Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok amiert...

Rossz anya vagyok amiert sirni hagyom a gyerekem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 honapos kisfiam 9 honapos koratol egy-ket eset kivetelevel atalussza az ejszakat. Addig vele aludtam, mivel eleinte felcserelte a napszakokat, aztan hasfajos volt majd jottek a fogai es nagyon rosszul aludt, 5-6szor kelt es kenyelmesebb volt ott lenni mellette. Na de egyik naprol a masikra ataludta az ejszakat ezert egyedul maradt es semmi baj nem volt. Este furdes,eves majd megy a kisagyba, 5 perc es alszik is. Nagyon aktiv baba amugy, vidam es kiegyensulyozott. Na most egy hete szinte keptelenseg lefektetni, ugyanugy almos de amint kijovok a szobabol kezdodik a siras. Probaltam mar lefekudni melle, felvettem, enekeltem, meset olvastam, az agyban suroltam a pocakjat/hatat, de igy nem alszik el amig mellette vagyok, latom rajta hogy kinlodik hogy ebren maradjon. Tegnap elott pl 9-tol qqig probalkoztam, ha bent vagyok semmi gond, de amint kijovok kezdodik az eszveszto siras, apaval ugyanez a helyzet. Igazabol nem szeretnem, hogy megszokja, hogy velem/velunk aludjon de tanacstalan vagyok. Van hogy ejjel is felriad es akkor is ugyanez a helyzet, keptelenseg visszakonyorogni az agyba. Tegnap ejjel 1kor 1 ora kinlodas utan, mar betettem az agyba elkoszontem es kijottem, ugy 5 percet sirt nagyon majd belealudt. Soha nem volt hagyva sirva, es borzaszto lelkiismeret furdalasom van. Milyen megoldast tudtok javasolni?

2016. ápr. 21. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ettől nem vagy rossz,csak elkeseredett és tanácstalan. Mikor az ember fáradt,nyűgös előfordul az ilyen. Az aludj jól gyermekemben ugyanígy ajanlják hogy elaludjon a gyerek egyedül. Ha úgy látod hogy nem órákat hanem tényleg csak pár percet sír és elalszik, akkor csináld így hátha később sírás nélkül is bejön
2016. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így nem gáz. Ettől fogja megtanulni, hogy egyedül kell (el)aludnia. Rossz akkor lennél, ha azt csinálnád, mint a felettünk lakó: reggeltől délig folyamatosan ordít a gyerek (hang alapján nem hiszti, hanem segítségkérő sírás), aztán este 7-8-tól 10-11-ig megint folyamatosan. A gyereksírás az egyik szobából hallatszik, a felnőttek beszélgetése meg a lakás átellenes pontjáról. Ez gáz. Amit te csinálsz, az nevelés.
2016. ápr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem ez a sírni hagyás. Ez csak lehetőség számára, hogy elaltassa magát. 5 perc az egész. A sírni hagyás az, hogy rácsukod az ajtót és egész éjjel üvölt, de te be se mégy hozzá.


Be kell látni, hogy most szeles, hideg idő van, frontok követik egymást, lehet átmeneti pár hét is ez! És aztán hátha magától ismét jól elalszik.

2016. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
5 perc nem a világ,enyém is annyit sírt mikor megtanult egyedül aludni.
2016. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem sírni hagyás számomra ... megtettél mindent,hogy ne sírva aludjon el.Megszokja.
2016. ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!