Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg attól lesz valaki...

Tényleg attól lesz valaki rossz anya, hogy az újszülött babáját saját szobába teszi?

Figyelt kérdés
Az anyukám szerint azért nem vagyok jó anya, mert a kisfiamnak saját szobát rendeztünk be, és miután haza jöttünk a kórházból azóta ott alszik. Sok mindenben kételkedek magamban a baba körüli dolgokkal kapcsolatban( első gyerek), de én nem éreztem magam rosszul ez miatt, eddig. Más is találkozott ilyen véleménnyel vagy csak az édesanyám gondolja ezt ? Lehet valami hátulütője annak, hogy saját szobája van ?
2016. szept. 9. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyi.. Mi a mai napig együtt alszunk a lányommal. 20 hónapos. De arra gondoltam/azon gondolkodtam, hogy mennyivel egyszerübb dolgom lenne most ha elejétől saját szobája lett volna saját ágyikóval! Hát igen....Ettől függetlenül én speciel imádok vele feküdni,mellette ébredni de na... Csak kényelmesebb volna neki is és nekem is..

De el sem tudtam volna képzelni, hogy rögntön egy nagy(nekünk nagyon nagy a 2 szoba) tehát nagy szobába kerüljön egyedül.. Pláne, hogy tök besárgult és éjjel keltenem is kellett enni.. Folytonos átmászkálástól kikészültem volna ÉN :)

Így volt kényelmesebb nekünk,és jobban éreztem magam, hogy ott van mellettem a kiságyba,biztonságérzetet adott!

De ettől független cseppet sem gondollak rossz anyának!

Ajjajj a rossz anya jelző nem itt kezdődik..:)

Mindenki másképp csinálja. Nincs ebben jó vagy rossz!

2016. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Erről nagyon megoszlanak a vélemények. Van aki anyukàd pàrtjàt fogja majd, vsn aki a tiédet.

Én azt mondom, hogy ha közel a 2 szoba akkor semmi gond. Előnye az lehet hogy pici koràtól a sajàt szobàjàhoz szokik és nem valószìnű hogy gondja lesz az egyedül alvàssal.

Nekem még nincs gyerekem de màr kikötöttem a férjemnek hogy ha ledu, nem akarom a szülői àgyba szokatni. Mivel a gyerekszoba nekünk "messze" lesz, ìgy éjjel majd egy utazóàgyban alszik a nappaliban. Na erre is mondjàk majd sokan hogy kegyetlen vagyok.

2016. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Sosem éreztem magam rossz anyának emiatt;)Nekem és a férjemnek így kényelmes, a 8 hónapos lányom meg 2 hónapos korától átalussza az éjszakát, úgyhogy szerintem neki is megfelel.
2016. szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, az utazóágy nem véletlenül az..legalább matrac van benne?

(nem kekeckedni akarok!)


majd látod kérdező. az újszülött elalszik bárhol bármikor.

az önállótlan elalvás dillemája később fog kibukni.

mindenképpen tanulniuk kell önállóan elaludni, mert különben csak szenvedés lesz mindenkinek. ebben segíteni kell majd így is, úgy is. (az anya közelségét meg amúgy is vágyni fogják)

elején könnyebb lenne a hajnali szoptatásokhoz kelni is, ha közelebb lenne, de ha te bírod így is.., ezt anyukája válogatja.


dehogy lennél ettől rossz anya, az anyaságot mindenki tanulja.


csak utóiratként, tanácsként, egy csecsemő nem képes önmagát vigasztalni, szóval sírni ne hagyd. tudom, valószínű nem áll szándékodban, de sokan élnek ezzel a kegyetlen Ferber módszerrel. nem tudom miért nincs még betiltva.

