsak erdekes, hogy nem bombol egesz nap. Igy lett szoktatva. Es elaludni is az olemben szokott midenfele mutatvany nelkul.

2017. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

Nálatok ez lett a napirend! Te rontottad el, akkor is amikor félóránként etetted, hogy megnyugodjon, hát ez a legnagyobb hülyeség, ne haragudj! Mi az hogy nem a kiságyban a helye? Nagyon is ott van! Szülők között nincsen helye! Arról már nem is beszélve hogy a szülőkön,szülők között altatás növeli a bölcsőhalál kockázatát! Én ezt soha nem tettem/tenném, ennél én mindig jobban féltettem. Ahogy hazaér a baba, onnantól figyelni kell, kísérletezésre nincsen idő, vagy így jártok.


Tekintve az életkorát, még talán nincsen minden veszve, de azonnal változtatnod kell, ha ezt ndm akarod így folytatni majd egy év múlva is. Tudja, hogy mikor van éjszaka. Éppen ezért csinálja mindig pont akkor. Napirendjévé vált ez a ritmus. Azt hiszi ez a normális, és amikor te próbálsz valamit máshogyan csinálni "kiborítod", mivel feborítod a biológiai ritmusát, ami már ennyi idő alatt simán kialakítottatok. Ha el akarod érni, hogy ez normálissá váljon, akkor ne tedd mellre annyiszor! Ez téged is ki fog borítani, neki pedig erre nincsen szüksége. Nyugtasd meg oly módon, ami a későbbiekben is tartható marad. A hátát simogathatod például a saját ágyában, ez később is megnyugtathatja akár 2 évesen is. Nem gond ha eleinte sír. Nyilván sír, mert eddig nem ehhez szokott. De idővel meérti hogy ez a normális nem az, ha félóránként keltek.

Ikreim vannak esélyünk sincs erre, de gond sincs belőle. Nálatok is csak az a gond, hogy már beállt a biológiai órája, erre. Próbáld meg, hogy megnyugtatod és nem eteted ilyenkor, mert ez az evési rendjét is felboríthatja. Félóránként nem lehet éhes és ez rossz módja a megnyugtatásnak ráadásul nem sarkallja arra hogy eleget egyen párszor, mert igazán nem is éhes olyankor.

2017. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Mindharom gyerek koztunk aludt. Nyugodtan. A bolcsohalaltol soha nem feltem.

Igeny szerint szoptattam.

2017. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet, hogy este fáj a hasa vagy éhes marad? Lehet, ezért nem tud olyan mélyen aludni és ébred amikor letennéd, írtad is, hogy nyugtalan.
2017. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Nnna, ez tipikusan olyan válaszáradat, ami csak mégjobban összezavar! Mindenkinek lehet elképzelése róla, hogyan altatja a kisbabáját, maga mellett vagy kiságyban, de nem kellene kiosztani a kérdezőt. A nadrágos, "na kisanyám ezt jól elrontottad, így jártál"- válaszok szerintem nem is segítenek egy tanácstalan anyának. És ha már a bölcsőhalálnál tartunk, igazoltan kisebb az esélye azoknál a babáknál, akik az anyjuk mellett alszanak. Az emberiség történelmét tekintve pedig sokkal inkább az az újhullám, hogy a babát kiságyba teszik. Az én személyes véleményem szerint pedig az rontja el, aki katonásdit játszik a kisbabájával és kényszerítő szoktatással a maga kényelmére akarja igazítani a napirendjét. Négy gyerekem van, tanulni is kell velük, háztartást vezetek én is, kert, kutya, macska is van, és mégis jutott hely és idő a babáimnak mellettem az ágyban és a karomban, bármikor, amikor igényelték.
2017. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%

Te nagyon félreértettél valamit! Igen,kimondtam, hogy az ő hibája. Mert mégis kié lenne? Látszik, hogy ennél a babánál ez lett kialakítva napirendként. Viszont ha tovább olvastad volna a válaszomat, vagy értelmezted volna, akkor láttad volna azt is hogy tanácsokat adtam.

A bölcsöhalálról... Igen, ez az új "trend" hogy mégsem okoz bölcsőhalált. Miért is nem? Mert anyuka észreveszi? Csak azért mert mellette alszik? Na persze... Kb ezerszer logikusabb, hogy

1. Elég egyszer úgy elaludni, hogy rácsússzon a takaró vagy a párna

2. A gyereknek tudományosan bizonyítottan kevesebb oxigénben dús levegő jut, mert a szülők által kilélégzett levegőben alszik gyakorlatilag.

Persze kockáztatni mindenkinek jogában áll!

Kényszerítés... Tehát az ha a kiságyba SZOKTATOM, nem kényszerítem, akkor az annyira nagy baj. Egy olyan helyen, ahol biztonságban van, ahol nem kell figyelni, hogy rá ne feküdjön senki, ahol csak az van körülötte amit én odateszek, ahonnan nem tud később sem legurulni vagy kiesni. Tényleg tragédia... Nem is értem hogyan lehetünk ilyen szívtelenek. Akkor ennyi erővel semmilyen védőoltást ne kapjon, ne menjen óvodába, sőt még fogat se mosson, mivel nem akar és pont így "kényszeríteni" kell.

Soha nem hagytam a gyerekemet sírni a kiságyban, de én sem akartam sírni egy esetleges baleset miatt.

Egy újszülött helye egytalán nem a szülök között van, akkor máf százszor inkább baba-mama ágy!

2017. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Az én kisfiam az első 2 hétben csak a mellkason aludt, ha letettem sírt éjjel nappal, még az apjánál is sirt. 2 hetes korától le tudtam rakni és már a kiságyban is aludt valamennyit, de este 6-tól éjfélig csak kézben vagy cicin volt el (hasfájós volt)kb két hónapos koráig. Utána már egyre többet aludt, de még sokszor kelt éjszaka és kb velünk aludt ( a kiságy az ágyunkhoz vot tolva és a rács levéve).1 éves kora körül már csak egyszer ébredt és eltoltuk az ágyat az ágyunktól, kb. másfél éves korában raktuk külön szobába. Most 4 éves velem vagy az apukájával alszik el a saját agyában. Van, hogy alszik reggelig, van, hogy átjön éjszaka, de én ezt nem gondolom akkora problémának. Kicsik még szükségük van a testi kontaktusra, hogy biztonságban érezzék magukat.

Szerintem a hasa fáj a babádnak, a szopival nyugtatja magát, de ha sokat eszik attól megint a hasa fájhat. Kitartás el fog múlni ez a korszak.

2017. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!