Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos, hogy bolygósí...

Mennyire fontos, hogy bolygósítható legyen a babakocsi kereke? A fix kerekes nagyon rossz?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kanyarodásnál vagy súrlódik, vagy minden alkalommal emelsz egy kicsit a kocsi elején.

Kicsit kényelmetlen.

2010. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem fix kerekes van,d e előtte bolygós volt. Viszont a faluban ahol lakunk kavicsosak az utcák és állandóan szétrázta a gyerekemet mert úgy pattogott. Viszont a kicsi boltban nehezebb közlekedni, na ez nem azt jelenti hogy meg kell szakadni, de oda meg jobb volna ha fordulna anélkül hogy meg kelljen nyomnom a hátulját.
2010. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
A fix kerekessel nem lehet kanyarodni,csak egyenesen tolni. Szóval lehetetlen vele közlekedni,én nem is hallottam még olyat,hogy nem bolygósitható a kerék.
2010. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezért praktikus (szerintem) az a fajta kocsi, amelyiknél ki lehet kapcsolni a bolygósítást. Ha kell bekapcsolod, ha nem, akkor meg ki.

Egyébként igaza van az előzőeknek, sz.r úton nehéz a bolyongó kerekekkel közlekedni, viszont ha bevásárolni mész, sokkal jobban tudsz lavírozni a sorok között!

2010. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a fix kerék vált be,abból is a terepjárós.Mivel falun élünk és annak is a szélén,egy órás baba kocsis út a boltba járás,föld és kavicsos utakon.Nagyon forgolódnunk nem kell,ha kanyarodom a megfelelő irányba erősebben nyomom a kocsit és már kanyarodik is.Kis helyekre nem megyünk vele.
2010. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem rossz! Nekünk fix kerekű Bergon Krossz van és egyáltalán nem érzem hiányát.
2010. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő.

Nagyon megkönnyítik a navigációt a bolygósítható kerekek, viszont hamarabb szorulnak javításra is, hamar kiakadnak. Nehezebb terepen (pl. földes, hepe-hupás utakon) ezért fixálni kell őket, hogy ne tekeregjenek össze-vissza.


A nagy Bergon fix kerekes, otthon a többórás sétákra vagy a kerti altatáshoz kiváló. HA sokat vagytok "terepen", jobb a fix kerekes. 1x mentem ki a P.Cardin kocsimmal a kertbe, méterenként ötször álltam meg vele. Viszont boltba jobban szeretem, mert kisebb, könnyebb vele fordulni, no meg befér az autónkba (ezért kellett még egy kocsi, a Bergon nem fért be).

2010. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet kanyarodni a fix kerekessel? Hát akkor hogy mész be egy utcába a sarkon?

Jaj...

Meg kell emelni az elejét és lehet fordítani. Szerintem nem nehezebb, mint a bolygókerekessel.

2010. máj. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen terepen akarod használni. Nálunk tiszta kátyú-gödör az utca, fix, nagykerekű babakocsink van, de nagyon jó, nem rázza ki a gyerekből a szuszt. Toltam már ebbe az utcába bolygósíthatót is, na az nem ide való. Vannak olyan kocsik, amik bolygókerekesek, de fixálhatók. Igény szerint lehet választani melyik kell.
2010. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is a fix terepjárós kerekű kocsi jött be. Most kaptunk egy sportkocsit, aminek bolygós a kereke, nem is lehet fixálni, kész rémálom, nem is használjuk. Tuti nem arra megy, amerre én akarok. A párom úgy vágta a sarokba, ahogy volt.

Igen, kicsit meg kell emelni az elejét, ha fordulni akarsz, de mi is falun lakunk, ahol kavicsos, hepe-hupás az út.

2010. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!