Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor bízzátok a nagyszüleire...

Mikor bízzátok a nagyszüleire a babát? Ez tényleg furcsa?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom, azóta ez megy, mióta megszületett szinte.

A legtöbb helyre viszem magammal napközben születése óta, persze ahová lehet és tudom, hogy nem zavar ott, vagy ő is jól érzi magát. Szóval mondjuk szépségszalonba, tornára nem viszem magammal, de mikor elmegyek a barátnőimmel ide-oda, beülünk egy kávéra, sütire, akkor jön velem. Szerencsére mindig nyugodt baba volt, nem voltak hatalmas sírások sehol.

De anyukám folyamatosan nyaggat, hogy ne vigyem magammal, inkább vigyem el addig hozzá. De akkor szinte minden nap ott lenne.

Nem tiltom tőle, meg semmi ilyesmi, de ha a lányunk is jól érzi magát, akkor nem értem, miért kéne mással lennie. A barátnőim is nagyon szeretik, ő az első baba a baráti társaságban, általában mindenki elolvad tőle perceken belül.


Furcsa, hogy sokat van velem?

Nem azt mondom, hogy nem bízom rá a nagyszülőkre, vagy az én nagyszüleimre, vagy másra, de 1-2 naponta nem szeretném otthagyni másra félnapokra.


2017. febr. 6. 12:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
Bevallom kicsit irigyellek, hogy 2 naponta vannak ilyen programjaid, én már kezdek bezöldülni a sok itthon gubbasztástól. Szerintem néha nyugodtan bizhatod a nagymamára a kicsit, tényleg neki is jobb lenne. Valtogasd.
2017. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%
Az első valaszolohoz hasonló rosszindulatú ősanyákkal meg ne foglalkozz.
2017. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%

Nekünk lassan 3 hónapos a kislányunk, de már hallgatom egy-egy látogatásnál a nagyszülőktől, hogy na majd amikor elviszik/náluk lesz és már helyettesíthető leszek, akkor majd ők mit meg mit nem csinálnak vele! Erre mondtam, hogy levegőre itt is tudjuk vinni, nyugodt baba, így arra sincs egyelőre szükségem, hogy miattam elvigyék és én pihenhessek. Ha meg már nagyobb és szocializálódnia kell, arra ott van a lovarda, ahol a lovamat tartjuk, emberek, hobbi, mozgás, napsütés, friss levegő és mind jól érezzük magunkat.

Előre tudom, hogy lesz ezer "jó tanács" meg kifogás, hogy miért akarjak inkább nélküle kikapcsolódni, meg a nagymamák unoka iránti igényét kielégíteni. Már most, babakocsival ki tudunk menni és így is tudok a lóra koncentrálni és jóleső érzés ott látni a kicsit is az apukájával. Pláne később, amikor kacsát kerget majd vagy a pónikkal barátkozik. Senki sem fog meggyőzni, hogy a mama kedvéért lemondjak az ilyen kellemes közös programokról.

Nálunk a mamák elég fiatalok, erősek szerencsére, de ez azt is jelenti, hogy nincs olyan messze a saját babás korszakuk, mint a hajlott hátú néniknek, ennél fogva azt látom, hogy mind kicsit új gyerekükként tartanának igényt rá, önkéntelenül is úgy szólítják meg, mintha nem unoka, hanem még egy kislányuk lenne. Ezért lesz nehéz dolgunk, ahogy talán neked is, Kérdező, de kitartás, szerintem nem ártasz vele, ha a vége egy kiegyensúlyozott, boldog gyerek, akkor mindegy, hogy más mit gondol. :)

2017. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

12 Te is bunko vagy am ugye tudod. A ket veglet vagytok. Az sem jo ha valaki bevarrja magat a lakasba, a babat meg a s*eggebe, de az sem ha barinozik minden nap a gyereket meg rangatja magaval mert azt jaj de elvezi a 9 honapos amig anyu csacsog a csajszikkal.

Arany kozeput, 10-bol 1-2 anyuka ismeri sajnos. Lehet neha vinni ha elvan, de a babanak jobb ha a mama jatszik vele amug anyu csacsog.

