Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalataitok?...

Kíváncsicska kérdése:

Mik a tapasztalataitok? Hogyan járok jobban? Ha orvost vagy szülésznőt fogadok, vagy mindkettőt? Esetleg egyiket sem? Mert hát úgyis megszületik a baba nem?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tegyek.Annyi érvet hallottam amellett hogy orvost kell fogadni,de az újabb "divat" a szülésznő fogadása.Biztos hogy kell mindez?Muszáj fizetni azért valakinek előre hogy jól végezze a dolgát?Arra esküdtek fel hogy jól végzik a munkájukat nem?
2011. ápr. 26. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: nekem volt fogadott orvosom, de mivel nem tejeltem neki le előre, ezért be se jött a szülésem napján, üzent vkivel, aztán az ügyeletes dokira bízott "bennünket."Majdnem otthagytuk a fogunkat, a baba is meg én is.Mindezt azért, mert eleve komplikált eset voltam, főleg az utsó hónapban, ez a szemét magánorvosom tudta ezt előre, ezért se jött be, nehogy már ő vigye el a balhét, ha történik vmi velem.A jóisten mentett meg bennünket, mert az ügyeletes akkor császározott meg, amikor már majdnem késő volt, ellenben a szülésznő, aki ott volt, elég normális volt, de információk terén belőle is fogóval kellett kihúzni, mégis mi van, most éppen mi következik?

Na, de a kérdésedre válaszolva: Lehet, hogy jobban jársz, ha szülésznőt fogadsz, mert ő többet van veled, végülis a dolgok oroszlánrészét ő csinálja, és tényleg nem mindegy, hogy az ember azt a jópár órában kihez tud bizalommal viszonyulni.

2011. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, arra és ezért nem kell külön felfogadnod, fizetned.

De ha te magánorvost kérsz meg és egy bizonyos szülésznőt, a fogadalmában az már nem volt benne, hogy akár munkaidején kívül vagy munkaidejében a te rendelkezésedre áll, a szülésed elejétől a végéig. És ezt meg kell fizetni, soha nem előre (illetve ilyen embert fel sem fogadnék)utólag. Mindig utólag. Ki az a marha, aki akárcsak egy festőnek is előre fizet, utólag, ha pontosan elvégezte a feladatát, amire felkérted és ő vállalt.


Én orvost fogadtam, nem bántam meg egy percig sem, sőt elképzelhetetlen számomra hogy akárkinél szüljek. És ő mellé nem kellett szülésznő, mert ő mindig, minden esetben bemegy a betegeihez, azonnal, ha hívják (ezt elmondták, mielőtt felkértem-páciensei, a védőnőm, gyerekorvosom, a kórházi szülésznők) És ő maga vezeti le a szülést és ő csinál mindent.

De van orvos, aki be sem megy vagy ha bemegy, ücsörög és a szülésznő végzi a tényleges munkát.

Ennek utána kell járnod, mielőtt felkérsz valakit.


A másik meg a te dolgod, ha téged nem zavar, hogy bemész szülni és ott van épp valaki, akiről semmit nem tudsz, lehet egyébként rendes, kevésbé rendes, alkoholista, jól képzett, kevésbé képzett, alkalmas döntéshozásra, egyáltalán hozhat vagy fölötte még 4 embert meg kell kérdeznie melyik cérnával varrhat, akkor ne fogadj. Egyébként így vagy úgy elvégzik amire felesküdtek és általában jól is. legfeljebb, hív maga mellé egy főorvost, hogy jöjjön segítsen. Mert vannak ügyeletben kompetens, kevésbé kompetens emberek.

De azt ne hidd, hogy a szülés sétagalopp és bemész, két tolás, kint a gyerek, felesleges oda bárki. Mert kiszámíthatatlan, az utolsó pillanatban is történhet bármi, úgyhogy azért alaposan fontold meg. Mert én azt mondom, inkább mond azt utána, nem is kellett volna dokit fogadnom, mint azt, hogy kellett volna vagy egy másikat kellett volna.

Ha doki/szülésznő mellett döntesz, akkor is kérdezz utána alaposan, milyen képzettségű, milyen pozicióban van a kórházban, milyen döntéseket hozhat stb stb stb.

2011. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem nem gondolom hogy sétagalopp.Csak számomra eléggé undorító hogy attól függ az orvosok hozzáállása hogy tejelsz-e neki vagy nem.És tudod hallottam nem túl meggyőző helyzeteket abban az esetben is amikor fogadott dokija volt valakinek.És amikor a doki közli az újdonsült apukával aki vitte az ajándékkosarat benne a borítékkal (ami nem volt szem előtt)hogy ne haragudjon apuka, de nálam x ezer forintnál kezdődik a tarifa.Hát tudod...
2011. ápr. 26. 21:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát tudod, Fehérváron Deák Csabának hívják az illetőt (egyébként amikor a kismama meghalt, rögtön összenéztünk a párommal, a Deák volt az orvosa-csak róla tudtuk elképzelni ezt és mit tesz Isten, a TV2-ben este mutatták is, hogy ő volt)Na most ezt évek óta tudom, eszembe sem jutott őt megfogadni.

De például tudtam Bognár Ida pénzéhes, és mikor nekem került a terhesgondozás 12 ezer forintba, ismerősőmék, otthagytak az Idánál már kétszáz ezret. Na őt sem fogadtam meg.

Ezeket pontosan lehet tudni, melyik orvos milyen, ha felfogadják.

Ezért mondtam, ha a fogadás mellett döntesz, ez még mindig a könnyebbik lépés volt és csak az első, a következő, hogy kit fogadj fel. Aki nem olyan, mint írtad.

