Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csokoládé probléma. Mit...

Csokoládé probléma. Mit tegyek, hogyan hozzam rendbe?

Figyelt kérdés
16hónapos a fiam,és első baba.Eléggé bizonytalanul indult a hozzátáplálása,nem voltam elég tájékozott,és nem bíztam magamban.Sajnos engedtem anyósom és a többi idős hölgy akaratának hogy csokival kínálják.Én már tragikusnak érzem a dolgot,ugyanis a csokin kívül semmit nem hajlandó megenni.A zöldség a gyümölcs hetente egyszer,a főtt étellel viszont napjában hadilábon állunk.Csak úgy hajlandó megenni az ebédet ha előtte kihagyom a reggelit,tízórait és még az ebéd is a késő délutáni órákra tolódik.Tehát éheztetnem kell hogy megegye az ételt.Ráadásul kerülni kell az anyósomat és a többi nénit akinek mindig lapul a zsebében valami édesség a számára,és ha nemet mondok nagyon megsértődnek,és csak azért is neki adják.Kicsit több mint két hónapja tart ez.Hiába kínálom édes étellel, itallal,pl. gyümölcs leves,vagy kakaó nem kéri.Fogat mosni nagyon szeret de mint megtudtam,nem sokat ér ha minden nap csokit kap :(. Vannak jó kis receptjeim,de sorra elutasítja. A joghurtot,a csirkemell sonkát már eszegeti reggelente,de ez már olyan mintha megint a 6.hónapnál járnánk. Meg is szidhattok,de jól jönne a tapasztaltabb anyukák tanácsa...Köszönöm.
2010. máj. 13. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Először is állj a sarkadra, és mondd meg anyósodnak, hogy ha szereti az unokáját, akkor ne csináljon belőle evészavaros, beteges gyereket! Tojj rá, hogy megsértődnek, nem az ő érzéseik fontosak, hanem a gyereked egészsége.

Ha nagyon nem eszik mást, akkor legyél drasztikus, úgyis enni fog, ha megéhezik, a csokit, és az édességet száműzd, legfeljebb hetente egyszer legyen, és kelljen tenni érte valamit. Ne csak a főétkezés elfogyasztásának jutalmaként kapja, hanem pl. hozd ide anyának ezt vagy azt, ügyes vagy, kapsz egy pöttyet. 10 pötty egy csoki.

2010. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Hát, elég nehéz helyzetben vagy, mert a kisfiad annyira megszokta és megszerette a csokit, meg az édeset, hogy kínkeserves lesz rászoktatni a rendes ételekre. Szerintem ha van elég kitartásod, és Egyáltalán NEM kapna napokig, hetekig csokit, és semmilyen édességet, előbb utóbb megenné, amit adsz Neki. Viszont akik csokival kínálják, azzokkal is légy határozott, hogy Ne is kínálják, és ne engedj egyszer sem, mert akkor nem ért semmit az addigi próbálkozásod. Meséld el nekik, hogy a csokin kívül SEMMIT de SEMMIT nem eszik a gyereked, se főtt kaját se gyümölcsöket, és kérdezd meg tőlük, hogy szerintük ez így helyes, és egészséges-e?! A Te gyereked, és ha Te nem akarod csokival tömni, ők se tegyék azt. Biztos nehéz lesz egy ideig, de kitartás, és NE engedj a hisztinek sem. Szerintem néhány nap múlva elfelejti, hogy mi az a csoki, csak addig ne vidd a "cukros nénik" :-), és édesség közelébe.
2010. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

bocs, segíteni nem tudok, de nem bírom, hogy ne írjam le a vélaményem!

hogy lehet ennyi esze anyósodnak meg a többinek????????

őrület!

különben ha te nemet mondasz az édességre, miért adják oda neki???? a rosszindulat tetőfoka számomra!!!

szerencsém, hogy anyósomék tartják, amit megbeszélünk. tanácsot vagy ötletet ad, vmit megfogadok vmit nem, de nincs sértődés. belátják, hogy más a világ, mint régen...


remélem kapsz tapasztaltabb anyukáktól ügyes ötleteket, praktikákat!!

én meg kitartást kívánok a kemény harchoz!!!

járjatok sikerrel! Bízz magadban!!

a csokiosztókkal pedig próbálj beszélni, hogy nem kéne elrohasztani a gyerek fogait.

a nővérem járt így a kislányával. 2,5 éves koréra fekete csonkok maradtak csak a szájban!! őt meg sokat kóláztatták is....

2010. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Előző vagyok, sok helyen lehet hallani, hogy nem jó édességgel jutalmazni, főleg egy ilyen csokifüggő gyereket. Ha tényleg le akarod szoktatni, Ne adj neki egyáltalán egy jó ideig.
2010. máj. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is annyiban hasonlít helyzet, hogy a mamák mindig adnak neki vmi édességet... Ha szólok, én túl modern anyuka vagyok, ne "játszam" már az agyam....


Én harcolok továbbra is, elveszem én a csokit, és megmagyarázom a kisfiamnak(18 hós), hogy ebéd után kaphat egy picit. Akkor is vmi gyümölccsel, pl. banán túrórudival, a csokiját nem mindig adom oda. Perzse van hiszti, de ebből nem engedek. Vagy csak pl. 1-2 kockát kap, de azt is csak uzsonna után, vagy tízóraira, de nem ebéd helyet...