2017. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
24%
Latom az arany kozeput kivagta a biztositekot :) EZ mindent elmond a vegletek kepviseloirol.
2017. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%

En a baromira laza anyukak csoportjat erositem.

Az elso fel evesen,a harmadik 4 hosan aludt eloszor mamanal.(a kozepso 2,5 eves koraig cicizett,igy ot este haza kellett hozni)

En is viszem csomo helyre magammal mindegyiket,de neha kell a nyugi,apaval ketten,ilyenek.

Mondjuk soha nem erdekelt ha valakinek ez nem tetszik.es azt se bantottam soha,aki nem hagyja a nagyszulokre a gyereket.mindenkinek maganak kell eldonteni.

De pl,nagybevasarolni,foleg telen,jobb szeretek gyerek nelkul.egyreszt telipakoljuk az autot,masreszt folyton vetkoztetni,oltoztetni.meg a kajalasok,esetleg peluscsere.eleg maceras.

2017. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

Mi tudunk sok közös programot szervezni így is,hogy mamánál is vannak. Mivel jól jön a segitsége anyósnak is mi időben oda szoktatjuk a picit is,ami mamának nagy öröm. A nagyobb az előző kapcsolatomból van,ő senkire nem volt soha bízva,mégis a bölcsit (2,5évesen ment) ,ovit is szerette/szereti és első perctől kezdve elvan anyóssal is,haza se akar jönni.

Mi bárhová tudunk menni a gyerekekkel is,mert semmi gond velük,a kocsiba beférnek nagybevásárlásnál is (vw sharan,7személyes autó,hátsó két ülés nincs benn) :D színházba nem járunk,koncertre amire mennénk,arra sajnáljuk a pénzt,kb a mozi ami nem müködik velük csak. Mivel anyós igényt tart rá,hogy legyenek ott a gyerekek,így bátran mehetünk moziba,vagy kocsikázni és beülni kávézni valahová. A hónapba kétszer megyünk pestre,most egy éjjelt voltak ott a gyerekek,jövőhéten két éjjelt lesznek,ha anyós azt mondja,hogy maradjanak. Ha ő nem mondja,mi nem kérdezzük meg,a napközbeni elmenést meg ott említjük meg csak,és az mindig pár óra.


eNekünk jó a pihenés,de ha nem vállalná senki,akkor se lennénk idegesek,vagy hidegülnénk el egymástól,mert mi akartuk a másodikat közösen,az első meg enyém,párom vele együtt fogadott el

2017. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Jaj nem azt akartam éreztetni, hogy 0-24 velem van és sosem bízom másra.

Pl. most januárban is 3 napot anyukámnál volt, amíg mi elutaztunk wellnessezni kicsit, vagy ha megyek a szépségszalonba, akkor is ő van vele, mert oda szerintem nem való sem baba, sem kisgyerek és akkor általában mindent egyszerre sűrítek be (fodrász, manikűrös, szempillázás, kozmetikus), szóval elég sokáig ott vagyok.

Vagy ha reggel/délelőtt eljön anyukám, akkor is kettesben van vele, amíg én futópadozok, vagy elmegyek edzeni. De úgy feleslegesnek tartom elvinni hozzá, hogyha alapból mászkálós napunk van, vagy mondjuk séta közben beülünk valahová (belvárosi részen lakunk).

2017. febr. 6. 19:26
 19/19 anonim ***** válasza:
Ahogy Neked meg a babának jól esik, úgy csináld. Ha nem sír, miért ne vinnéd barátnőzni? Vinném én is, de az eddigi mínuszokban ki se mentünk a lakásból. Keményebben ezeni még sajnos nem tudok, intenzíven szopizik, össze vagyunk kötve, amit mondjuk nem bánok. Mozi, színház, esti program kettesben nincs még, max. 2-3 órára vigyáz rá a mama, 2 hónapos korától, ha kozmetikushoz és masszázsra megyek. Tornázni együtt járunk. Májusban nekem osztálytalim lesz, akkor apa bevállalja, amire eddig egyszer volt példa, amikor 2 órára kimentem a karácsonyi vásárba a barátnőmmel. 8 hónapos kisfiú anyukája.
2017. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!