Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba-mama jelbeszédről vannak...

Baba-mama jelbeszédről vannak konkrét tapasztalataitok? Mennyire vált be?

Figyelt kérdés

Budapesten hol vannak ilyen foglalkozások? 14 hónaposan nem késő még elkezdeni?

Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 9. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekes volt a tv-ben, a pszichológus azt mondta, hogy a beszédet hátráltathatja, az oktató pedig, hogy segíti a mihamarabbi beszédet. Én is gondolkodom rajta, mi vidéken lakunk, itt nem tudom van-e ilyen foglalkozás. Még csak 3,5 hós
2010. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom,hogy milyen ez a jelbeszéd. De szerintem semmi értelme nincs. A gyerek akkor tanul meg beszélni,ha hallja a felnőtteket,vagy a testvéreit,és látja a száját.

Ha egy felnőtt mutogat neki valamit,azt nem érti. Ő viszont megtudja mutatni,ha valamit akar.

Azzal értek egyet,aki szerint a jelbeszéd hátráltatja a beszédet. Egy gyerekben a megtanult,tapasztalt dolgok rögzülnek,és ettől nagyon nehezen tér el. Ez nagyon jól megfigyelhető akkor,ha a beszélni tanuló gyerek egy szót( vagy többet) hibásan mond. Sokszor csak 4-5 évesen fogja helyesen kimondni a roszzul beidegződött szavat.

A másik dolog: minden gyerek megtanul beszélni. Van aki nagyon hamar,van aki lusta és csak 2 éves kora körül. Miért kellene erőszakosan siettetni ezt a folyamatot?

Ha viszont valamilyen okból még később sem beszél,akkor nem a jelbeszéd a megoldás,hanem orvos,vagy logopédus tud segíteni.

3 gyerek anyukája.

2010. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 hónapos a kicsi, 10 ées nagy és ezt egy újabb hülyeségnek tartom, mint az Anya taníts..Aludj jól...dolgokat.
2010. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem nincsen még tapasztalatom, csak 4 hónapos a kislányom, de mindenképpen szeretném kipróbálni. Csak jót olvastam róla, nekem kismamákkal és kisbabákkal foglalkozó pszichológus is ajánlotta. Akkor döntöttem el, hogy alkalmazni fogom, amikor több helyen olvastam (és a baráti körben tapasztaltam), hogy a babák 1 éves kor körül gyakran válnak agresszívvá, mivel már sok mindent el tudnának mondani, hogy mit akarnak, mi a problémájuk stb. Mivel beszélni még nem tudnak, nem tudják magukat kifejezni. De ezt az egyszerű jelbeszédet (50-100 szó, tárgyak neve, egyszerűbb melléknevek) könnyen megtanulják. A tapasztalatok alapján egyáltalán nem késlelteti a beszédet, inkább serkenti, mivel rájön, hogy milyen jó, hogy tud kommunikálni, és örömmel fejleszti tovább.

Tanfolyamokat én is néztem, nincs túl sok és elég drágák, úgyhogy biztos, hogy kihagyom. Nemrég letöltöttem a Babajelek című könyvet, ha érdekel, átküldöm, nem túl jó minőség, de olvasható. A könyv azt írja, hogy 6 hónapos kortól már érdemes elkezdeni. Szerintem 14 hónaposan még gyorsabban tanulná meg a babád, mint egy fél éves, de ez csak az én véleményem.

2010. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

21:55-s

Ne haragudj, tényleg nem kötekedni szeretnék, de miért ítélsz el valamit ha nem is tudod miről szól?Egyébként pedig gondolom tudsz róla, hogy süket-némáknak is születnek halló gyermekeik és mégis tudnak beszélni.Nem egy ilyen ismerős pár van a környezetemben egészséges gyermekkel és nem hordták őket semmiféle korai fejlesztőre csak azért mert Ők nem tudnak beszélni csak jelelni.Mire oviba mentek ugyanannyit tudtak beszélni, mint a hasonló korú gyermekek.Ezt csak azért írom, mert azt írtad, hogy nem ha egy felnőtt mutogat valamit azt nem érti meg.Ezek a babák is tudnak beszélni, annak ellenére, hogy a szüleiktől csak a szájról olvasással tudtak tanulni.Remélem értitek mire célzok és hogy nem sértődsz meg!

2010. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* nem kell a nem
2010. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Konkrét tapasztalatom a jelbeszédről nincs, viszont azt tudom, hogy egy 14 hónapos kisgyerek a beszédtanulás fázisában van. Ekkor kezdi kimondani az első értelmes szavakat, tehát teljesen fölösleges neki jelbeszédet tanítani... sokkal többet érsz el vele, ha sokat beszélsz hozzá, közben pedig figyeled az ő visszajelzéseit, próbálkozásait és azokra mindig pozitívan reagálsz, így ösztönzöd az önálló beszédre... egy pedagógus anyuka
2010. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na én most le leszek pontozva, főként aki hülyeségnek tartja.


Szóval az Anya taníts engem... csináljuk 3 hetes kora óta, a Babajeleket pedig 1 hónapos kora óta. S még születésétől fogva reggelenként tornázunk. Nem némán mutogatok neki, hanem mondom is mellé.


Most 11 hónapos a kislány, a múlt héten megtette első önálló lépéseit, imádja a "foglalkozásokat", mindig várja. Ha késünk valami miatt akkor jön a durci. :)


Jelenleg már tudja mutatni: enni vagy inni kér-e, peluscsere kell, nem akar valamit, kér tárgyakat, megmutat és odaad dolgokat amit kérek, "kérdezi" mikor jön apa haza, mikor jön nagypapa vagy tesóm...stb. Biztos van jópár amit kihagytam, mert nekünk már természetes, hogy mutatjuk és mondom is.

Egyébként pedig élvezettel beszél babanyelven. Tudja apa, aja(anya), papa, mama, hammam(kajcsi), iszi(inni), vau, cicc, hijja(hintáztass), el(elmegy), pápá, nem, igen, kéem(kérem), tes(tessék) szavakat. Sokat beszélgetünk mondókázunk énekelünk pici kora óta, nem hiszem, hogy a beszédfejlődése el lenne maradva.


Nem csodagyerek, csak nagyon nagyon sokat foglalkozom vele.

2010. máj. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem kell mindenben egyetértenünk, de én nem tartom hülyeségnek.

2010. máj. 10. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!