Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik baba előtt összevissza...

Akik baba előtt összevissza éltek, nem volt "időbeosztásuk", hogy szokták meg baba után?

Figyelt kérdés

Sosem voltam korán kelős.. A munkahelyemre sem korán kellett bemennem, simán kelhettem 10kor, elintéztem a dolgaimat kényelmesen, és utána kellett csak mennem 1kor. Úgy érzem, ha pl felkelnék 7-kor, akkor is végig tudnám csinálni a napot, nem haldokolnék, de a lányom csak fél9-9kor kel, és nem tudok erőt venni magamon.. pedig akkor előbb megcsinálhatnám azt amit napközbe, de mégsem tudom megállni, hogy ne feküdjek vissza.. későn fekszem le, mert a lányom egyszerűen nem hajlandó elaludni, mert annyi dolga van(játék, játék, játék) vaksötétben is nevetgél stb, pedig látszik, hogy fáradt..és éjjel is 25 milliárdszor felkelek etetni, cumit visszaadni, betakargatni, megfordítani (mert nem kényelmes neki ahogy fekszik és nyöszörög), elfáradok rendesen. De úgy érzem, a napot lopom, pedig napközben mindent megcsinálok, amit kell, nem szalad a ház, főzök. Anyám szerint előbb kéne felkelnem, megcsinálnom korán reggel mindent, aztán egész nap kéne semmit csinálnom.. de viszont napközben nem fogok lefeküdni aludni.. Azt mondja ártok ezzel a gyerekkel, hogy nincs napirend. mert nem úgy van hogy pl pontban 12:00-kor ebéd, hanem 12-13-között, ha nem éhes a gyerek (mert előfordul hogy nem akar enni) nem ülünk addig ott mig kin keservesen meg nem eszi, hanem mikor jol is esik neki..

tényleg ennyire rosszul csinálom??



2017. febr. 17. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem az ovival van a gond, hanem azzal, hogy már kérdezőben is kérdések vannak,hogy ez így jó-e.
2017. febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
De ha a kérdezőnek, és a picinek is az a biológiai órája, hogy későn kelnek, későn alszanak el, akkor az erőszakkal nem lehet megváltoztatni, vagyis meglehet de az igen káros.
2017. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi is későn kelőek vagyunk, 8,5 hónapos kislánnyal.:)

Nekem senki nem szólt be, hogy ez így rossz lenne, de igazából nem is érdekelne. Amíg szépen fejlődik, nem nyűgös (pár hetes kora óta átalussza az éjszakákat) és mi is tudunk mellette pihenni, nekünk ez így megfelel.

Én pl. még mindig pizsiben ülök az ágyban, mellettem kávé és Apa most ment le vele reggelit csinálni. Gondolom pár embernek ez sem tetszene, de hát Istenem, ha nekünk így jó, akkor minden oké.

2017. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, így gondolom én is, hogy az esti 9:30-as lefekvés késő. Amikor pl én kicsi voltam, anyukám elmondása szerint, és amire nagyobb koromból emlékszem (kb 7 évesen), mi már 8 órakor ágyban voltunk, és a kisebb testvérem is simán aludt.

Tényleg mindent előre kell hozni, mert ma direkt mindent figyeltem.. Ugyan akkor eszik és alszik.. Minden toldódik, pedig ha előbb kelnénk, előbb aludna. Ébresztőt húzok mostantól, 7 órára, és lehet hogy előbb fog aludni napközben is, de remélhetőleg így este is előbb alszik el.

2017. febr. 18. 22:25
 15/15 anonim ***** válasza:
90%

Én egy korábbi válaszoló vagyok, és továbbra is fontosnak tartom, hogy a napirend kialakuljon. Nyilván nem fog elsőre minden tökéletesen alakulni, de szerintem ezzel semmi gond nem lesz! Arról nem is beszélve, hogyha nem 9-kor keltek, az egész délelőttötök hosszabbá válik és mivel korábban alszik majd el ebéd után és így korábban is fog kelni, a délutánok is hosszabbak lesznek a számodra, így sokkal több időd lesz magadra és a házimunkára, mivel a napotok érdemben lesz hosszabb! Ezt én már a gyerekvállalás előtt megfigyeltem. Ha későn kelünk elmegy a délelőtt az ébredéssel, azzal, hogy magunkhoz kell térnünk. Ha ezt korábban letudjuk, sokkal több érdemleges és tartalmasabb dolog lesz a napunkban!

Örülök, hogy megpróbálod! Sok sikert és kitartást kívánok, ahhoz az esethez, ha esetleg nem minden menne először simán! :)

2017. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!