2011. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül attól függ az orvos hozzáállása, hogy tejelsz vagy sem. De igaza van az előttem szólónak, hogy dokit/szülésznőt azért fogadsz, hogy a TE rendelkezésedre álljon, BÁRMIKOR, amikor szükséged van rá (akár éjszaka, hétvégén, ünnepnapon vagy a kislánya szülinapján is). Én dokit fogadtam /olyan kórházban szültem, ahol szülésznőt nem lehetett/, de nem bántam meg. Ott volt a szeren a doki! Épp szabadsága környékére voltam kiírva és annyira rendes volt, hogy mondta, ha még országon belül lesz, de vidéken, akkor is feljön /250kilométerről/. Végül meglett a Picim a szabija előtt, de olvastam a neten olyan hozzászólást a dokimról, hogy tényleg feljött vidékről, mikor szükség volt rá (sőt a kislánya szülinapi partiját is otthagyta, mikor szóltak neki, hogy szülés van). Maximálisan rendes, emberséges volt, többször bejött hozzám a szülés után is, érdeklődött, hogy hogy vagyok. Nekem ez nagyon kellett. Te döntöd el, hogy Neked mi a jó. Hangsúlyozom én maximálisan egyetértek az előttem szólóval! persze egy magándoki is lehet bunkó, ezt nem firtatom. Én szerencsére csak pozitív tapasztalatokról tudok beszámolni!!! Boldog babavárást és könnyű szülést!
2011. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez egy másik eset volt.És épp azért tettem fel ezt a kérdést hogy kinek mi a véleménye,hogy olyanok érveit-ellenérveit is hallhassam akiket nem ismerek.
2011. ápr. 26. 22:06
 7/14 anonim ***** válasza:
A első bébimmel,mi meg majdnem otthagytuk a fogunkat mindketten,mert nem volt orvosom,ügyeletesnél szültem,de lement majdnem 3 váltás mire foglalkozott velünk valaki és végre megcsászároztak,nem volt szívhangja se a lányomnak,majdnem teljesen kiszáradtam,oxigénhiányos lett a bébim(nem lett semmi baja hál égnek),de persze már a kimerüléstől 1-2 óra kiesett,nem emlékszem csak arra amikor toltak be a műtőbe.Arról nem beszélve ha mentem terhesgondozásra mindíg másik orvos turkált bennem,néha elég megalázóan viselkedtek,ha kérdeztem valamit normális választ sosem kaptam!Utána megfogadtam hogy ha lesz mégegy,akkor így nem csinálom végig,kerül amibe kerül.Aztán lett egy végtelenül kedves,nem pénzéhes,és mindíg figyelmesen végighallgató,mindent elmagyarázó orvosom akire bármikor számíthatok.Bár a előző miadt progis császárom volt,de nem kellett neki 100 ezreket otthagynom!A drága orvosokat én sem díjazom,meg amikor kikötik mennyi a szülés,és sajnos nem biztos hogy megfizethetik az emberek,de aki tud fogadjon orvost!A szülésznőről nincs tapasztalatom.Mivel császárnál nincs sok dolga,nekem altató-orvos volt megfogadva.Így a 4 éves kislányom mellé,már van egy 14 hós kékszemű hercegem!Jó babázást!
2011. ápr. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Engem is az aggaszt amit az utolsó válaszadó mondott.Ha nem fogadok dokit lehet le sem sza...nak.De ha a doki közli a tarifát tuti szemközt vágja a férjem.Csak nehéz úgy döntenem hogy két hasonló véleményt nem kapok orvosokról.Pedig ahol én lakom nem nagy város túl sok szülész nincs,és sajna úgy jártam hogy akik közt gondolkodtam nem tudok dönteni, mert a közelmúltban szült ismerőseim teljesen ellenkező véleményeket mondanak az orvosjelöltekről.Mind viselkedés és mind tarifa kérdésében.De mindenkinek köszönöm a normális válaszokat:)
2011. ápr. 27. 00:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is csak a saját tapasztalatomat tudom Neked leírni:


nekem volt fogadott dokim, de én már teherbeesés előtt is hozzá jártam, sokat segített nekem mindig mindenben, amikor sokáig nem akart jönni a baba, akkor is mindig számíthattam rá! Egyértelmű volt, hogy nála fogok szülni is. Én nem tudom, de az én dokim SOHA nem akart elfogadni tőlünk egy fillért sem! A szülésen pedig végig bent volt, éjszaka szültem, azonnal jött, a szülésznő mondhatni csak ott téblábolt, igaz gyorsan szültem, a dokimnak nagyon ott kellett lenni. Fantasztikus volt a hozzáállása, a mentalitása, a szakértelme, szóval én nem tudtam volna nélküle végigcsinálni, olyan jó volt meglátni őt a szülőszobában, éreztem, hogy én is meg a kislányom is jó kezekben vagyunk (egy vadidegen ügyeletes dokinál tuti megfordult volna a fejemben, hogy egyáltalán milyen orvos, bízhatok-e benne?).


szóval egyértelmű IGEN, legyen saját orvosod, de csak olyan aki már a terhesség során is veled van, segít és megbízol benne. Ha nincs ilyen, akkor nincs értelme fogadni. Akárhány gyereket fogok még szülni, az tuti, hogy csak nála fogom:D

2011. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem fogadott orvosom volt, szülésznőm nem. Végig a szülésznő volt velem, a doki már csak az utolsó fél órára jött be. Második babánál vizsgálatokra magánorvoshoz mennék, de a szülésre már inkább az ügyeletes jönne és szülésznőt fogadnék inkább,hisz ő van inkább melletted.
2011. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!