2016. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Mióta hazajöttünk a kórházból a saját szobájá és ágyában alszik. Én aludtam bent a szobájában 2 hónapig, aztán "visszaköltöztem" a saját ágyunkba. Ez csak egy dolog. Viszont a nap többi részében kb nem tartózkodik ott, csak a nagyszobában. (Másfél szobás panel) mi se akartuk az ágyunkba szoktatni, nem tudnánk úgy rendesen aludni. Néha délutánonként ha mi is pihenni akarunk együtt alszunk 3an de nem a legjobb mert vándorol mindenfele és fél óra múlva már az ágy közepén van :D Egyébként mikor mondtam anyukámnak hogy már nem alszok bent, neki is az volt az első reakciója hogy ilyen hamar? Még olyan pici. Na de kb 6 méterre kerültem tőle... :) nem vagy rossz anya :) egyébként mennyi idős?
2016. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez totál gyerekfüggő. Lányunk nem szeretett egyedül aludni, leginkább közvetlen testközelségben érezte jól magát. Fiam imádja ha cipeljük magunkkal mindenhova, de aludni akkor tud, ha egyedül van. Unokahugom egyedül alszik születése óta, totál anyahiányos, neki pl. tuti jó lett volna együtt aludni.

Csak arra kell figyelni mi a jó a gyerkőcnek, nem arra, hogy mi a vékeménye másoknak. Meg ez változik is idővel, lehet, hogy a szeparációs szorongásokkor csak veled szeret majd aludni, szóval a gyerek igényeihez kell majd igazodni, nem az elvekhez. Ha a gyerekhez igazodsz nem kell kételkedned.

2016. szept. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem vagy rossz anya ettől!


Leírom neked az én anyukám aranyköpéseit,amitől szerinte én vagyok /leszek rossz anya.

1. mikor kiderült ,hogy kismama vagyok

-most már nagyon spóróljunk,ezért minden fizetnivalónak csak a FELÉt! fizessük ki:)))

-spóroljunk, de ne dolgozzak, mert az árt a babának

-csak elegánsan öltözve menjek orvoshoz,különben az sztk-ban(farmerban, rövidnadrágban stb) NEM LÁTNAK EL!:)

-ne vezessek,mert a biztonsági öv megfojtja a babát

-gyalog se járjak munkába, mert a gyaloglás is káros

-de itthon se üljek, mert dagadt disznó leszek, és a baba MEGFULLAD! bennem

-ne nézzek tévét

-ne használjam a laptopot,mikrót stb

-ne internetezzek

-ne tornázzak

-ne hordjak melltartót, mert SZORÍTJA! a babát:))(80-H-s mellem van)

-ne vegyek pólyát,mert abba BELEFULLADNAK! a kisbabák

-ha nem festetjük ki a lakást,(1 éve volt teljesen felújítva)ASZTMÁS! lesz a baba.


És még csak 24+4 hetes kismama vagyok:)

2016. szept. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
4. Én sem kekeckedni akarok, de nem nincs benne matrac. Mert ha figyelmesen olvastad volna a vàlaszom értetted volna, hogy még nincs gyerek, így se utazóàgy, sem matrac sincs még. De ígérem ha oda kerülünk, nem egy rossz minőségű, alvàsra alkalmatlant fogunk venni.
2016. szept. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Nektek lesz könnyebb. Ha egyszer odaszokik általában ott is ragad. Szerintem ez nem jó. Én a helyedbe inkább örülnék, hogy elalszik külön szobában. Attól még jó anya vagy.
2016. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem tartom magam rossz anyànak, attól, hogy a sajàt szobàjában alszik amióta hazavittük a kórhàzból. Màr amikor terhes voltam, azóta így terveztem és nagyon bevàlt. Mindenki kényelmesen alszik. Ha felébred a Kisfiam és sír, màr pattanok is, hogy megnézzem, miben segíthetek, hogy újra édesen aludjon. Soha nem hagytam sírni, de az elalvás egyedül megy. Nem làtom, hogy Ő ettől boldogtalan lenne, mert tudja, ha baja van, rám szàmíthat.

A család egy àgyban alvása szerintem a legrosszabb ötlet, de mindenki úgy csinàlja, ahogy a legjobb neki.

2016. szept. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!