Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az apuka, aki játék közben elejtette 7 hónapos kisfiát,3 évet kapott?

Figyelt kérdés

Előszót is bocsánat, ha nem a megfelelő témába írtam ki a kérdést, de babás szülők véleménye érdekel elsősorban.


Ugye az volt, hogy tavaly júniusban apuka a feje fölé dobálta a kisfiát, játszott vele, majd egyszercsak véletlenül elejtette, és eltört a combcsontja. Mára már teljesen gyógyult. A gyerek két hétre rá nevelőszülőkhöz került átmenetileg, majd apukát elítélték védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett nyolc napon túl gyógyuló súlyos testi sértés okozása miatt 3 évre!

Anyukáról nem szól a fáma.


Mit gondoltok erről, jogos, nem jogos? Miért?



2017. márc. 2. 17:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak egy része lehet igaz a sztorinak, mert a környezetemben volt hasonló, nem vették el a csecsemőt a szülőktől, ilyen fel sem merült.
2017. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, megkerestem a cikket. Nem azt írták, hogy 3 évet kapott, hanem hogy három évhet kaphat. Azaz annyi a max. Ebből lesz egy felfüggesztett.

A gyámhatóság pedig ha elvette a gyereket, akkor nem ezért, hanem mert a körülményeket aggasztónak találták. Volt nagyon közeli ismerőseimnél csonttöréses baleset, eszük ágában nem volt kiemelni a családból a gyereket, mert látták, hogy a gyerek amúgy biztonságban van, szülők normálisak, csak történt egy baleset. Nem kell ezzel a sztorival ijesztgetni egymást.

2017. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon gyanús. Ugyanez történt velünk, csak nálunk keze tört a gyereknek. A gyámügy kijött 3x váratlanul, beszéltek a védőnővel, a gyerekorvossal és az ovis gyerekünk óvónőjével, ennyi. Bíróság a kanyarban sem volt.
2017. márc. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%

Nalunk pedig az utcaban egy apuka szankozott a gyerekeivel.

A kislany eltorte a labat. 3 eves. Semmi kovetkezmeny, marmint hasonlo, mint az emlitett. Baleset tortent.

2017. márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
18%
erős túlkapás, hogy ezért elvigyék a gyereket. De sajnos el tudom képzelni, olyan baromságokat tud néha a gyámhivatal csinálni, "majd ők megmutatják" alapon, hogy bődületes. Sajnos tapasztalatból mondom, gyerekjólétis vagyok... Ahol épp csak egy kis gond van, ott asztaltborítanak néha, ahol meg nincs mit enni, az le van ***...
2017. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%
Bezzeg az alkoholista, gyerekeket verő apukák em jutnak börtönbe? (ezalatt nem konkrét személyre utalok, hanem olyanokra, akik ezt teszik)
2017. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

előző vagyok


nem*

2017. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
29%

Apa engem is dobált, én élveztem... mindegy.


Nem reális, bár tény, hogy veszélyeztette a gyereket, hogy dobálta, vagy ha dobálja, akkor tegye ágyon, ahol ha elejti sem lesz baja a babábak.


Egyébként egy csomó iszákos, meg idegbeteg anya-apa szabadlábon van, szóval...

2017. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%
Ez biztos, hogy pont így volt? Nem tartom reálisnak. Arra gondolok, hogy talán felfüggesztettet kapott, vagy ha nem, akkor kiderült valami közben, ami súlyosbítja.
2017. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igazatok van, nem kapott, hanem kaphat. (bár az alsó határ talán korlátlanul enyhíthető, akkor is lennie kell valaminek még a háttérben szerintem is, ami miatt egyáltalán bíróságra jutott az ügy.)


[link]


Olyan, mintha egyedül nevelte volna, minden cikkben ezt sugallják. Persze a pontos részleteket sehol sem közlik.


Tudom, hogy nem rám tartozik, de valahogy mégsem hagy nyugodni az ügy.


Köszönöm a véleményeket!

2017. márc. 4. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!