Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit jártatok bulizni...

Mennyit jártatok bulizni terhesen? Mennyit voltatok a barátnőitekkel?

Figyelt kérdés

22 hetes terhes vagyok.

Régebben (a terhességem előtt) sokat jártunk bulizni a barátnőimmel a pesti szórakozóhelyekre (BRKLYN, Larm, Ötkert, 4BRO és társaik), általában minden héten voltunk valahol, gyakran reggelig. Viszont ugye én nem iszok egy pohár bornál többet, cigizni sem cigiztem, mióta pozitívak lettek a tesztjeim.

És náluk egy ilyen este általában arról szólt, hogy valamelyikőnknél elkezdtünk készülődni, közben koktéloztunk, "alapoztunk". Utána elmentünk egy csendesebb szórakozóhelyre, találkoztunk a többi barátainkkal, utána pedig ittunk, elindult másfele, mentünk táncolni. De nekem már ez annyira nem buli, hogy körülöttem mindenki részeg, fél óránként mennek ki cigizni, én meg vagy megyek és kint állok a hidegben velük, vagy bent maradok szinte egyedül... Elég hamar el is fáradok mostanában, olyan hajnali 1-2 körül már szeretnék ágyban lenni.

A legjobb barátnőm ezt nehezményezi, hogy teljesen kimaradok ezekből. De azért nem megyek már a készülődésre sem, mert elkezdenek győzködni, hogy csak pár órára menjek el, meg hallgatom, hogy "mégis mi dolgom lenne éjszaka".

Én próbálok mindenkire időt szakítani és a legtöbb barátunk, barátnőm nem is csinál problémát abból, hogy már nem tartok velük a reggelig tartó bulikra, hanem helyette elmegyünk ebédelni, vagy kávézni, vagy csak úgy lejönnek hozzám, vagy én megyek. De ez a baráti társaságom folyton bűntudatot kelt bennem, hogy kimaradok az éjszakákból. Ma is beszéltük a chatcsoportunkban, hogy menjünk moziba és mondtam, hogy menjünk a fél 11-esre, mire az egyik barátnőm megkérdezte, hogy "neked addigra nem kell aludnod?" ...


Szerintetek beszéljek velük, vagy igazuk van valamilyen szinten?

Mit csináljak?


Köszönöm előre is!


2017. márc. 13. 19:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Nincs igazuk, sztem ha vki gyereket vállal akkor felelosseget is , innentol nem a buli es a baratnok a fontosak. Persze roluk se kell lemondani de szemelyesen leulni veluk es megbeszelni h sajnos mar nemtudsz annyira aktivan reszt venni mindenben. Ha normalisan megbeszeled veluk. Nem chaten akkor szerintem megertenek. Na meg normalisan nem mártírkodva stb... hanem tenyleg korrektul.:) sok sikert
2017. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
semennyit
2017. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagy bulikba nem jàrtam, ha házibuli volt, akkor az elején ott voltam, beszélgettünk, aztán mire nagyon beindult az este hazamentem. Nekem is van olyan barátnőm, aki nem érti meg, hogy már nem mindenhova tudok ugyan úgy elmenni mint régen. Neki nincs babája, szerintem nem tudja átérezni, hogy milyen terhesnek lenni, vagy kisbabával otthon lenni. Már megszületett a kisbabám, de még most is van, hogy random programokra hív, és akár hányszor mondom neki, hogy ha előre szól, és van akii vigyáz a kislányomra, akkor el tudok menni, de ha úgy hív fel, hogy 1 óra múlva menjünk akkor nem. Szerintem beszélhetsz velük, egy próbát megér, de nem biztos, hogy változtatna ahelyzeten.
2017. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
10 hetesen voltam a diplomaosztó bulinkban, illetve kétszer voltam esküvőn. Mindenhol kb hajnal 3-ig maradtam. Emellett voltam barátnőknél és ők is voltak nálunk beszélgetős estét/éjszakát tartani. KB két hetente találkoztam barátnőkkel. De bárba beülős, bulizós estek nem voltak.
2017. márc. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én annyira szerencsés voltam, hogy a barátaim mindent hozzám és a teherbírásomhot igazítottak. Én voltam az első a bandából. Neked is hasonló barátokat kívánok!
2017. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát a többiek teljesen normálisan állnak hozzám/hozzánk, meg én több baráti társaságban benne vagyok és ezáltal három közeli barátnőmnek is van babája, így nem érzem annyira drasztikusnak ezt, csak fura...

Én is figyelek, hogy ne beszéljek folyton a babaruhákról, hogy miket vettem a kicsinek, vagy hasonlók. Sőt, ezeket a témákat inkább kerülöm is, hogy ne az legyen, hogy én legyek a lány, aki csak a babájával van elfoglalva.

2017. márc. 13. 19:28
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom hány évesek vagytok,de végülis nem oszt szoroz. Ha az embernek komoly kapcsolata van,nem a buli és a barátnők a fontosak,hanem átértékelődik az ember élete,kevesebbet van a barátokkal. Aki ezt nem érti meg,az pont ugyanúgy ezt fogja csinálni,ha neki lesz normális kapcsolata.

A gyerekvállalás pedig normális esetben egyenesen arányos azzal,hogy az ember attól kezdve nemnekem vedel és bulizik,mert a gyerek mellett se teheti meg. Nyilván a barátokra kell időt szánni terhesen és gyerek mellett is,de az ember sokszor már örül,ha aludhat,nem még elmenjen az éjszakába.

Nekem két gyerek vanvan,barátnőméknek nincs még,hétköznap munka,hétvégén örülnek,ha együtt tudnak lenni. Nálunk ugyanez a helyzet. Néha találkozunk,átjönnek és ennyi. Mindenki éli az életét és nem azért barátok,mert állandóan egymás hátsójába vagyunk.

2017. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én 22 éves vagyok, 6 éve vagyok a barátommal és 4 éve élünk együtt, szóval szerintem mondhatjuk, hogy komoly a dolog, főleg, hogy lesz egy közös babánk is.:)
2017. márc. 13. 19:35
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit nem buliztam, és egy pohár bort sem ittam rendszeresen.

A baránőmmel találkozgatunk a kora délutáni órákban, ő is babát vár.

2017. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit nem jártam, mondjuk előtte se :-) De ez a banda nem barát, ha meglesz a baba biztos vagyok benne, hogy végleg eltűnnek az életedből, és nem is vesztesz velük semmit.
2017. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!