Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet előre tapintatosan...

Hogy lehet előre tapintatosan közölni, hogy babanézőbe azért ne üljenek már ide órákra?

Figyelt kérdés
Sógornőmékről van szó, már előre ráz a hideg a gondolattól. Mivel testvér, közeli rokon, ezért nyilván nem mondhatom, hogy most akkor még ne jöjjenek 5 hétig. Viszont soha életében nem vette észre magát, mindig azzal volt a bajom, hogy bármi dolgom volt, vagy akármi, ha ő úgy döntött, hogy átjön, akkor betelepedett 5-6 órákra a nyakamra, volt, hogy szabályosan kivárta azt is, hogy kifőzzek majd persze kunyerált, hogy csomagoljak neki. Mióta messzebb lakunk egymástól, akkor is mindig úgy jönnek, (legalább mostmár előre szólnak) hogy jönni fognak ebédre, aztán ki kell őket szolgálni meg teszik a megjegyzéseket és persze, ha már eljöttek idáig semmi sem érdekli őket, hogy dolgunk, programunk lenne, estig elüldögélnek, nem veszik a lapot. Na most, egy újszülöttel van elég bajom, nekem ez nem hiányzik, hogy fél napra a nyakunkra üljenek vendégségbe, de tudom jól, ha előre nem lesz neki világosan elmondva, akkor ha már itt van kitenni nem lehet majd, mert nem veszi észre magát, hogy már alkalmatlan a jelenléte. Mit lehet mondani előre, hogy ne én legyek a hisztis gonosz asszony, aki eltiltja az unokaöccsétől? Vagy tök mindegy, úgyis ezt gondolja, mondjuk meg, hogy ne gondolja, hogy 5-6 órát el lehet most is üldögélni meg eszegetni nálunk mint általában?
2017. márc. 30. 14:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja és tuti, hogy jönni akar majd, mert most elutaztak, de kiírta facebookon a falára, hogy ha jövő héten haza érnek, akkor mennek unokaöcsikét nézni...
2017. márc. 30. 14:54
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Több verzió is létezik:


1-2 óra vendégeskedés után felálltok, hogy dolgotok van indulnátok, így kénytelenek ők is menni.


Vagy, és én ezt tenném: Előre megbeszélném velük. Nem te, hanem a párod, akinek a testvére, hogy te még felépülés alatt vagy, a baba sokat alszik, jelenleg még összeszoktok, nem tudtok fél napokra vendégeket fogadni, de egy rövid időre nagyon szívesen látjátok őket.

2017. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Miert nem kerted meg oket, hogy menjenek el, mikor mar dolgotok volt? Erdemes lesz egyenesen kommunikalni veluk. Ha nem veszik a lapot, akkor oltozzetek fel, es mondjatok, hogy dolgotok van, menjetek le setalni, es koszonjetek el az utcan, de szerintem minel elobb kozlitek, hogy menjenek el egy rovid latogatas utan, annal hamarabb megtanuljak. Vagy ne nyiss ajtot, ha nem. ,,Oh bocsanat, faradt voltam, elaludtam", es kikotni a csengot, kikapcsolni a telefonokat. Ha a parod rokonai, akkor erdemes lenne neki inteznie az elveszelgetest.
2017. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én a párod lelkére kötném hogy beszéljen vele erről.

Egy óra és kész, szigorú napirendhez vagytok kötve, kész.

2017. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Menjetek ti a gyerekkel 10 percre! ugorjatok be, előbb utóbb észre veszi majd magát.


Előzd meg a problémát vagy ha problémás, költséges utazni akkor mondd azt, hogy most betegek vagytok ne jöjjön.

2017. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy dolgod van, pihenni szeretnétek, ne zavarják az alvó babát, ha anyatejes lesz, a szoptatás is eltart egy ideig az elején és célszerű kíváncsi szemek nélkül kivitelezni.

Ezzel tartod magad a tényekhez is, ha ebből nem értenek, akkor mondd azt, hogy ne haragudjanak, de most már ideje indulniuk. Jöjjenek máskor is, de most eszik/alszik a gyerek, vagy dolgozni/pihenni szeretnénk.

2017. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem az igazat mondod?

Ha családtagról beszélsz. Hogy na jó van köszi hogy jöttetek szoptatni kell a kicsit meg ha evett utána alszik és én is szoktam vele aludni.

Kb igy lenne a legegyszerűbb. Ha viszont még buta is hozzá mint az én ismerősöm aki ha raszóltam is hogy menj mostmár haza akkor is maradt akkor sajnos nem tudsz mit csinálni. Akkor tényleg fel kell öltözzetek és kajak el kell induljatoj autoval vagy babakocsival valahova hogy ők is menjenek.

2017. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt látod, hogy túlságosan letelepedtek, akkor egyszerűen közlöd velük:


A babával sok a tennivaló. Két szoptatás között ezt + azt kell csinálni, egyszerűen nem értek rá arra, hogy órákat üljetek, és vendégeket ugráljatok körbe. Arról nem is beszélve, hogy neked is szükséged van egy kis pihenésre.

Arra kéred őket, vegyék ezt figyelembe, és most köszönitek a látogatást, lesz még alkalom ismételni!!

És felállsz, elkezded szedni neki a táskáját, stb. stb. És ha még egy kis sütit is a kezébe nyomsz, hogy ezt neked csomagoltam, rakd el...


Ha megsértődnek, egy ilyen rokonért nem kár. Majd megbékél.

2017. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A férjem az egyáltalán nem lenne velük tapintatos, ezért inkább nem bíznám rá, vagy legalábbis nem úgy, hogy mondja, ami rögtön eszébe jut, mert hát... A vége akkor úgy is az, hogy biztos én bujtogattam fel, hogy olyan paraszt legyen, mert én milyen vagyok, holott mindig én szoktam neki mondani, hogy azért ne legyen már olyan bunkó, meg úristen ilyet azért ne mondjon, mikor egy-egy ötletét előadja... Tök jó ötleteket adtatok egyébként.
2017. márc. 30. 15:09
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hivjatok oket hatra vagy hetre, mi ezt csinaltuk a letelepedos rokonokkal. Aztan fel 8-tol furdettunk szoval mentek. Nem akartak, mert meg akartak nezni a furdetest, de egyertelmu jeleket adtunk hogy ne varjak meg, mondtuk hogy "koszi, hogy jottetek", mindketten felalltunk a kanaperol, ferjem megkerdezte, "hol a taskad, kihozzam?" Magyarul finoman kitessekeltuk oket. Legkozelebb meg mar mi mentunk, szoval eljottunk, amikor jol esett.
2017. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!