Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket megszóltak, amiért...

Titeket megszóltak, amiért sokat költöttetek babaholmikra a pici érkezése előtt?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen volt az egész. Tegnap itt voltak a nagynénémék, mert a babaváró bulimra nem tudtak eljönni, de mondták, hogy majd most hétvégén nyugi lesz, beugranak (április lesz meg a babánk).

Én már mindent megvettem, a babaszoba is kész van, bár a ruhákkal nem bírtam leállni, szóval még néha jön 1-1 darab újdonság. Megnézték a babaszobát is és kérdezte a nagynéném, hogy mennyit költöttünk ezekre, mert gyönyörű lett minden, én pedig naivan elmondtam (ezelőtt sosem kérdezett senki ilyet). Ő erre teljesen kiborult, hogy mi nem vagyunk normálisak, hogy még meg sem született, de már ennyi pénzt kiszórtunk miatta az ablakon. Nekem ez nagyon rosszul esett, mert elég támadó hangnemben mondta, mintha bűn lenne, hogy szeretném a legjobbat a lányunknak, vagy hogy szép dolgokat vettünk.

És hirtelen azt sem tudtam, hogy reagáljam ezt le, még szinte én szégyelltem magam...


Ti az ilyen helyzeteket hogy kezelitek?


2017. ápr. 9. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Ne foglalkozz veluk, engem azert is megszolrak nehanyan hogy miert nem turkaloban vasarolok, baromsag uj ruhat venni egy babanak ugyis kinovi.

Aztan azert szoltak meg, mert Adidas cipoje van a gyereknek.

Nem kell ezzel foglalkozni, felhaborito hogy egyesek jogosultnak erzik magukat a masik felnott ember penztarcajaban turni konyekig, de en levegonek veszem az ilyen beszolasokat.

2017. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Legközelebb ne mond konkrét összeget, hanem ködösíts. Embertől függően azt mond, hogy jajj, drága Klárika rengetegbe került, mekkora a drágaság ma, vagy azt, hogy nem számoltad össze tételesen, de nektek apránként belefért.
2017. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Engem anyosom cseszeget a mai napig (pefig már 2 éves a gyerek) h minek neki annyi ruha, szerinte mindenböl elég lenne 2db...2 gatya,2 body stb...merthogy ki lehet mosni az egyiket,mig a másikat hordja..és,felesleges több váltás ruha.

Persze csak azért,mondja ezt mert ök csorok voltak és tényleg ennyi ruhája volt a fiainak. De engem ez nem izgat,és mosni se fogok naponta...különben is mivan ha egynap 2 bodyt összekoszol,utána mit adnék rá??

Persze anyosnak ugyanez a vélemlnye minden babás dologrol. Szerinte babakocsi és kiságy sem kellett volna...

2017. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz velük, mond meg hogy ti dolgoztatok azokért a holmikért nem tőlük kértél kölcsön. Engem a magánkórház miatt szekáltak, hogy csak kényeskedem meg minek az a luxus.
2017. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Minket is megszóltak a magánkórház + császár miatt mikor indokolt volt, szívbetegség miatt.

Nem foglalkozom velük, elég ha mi tudjuk mit és mennyit költünk a babára. 3 évesen van adidas melegítője sok ( szabadkai piacrol nem is eredeti) anyósom hisztériázott minek ilyen márkás ha kinövi, koszolja. 3 nadrág elég lenne neki.. mikor 6is koszos lett a szobatisztaság kezdetekor :)

2017. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Latod kedves kerdezo, valakinek itt sem tetszett mert lefele kezecsket nyomott az elso kommentre. Kedves lepontozo, vallalnad a velemenyed, mi nem tetszett?
2017. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Amikor megszületett az első gyerekünk, nagyon kevés szekrényünk volt. A babaholmit 3 kicsi 60x40cm-s fiókba tudtam rakni, a pelenkázón volt 2 90x20-s polc+ egy nagy 80x80x40-s doboz. Ezek után férjem javaslatára vettünk egy kis kétajtós szekrényt, hogy a plédeket, babaágyneműt, törölközőt, levegőztető overált ne a ládába hajolgatva kelljen előhalásznom naponta. Amikor büszkén megmutatta anyósomnak a férjem, az döbbent arccal megjegyezte: "miért kellett ez, ilyen sok ruhája van a lányotoknak?"

Hát én se jutottam szóhoz. Főleg miután kiderült, hogy akkor vett magának új bundát. A másik 4 mellé.

2017. ápr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, mennyit költöttél? Amúgy meg kell mondani neki, hogy amíg nem az ő pénzét költöd, addig semmi köze hozzá.
2017. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Hat ugy latszik, a lepontozo eleg sunyi (irigy?) mert nem vallalta fel. Pedig jart erre, mert pontozott ujra ;)
2017. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 jafnrétti ***** válasza:
62%

Engem a férjem kolléganője oktatott ki, hogy mi az, hogy mi nem használt babakocsit veszünk. Hiába mondtam neki, hogy azért, mert nekünk ez tetszik, és pont abban a színben, és használtak esetén ugye nem lehet ilyen szempontok alapján válogatni, meg hát én nem vagyok hajlandó vadászgatni, amikor be is mehetek a boltba, és kiválaszthatom, amit akarok.

Amúgy sok dolgot meg simán megveszek használtan, pl. a babaágyat is használtan találtam, mert nekem az nem volt fontos, hogy most az hogy nézzen ki, legyen szép, jó állapotú, de ennyi, nem volt határozott elképzelésem, és találtam is egy szépet, ami pont megfelelt.

De nem, neki a babakocsiba akkor is bele kellett kötnie :D

Mindegy, szerencsére nem én dolgozom vele, nem nekem löki ezeket, csak egyszer bemetnem, akkor betalált ezzel.

2017. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!