Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz anya lennék?

Nagyon rossz anya lennék?

Figyelt kérdés
Egyik mellem nagyon sebes. Ugy gondoltam hogy leszivatom mellszivoval es ugy adnam neki a tejet. Tobbszor pedig masik mellembol kapna mig be nem gyogyulna a masik... nem utaditana el igy a cicit ugye?
2017. márc. 3. 19:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%

Hú de gyorsan pontoztok ész nélkül. :)

Nem azt írtam, hogy neki is elapad, de nekem ez volt. Örülj, hogy neked nem, pontozóművész.

2017. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Koszonom valaszokat. En nem pontoztam le senkit...

Van tejem addig szeretnem neki adni csak mára vlhogy nagyon kisebesedett a mellem es nemtudom miert.. talan sokat volt rakta ugy h nem papizott. Remelem nem apad el. De msr nem birom neki adni igy.

2017. márc. 3. 20:21
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem gondolom, hogy ennyitől elapadna, nem is ezt írtam.
2017. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%

3 hetes a babám. Nagyon kis súllyal, 36 hétre, sürgősségi császárral született. Szülés után kiszáradt, felborult az ion haztartasa, így kapott pótlást a kórházban is már. Egy hét múlva mehettünk haza, addigra lefejt tejet evett üvegből, alig akart szopni.

Mostmár újra egyre lelkesebben szopik. A tejem nem hogy elapadt, egyre több van, kb a háromszorosa a szükségesnek. Cél visszatérni a kizárólagos szoptatasra.

Szóval, egy-két nap alatt nem fog elapadni a tejed, nem fogja a baba elutasitani a mellet. Inkább ez, mint a fájdalomtól stresszesen szoptatni. De fejd ki rendesen a pihenő cicit, és nem lesz semmi baj.

Amúgy hogy lennél már sz@ranya ettől! Fejni, uvegezni sokkal fárasztóbb, csak azért, hogy anyatejet kapjon a baba.

2017. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ugen.. kedves utolso. Csak sajnos itt mar annyira okos mindenki olvasva a kommenteket hogy mar nem is merek kerdezni neha...
2017. márc. 3. 20:36
 16/20 babyboom567 ***** válasza:
50%

Nyugodtan pihentesd a cicid,nem vagy ettől rossz anya.

És ajánlom nagyon a Lansinoh mellbimbókrémet,én dm-ben vettem 4000 forint,de nagyon megéri szerintem.

Én kb a 30.hét körül kezdtem kenni vele(terhesség alatt napi1x-2x),szülés óta csak akkor ha érzékenyebb mert rágcsálta.Szóval kb 5 hónapja van meg ez a tubus,és kb félig van.

2017. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kenjed a bimbód akár anyatejjel, akár bimbóvédő krémmel(nekem a Lansinoh nagyon bevált és szopi előtt le se kell mosni) és akkor hamarabb meggyógyul. Nekem a mellszívótól jobban kisebesedett, de a kenegetés segített.
2017. márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%
Fejd. A lényeg, hogy minél előbb rendbe jöjjön. Én is így terveztem amikor így voltam, már a fél mellbimbóm eltűnt, gondoltam lefejem, addig is pihentetem, de csak vér jött szinte, és annyira borzalmas látvány volt, hogy inkább szoptattam tovább. De a gyerek szájából mindig tej folyt ki, sose véres.
2017. márc. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk egy 3200 g babarol van szo mennyi tejre van szuksege?
2017. márc. 4. 03:08
 20/20 anonim ***** válasza:

#14 vagyok

Testsuly kg-ként 150 ml, osztva azzal, ahányszor eszik naponta, ez az egyszeri adag kb. KB 480 ml/nap. Ha 3 óránként eszik kb, akkor 60 ml/ étkezés.

Persze, ez egyéni. Az én fiam kb 3 kg, és simán benyom szopi után is hatvanat meg az üvegből.

Minden szopcsi után fejek, így van neki bőven tej.

2017. márc. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!