Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan éltétek meg a szülés...

Hogyan éltétek meg a szülés utáni első hónapot? Olyan volt amilyenre számítottatok?

Figyelt kérdés
Akinek nagyon nehéz volt, mikor kezdett könnyebb lenni?
2017. márc. 23. 13:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

várj pár napot akart lenni.

Kitartás, látod mindekinek nehéz volt. ezt valahogy túl kell csak élni.

Mennyi idő amúgy a baba?

2017. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Meglepődtem,hogy mennyire kemyény.Akkor lett könnyebb kicsit mikor 5 hetes korában át álltunk a tápszerre,majd olyan 3 hónapos volt mikor már tényleg elkezdtem élvezni az anyaságot.
2017. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Vasárnap lesz 4 hetes.

A szoptatás nem csak azért nem megy mert nem elég a tejem, rossz a technikánk vagy a cumisüveg miatt ellustult a babám, nem tudom. De még mindig szörnyen fájdalmas, emiatt nem is szeretek szoptatni :(

2017. márc. 23. 14:58
 14/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben az esetben kérd egy szoptatási tanácsadó segítségét. Én eleinte nem tudtam jól mellre tenni a babámat, ezért nem tudott szopizni, folyton ki is sebesedett, fájdalmas volt a szoptatás, de még a kórházban kértem segítséget és megtanultam.

Igaz, utána is fájdalmas volt kicsit, mert amikor megindult a tejem, akkor mindig fájdalmasan lövellt be, de ez fejéskor, sőt, egy meleg zuhanytól is így volt.

Egy tanács: ne méricskéld, hogy mennyit szopizik a babád! Ez csak stresszel! Nekem folyamatosan olyan érzésem volt, hogy nincs elég tejem, de ez nem így volt, hiszen a babám szépen gyarapodott, nem kellett tápszerezni sem. Elég volt, amit szopizott és amit még fejtem (ezzel egyben szaporítottam is).

4 hónapos koráig ki tudtuk húzni csak anyatejjel, utána meg apránként elkezdtem a hozzátáplálást, így elég volt a tejem, ameddig csak szükséges volt. 9 hónapos koráig tudtam szoptatni, utána ő maga hagyta el.

Amíg a baba gyarapodik, addig nincs gond, felesleges mérni! Több anyuka ismerősöm inkább kidobta a mérleget, mert csak stresszforrás volt. (Nekem eleve nem is volt.)

2017. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Ja és a cumisüveg miatt nem lustul el a gyerek. Én napi egy-kétszer lefejt tejet adtam neki üvegből, néha meg pár korty köményteát is, mégis úgy szívott, mint egy porszívó.
2017. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nekünk a kórházban azt mondták hogy lehet rövid a nyelvfékje is. De csak május 10.re kaptunk időpontot a vizsgálatra :( Angliában élünk, a szülésznők akik jönnek látogatni a szülés után mind megmutatták hogyan kell mellre tenni a babát, és a korhazban is mutatták, a szoptatási tanácsadó többet tudna segíteni?
2017. márc. 23. 15:15
 17/31 anonim ***** válasza:
nekünk is rövid volt a nyelfék 2 nél is. Itt Mo.-n még a kórházban felvágták nekik. Ez nagy baj, így megértem, h kivagy, az még nagyon messze, kérj segítséget innen. www.lll.hu
2017. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Igen, a szoptatási tanácsadók komplexen nézik a problémát, nem csak egy-egy aspektusát. Ahogy fentebb írták: lll.hu
2017. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, továbbra is: ne házimunkázz! Nem kell ellátnod egy hónappal a szülés után a nagykorú, cselekvőképes férjedet étellel, meg nem kell mosnod meg nem kell takarítanod.


Pihenj!

2017. márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Könnyebb volt mint számítottam, de nem volt sétagalopp. De szerencsém volt, mert a férjem 2 hónapig otthon tudott lenni, annyi szabija volt. A gatsebem könnyem gyógyult, azzal nem volt baj. A fiunk viszont nagyon sírós volt, de ketten azért elbírtunk vele. A szoptatas nem nagyon ment, de nem eroltettem, egy honap utan mar kapott tapszeres potlast a fiunk, amikor a veseje miatt korhazba került. Egyedül sokkal nehezebb lett volna. Remélem a következő gyerekeknél is majd tudunk ugyeskedni a szabadsagokkal.
2017. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!