Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem marad a babám hason. Hogy...

Nem marad a babám hason. Hogy tanulja így meg felemelni a fejét? 11 hetes és még csak az arcát emeli ki.

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy van akinek már a kezén támaszkodik...
2010. máj. 11. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem marad az azt jelent hogy megfordul vagy azt hogy hason üvölt?

A babák nem egyformán fejlődnek, és gondolom ha valami baj lenne akkor a gyerekorvos már szólt volna

2010. máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Akassz a falra egy C.C.Catch posztert, bizonyosan felemeli a buksiját!
2010. máj. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A mozgás "tanulás" összefügg az értelmi fejlődéssel.

[link]

2010. máj. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. máj. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom sem maradt hason fekve,üvöltött ahányszor megfordítottuk.Ő sem tudott még a kezén támaszkodni 3hónaposan.De aztán belejött.Most 8hónapos hason alszik,négykézlábra áll,próbál mászni.Mi úgy tornáztunk hogy hasra tettem pakoltam ki egy csomó játékot lefeküdtem vele szemben aztán ott dumáltam neki meg mutogattam a játékokat ő meg próbálta emelgetni a fejét.
2010. máj. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi 2 hónaposak vagyunk és csak hason alszik ha játék van akkor háton de sem oldalt sem háton nem lehet altatni.
2010. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen különbözőek a picik. Az én fiam sem volt meg hason soha, pedig nem lettem volna a hasonalvás ellen. De összesen 2-szer aludt hason, azt is csak azért, mert a karomban kólikatartásban aludt el, és csak így tudtam letenni :o)

A gyerekorvosunk, neurológus és a védőnőnk javaslatára minden játék közben hasra tettem. Volt, hogy egyből üvöltött, de volt, hogy pár percig "szenvedett" a fejemelgetéssel, és aztán üvöltött. Egyre több időt volt mindig hason.

Keményebb felületre tedd: nálunk előbb a kanapé volt (mert télen hideg volt csak a habtapi a földön), de lehet a pelenkázóra is fordítva tenni, és elé le tudsz gugolni. Vagy ilyenkor már a földön a habtapira. Előtte mozgasd a játékát, amit szeret, beszélj hozzá, vagy amit a neurológus csinált: egy 30*30-as pepita kartonlapot húzott előtte egyik oldalról a másikra, a fiam meg csak úgy követte a fejével (próbálta).

Most majdnem 6 hónapos, de már 1,5 hónapja nagyon jól elvan hason, már forog a tengelye körül, és azon dolgozik, hogy elérje a játékait. Van, hogy fél-1 óráig is hason van, illetve ha hanyatt tesszük, állandóan átfordul. Már nyújtott karral is támaszkodik. Hihetetlenül gyorsan tanulnak, csak azt fogod észrevenni, hogy tegnap még semmi, de ma már támaszkodik, majd már a lábait is huzogatja befelé, stb... :o)

Még annyi, hogy ha hason van, próbáld a kezeit előre húzni, hogy ne a hasán támaszkodjon csak.

2010. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én 7 hetes kisfiam is utál hason lenni, hason aludni, mindig üvölt.


Kivéve, ha anya hasán lehet aludni, mert azt imádja. :-) Próbáld ki, nem vesztesz vele semmit. Én kb 45 fokos szögben hátradőlök egy fotelben vagy a kanapén, úgy vesze a mellemre-hasamra a picimet, ő meg bealszik. Ebben a pózban már képes kitámasztai a felsőtestét a karjával, eltolja magát tőlem, hogy belenézhessen az arcomba, és ha így alszik el a hasamon, utána át tudom tenni az ágyba, hogy hason aludjon tovább, ami nagyon jó a hasának, mert nagyon hasfájós.

2010. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Göngyölj össze egy törülközőt és tedd a mellkasa alá, így elsőre nem lesz neki fárasztó annyira, ezt napjában többször és keveset. Ahogyan az egyik hozzászóló írta, tegyél neki ki játékokat:) kitartás! :)
2010. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!