Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányéves kortol vihetem a...

Hányéves kortol vihetem a babát horvátországba?

Figyelt kérdés
Sosem voltunk nyaralni az èven mentünk volna de terhes lettem. Agusztusban dogok szülni. Első gyerek nem tudom èlvezhető lenne e màr jövőre a nyaralàs vagy meg tul pici lenne?
2017. febr. 20. 11:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én elhiszem hogy izgatott vagy, de szerintem ne tervezd meg most a hogy mit fogsz csinálni jövő júniusban...
2017. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Es ha tergesen mennèk kb 8. Hónapba.?vagy az màr nem jó nekem sem ?
2017. febr. 20. 14:08
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos várandósan mar tuti nem mennék Horvátországba. Egyrészt mi van, ha netán ott indul be a szülés, vagy valahol az úton. Másrészt olyankor már az iy lehet, hogy picit nyitott lesz a méhszáj, azzal vízbe meg tuti nem mehetsz (az én dokim mondjuk alapból nem preferálja a kismamáit a vízben, pedig nem egy paradoki), elképzelhető, hogy nehezen viseled a meleget, vizesedhetnek a lábaid, stb.

Ne legyél besózva, hidd el, Horvátország megvár titeket. :-)

2017. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
még sosem voltunk nyaralni , nászútra sem , azthttem végre megengedhetjük magunknak :(
2017. febr. 20. 15:52
 15/17 anonim ***** válasza:

Horvátországba már biztos nem indulnék el 8 hónaposan.

Menjetek belföldön nyaralni, ahol közelebb vagytok ha bármi van.

2017. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Voltam terhesen (igaz, nem 8 hónaposan) Horvátországban. A saját nődokim azt mondta, menjek nyugodtan, ha Afrikába mennék, akkor lebeszélne, de azért Horvátország mégiscsak egy uniós ország, ott is van megfelelő egészségügyi ellátás, ha kell.

Kellett, olyan probléma miatt, ami itthon is előjött volna. Bementünk az ügyeletre (az adott településen volt egy ambulancia). Nálunk nem volt nőgyógyászat, de nagyon rendesek voltak, mondták, hogy keresnek nekem egy helyi magán nőgyógyászt, aki megvizsgál és ha szükséges, akkor bemehetek a közeli kórházba. Az ügyeletes doktornő hívta fel a horvát nőgyógyászt, aki rögtön fogadott is. Nagyszerűen felszerelt magánrendelője volt (az itthoni dokimé se smafu, de meg se közelítette az ottaniét), a doki beszélt angolul, így kommunikálni is tudtunk. A tarifája nagyjából annyi, mint itthon a saját dokimé (ki volt téve az előtérben), DE kétszer voltam nála ultrahangon és egyszer a rendes tarifa kb. felét kérte, másodszor pedig nem fogadott el pénzt.

Abból, amit a horvát egészségügyből láttam, ezerszer jobban állnak, mint mi, az ambulancia se olyan volt, mint a magyar kórházak... és mindenki végtelenül kedves, segítőkész volt, messze az elvárható szinten felül.

Ennek alapján én azt mondom, hogy ha az orvosod nem látja akadályát, akkor ez ne tartson vissza, mert ha esetleg kell, jobb ellátást kapsz, mint itthon.

2017. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igaz, nem külföldön, de voltunk nyaralni kisebb babával is, pont 6 hónapot töltötte a fiam aznap, amikor érkeztünk :) Nekünk egy örök emlék marad a tavalyi nyaralásunk, eszméletlenül jól éreztük magunkat mind a négyen (van egy 9 éves nagyfiú is, viszont vele pici kori nyaralós tapasztalat nincs). A reggelek és az esték kb. pont olyanok voltak, mint otthon, viszont napközben állandóan jöttünk-mentünk, és a kicsi határozottan élvezte, soha ilyen jókat nem aludt azóta sem, mint a nyaralás alatt.

Nekünk mondjuk sokat segített, hogy a babakocsi mellett vittünk magunkkal mei tai-t is, így nem volt előttünk akadály :)

Idén is megyünk, másfél éves lesz, szerintem megint tök jó lesz :)

2017. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!