Csak azt tudom tanácsolni, állj a sarkadra, és magyarázd el a néniknek, mamáknak, hogy az a baj, hogy napjában ettől is attól is kap csokit, ez így együtt már sok, te elteszed, és majd később beosztod neki. A picinek pedig igenis kínáld az egészségesebb kajákat, nem tehetsz mést.. Az én kisfiam pl.nyers zöldségeket nem eszik paradicsomon kívül... Kitartás!

2010. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

"akinek mindig lapul a zsebében valami édesség a számára,és ha nemet mondok nagyon megsértődnek,és csak azért is neki adják." Neked is van kezed: elveszed a gyerektől, és visszaadod, vagy jól láthatóan a kukába dobod. Állj a sarkadra anyósoddal és másokkal szemben. Ha megsértődnek, hát annál jobb, legalább egy darabig távol tartják magukat, meg a csokijukat a gyerekedtől - aki kinek a gyereke is? A tiéd lenne, vagy mi a szösz...


Légy erős, és következetes a gyerekkel: csoki nincs. Soha nincs. Se reggelire, se ebédre, se vacsorára. Majd elfelejti. Nem akkor szereted jól, ha minden kívánságát teljesíted, hanem ha az ő valós érdekeit nézed.


Anyós pajti meg a szomszédasszonyok meg le vannak kakilva. A gyermeked érdekében fel kell vállalnod velük a konfliktust. Vlgül is mi a fontosabb: a gyereked, vagy hogy a szomszédokkal jól kijöjj? Ezt kell eldöntened.

2010. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kisfia nagyon sokszor kapott csokit, mindenféle édességet, kólát, stb. Hiába jártattuk a szánkat, hogy baj lesz, nem hallgattak a szülők senkire. Mire 3 éves lett a kisfiú, kirohadtak a fogai, és minden áldott este fogvájóra tekert vattával kellett anyukának a csonkba mélyen felnyúlva kitisztítani a maradék fogakat. Ha ezt akarják okozni a Te gyerekeddel is, akkor csak hajrá! Adjon csak nyugodtan anyósod meg a többi idióta ismerős neki csokit.
2010. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok,de szorosan kapcsolódik a témához.

Én anyukaként most rettenetesen szenvedek attól,hogy az én szüleim nem úgy gonolkodtak,ahogy te most!Csoki csoki hátán,naponta több szelet,mamától,nagynénitől, és minden rendben van,ezzel lerótták a napi szeretetadagot-gondolták ők.Mindegy,ez már nem érdekes.


Szóval a rossz szokások igenis eluralkodhatnak felettünk,és nagyon jól teszed,ha foglalkozol a kisfiad egészségével már most.

Jó úton haladsz,ha apránként is,de lesz eredménye.Nem kell hirtelen csodát várni,de ha csak heti 1 alkalomra szorítod vissza a csokievést,az már jó.

Remélem eredménnyel jársz!

-mg

2010. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
:)-Megjavulnék én édes anyám,de nehéz az falu helyen! -Bendegúz szavait az anyja nagy pofonnal jutalmazta,én is megérdemlem.Engem idős nénik vesznek körül akiket tisztelnem kell,egyrészt mert így mutathatok példát,másrészt ebben a kis faluban ezt tanította anyám.Mindenki cipeli a keresztjét,én a határozatlanság keresztjét. Ha a szomszéd Ani néni jön és adja a fiamnak a kinder csokit, pontosan tudom hogy a kis nyugdíjából vette,mert szeretne örömet okozni nekem,és a fiamnak,hiszen egy 80 éves nénike már nem birkózhat,vagy focizhat.Anyósom más tészta,mert az ő házában élek,és úgy véli helyettem kell nevelnie a fiam,így aztán vigyázva ne hogy megbántsam a tüzes természetét(kockáztatva hogy az utcára dob)nem kaphatom ki a fiú kezéből a csokit...de igaz!Határozottan,kulturáltan vissza kell utasítani a csokit...mondjuk megkérem hogy hozzon inkább banánt :) A fiammal pedig meg vívom ezt a harcot... Köszönöm a segítségeteket,és a bátorítást.
2010. máj. 13. 11:56
 10/17 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy a csoki olyan mint a drog.ha rászokik valaki fizikai fájdalommal a teljes leszokás róla,ezt saját tapasztalatomból tudom,igy ne lepődj meg ha a csoki megvonása kis hisztivel párosul.16 hónapos a fiam,mi már egyáltalán nem tartunk itthon csoki,hogy még véletlenül se csábuljunk el,épp elég amit mástól kap.múltkor anyósom is adott neki,kivettem a kezéből kibontottam és jó nagyot haraptam belőle,és a kicsi részt odaadtam a picinek,anyósom nem csokis,és én sem vagyok csoki ellenes,de az a baj,hogy nagyon hamar rá lehet szokni.múltkor nálunk is volt egy ilyen nem akarok enni történet,hisztizett amikor étellel kínáltam,eltolta,el lökte magától,ez ment jó pár napig aztán egy ilyen hiszti alkalmával besokalltam,megfogtam erősen a gyereket,és elég erélyesen rá szóltam,hogy most már elég,vagy eszik vagy nem,de ezt a hisztit nyávogást,hagyja abba,úgy meglepődött az én drágán,hogy egyből eltátotta a kis száját és azóta is úgy eszik megint mint az angyal.Nem olyan kicsik ám ők,és már kezdik manipulálni az embert.mert ugye anya úgyis ad valamit enni,miért ezt enném meg.én a helyedbe semmi édesség,és sok almát,csemegeuborkát és ilyeneket adnék neki mert ez étvágyat csinál.aztán meg légy következetes.kemény lesz,de ha kitartasz meg lesz az eredménye.
2010. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!