Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben jogos, hogy nem...

Ilyen esetben jogos, hogy nem akarom, hogy tudjon a babáról?

Figyelt kérdés

A barátom teljesen idegbeteg, agresszív. És ezt nem csak úgy mondom, régebben gyógyszereket is szedett, pszichiáterhez járt. Én ezt az elején nem gondoltam komolynak, de az utóbbi időben teljesen megváltozott velem szemben.

Tegnap pl. 2000 ft miatt ordibált velem, hogy biztosan én vettem ki a zsebéből, az összes nő egy hazug r..nc és jól tudja milyen vagyok, 1 órán át hallgattam az artikulálatlan ordítást. Jelzem, az én anyagi helyzetem sokkal jobb, tehát okom sem lett volna elvenni azt a pénzt, de aztán meg is találta az előszobába, valószínűleg akkor esett ki a zsebéből, mikor letette a kulcsát...

Régen is előfordultak kisebb viták, de ma már minden este megy a műsor, ordibál, mint egy állat, csapkod és fenyeget.

Az már biztos, hogy elhagyom, de nem akarom, hogy akár ő, akár a családja tudjon a babáról (7 hetes terhes vagyok). Nem akarom, hogy egy ilyen embernek köze legyen hozzá, akár lássa csak egy délutánra is.


2017. márc. 18. 16:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja, a mai:

Nem voltam itthon délelőtt (fodrásznál voltam, utána anyukámmal elmentünk sütizni, kávézni) és 12.30 körül jöttem haza. Ő meg idegbetegen nekem esik, hogy hol voltam eddig, ő éhes és még nincs ebéd. Mondtam, hogy hát akkor főzzön valamit, mert mondtam, hogy ma nem fogok főzni. Erre elkezd ordibálni, hogy mit képzelek magamról, milyen nőnek gondolom magam, meg hogy "több ilyen ne legyen, mert akkor azt nagyon megemlegetem"...


Ilyenkor jut eszembe, hogy ha már lenne egy gyerekünk és teljesen rá kellene támaszkodjak anyagilag, akkor mit tenne vajon?! Elveszi az összes pénzt és bezár, vagy mi?

2017. márc. 18. 16:24
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem nem jogos.


Gondolom már nem szeret, az agyára mész, simán utálhat is, csak hozzádköti az anyagi helyzete meg a kényelem. Ettől még lehet jó apa valamikor. Ki tudja, hogy oldódik meg a helyzete.


Én elhagynám, bírósággal megállapíttatnám a láthatást, első években úgyis csak a felügyeleted alatt láthatja és minimalizálhatod is az alkalmakat a betegségére hivatkozva.


Kitudja, x év után normális lehet a gyerekkel.



Az is lehet, hogy nem akarná vele a kapcsolatot tartani, a gyerektartást fizetnie kellene, így meg lennének oldva a gondjaid.


Egyébként nem tudom milyen betegsége van, de nagyon utánanéznék, hogy van e esély az öröklődésre..

2017. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Gondolom már nem szeret, az agyára mész, simán utálhat is, csak hozzádköti az anyagi helyzete meg a kényelem."


2 éves kapcsolatról beszélünk, azért ez nem akkora idő, hogyha úgy érzi, nem szeret, akkor ne szakítson... Ezért teszem én is ezt, amint elrendezek mindent magam körül.


Külföldre fogok költözni, ezért nem is akarom, hogy tudjon erről. A pénzére nincs szükségem, de nem szívesen fizetnénk neki a repülőjegyeket és a szállodákat, ha látogatná a picit majd...


"Kitudja, x év után normális lehet a gyerekkel. "

Na hát, ez aztán a felemelő hír. :D

2017. márc. 18. 16:54
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Jogosnak nem nevezném, DE neked már a gyerek érdekeit kell nézned. Én elköltöznék, és nem mondanám el. Agresszív barom a párod, idő kérdése, és kárt tenne benned, vagy bennetek.
2017. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok... Ráadásul egy gyerekkel sokkal nehezebb a külföldre költözés és ahogy ismerem a barátomat, biztosan nem könnyítené meg a helyzetemet, valószínűleg tárgyalásról tárgyalásra kéne járjak.
2017. márc. 18. 17:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért vagy vele és hogy lehetsz terhes tőle. Nem hiszem el, hogy 7 hete még normális volt...
2017. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok abortusz párti, de erősen elgondolkoznék rajta, akarom-e, hogy ennek a pasinak a génjei adják a gyerekem felét.
2017. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%

Csak rosszak az idegei, senkit nem ütött meg.


Beteg.


Ha kezelik, majd jobban lesz.


A gyereket megfosztani az apjától szemétség. A gyerek érdeke, hogy ismerje.

A bíróság hatásköre megítélni, hogy az apja alkalmas e az apaságra. Ha nem, minimális láthatást engednek.



Külföldre vinnéd? Örökre? Ezesetben én nem mondanám el a gyerek 2 éves koráig. Utána rendezheted a jogállást, megnevezed az apát, és megállapítják a minimális láthatást, amivel ha ritkán él, akkor sem lesz gond.

2017. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetben mindig úgy gondolom, hogy az apának joga van tudni, de van az a helyzet, amikor jobb, ha nem. És ha igaz, amit leírtál, akkor ez az a helyzet.

Az ilyen nem lenne jó apa, hiszen idegileg labilis. Egy baba, ami üvölt egész nap, plusz neked is a baba a legelső, nem az, hogy az életképtelen hímet kiszolgálj, szerinted hogy állna hozzátok? A pokol az egy wellness lenne ahhoz képest, ami várna rátok.

Szóval ebben az esetben mennék külföldre, és ha nem muszáj, nem jönnék haza. Vagy, ha visszajönnék, akkor semmiképp nem laknék vele egy faluban, egy kerületben, nehogy rálásson az életünkre és felmerüljön a gyanúja, hogy mégis az övé.

Tudom, hogy ez így szívtelen, de neked és főleg a gyereknek nagyobb joga van a nyugodt, boldog élethez.

2017. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem, nem jogos. Az akarata és tudomása ellenére apát csinálsz belőle. Te örülnél, ha egyszer csak kiderulne valami hasonlo nálad?
2017. márc. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!