Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nem erzitek úgy, hogy...

Ti nem erzitek úgy, hogy picit "elbutultatok"?

Figyelt kérdés

Lehet a megfogalmazás nem a legjobb, de most volt márciusban 1 éves a lányom. És most kezdtem el rádöbbenni, hogy mióta megszületett, kb a fejemben minden mást kitolt a babával való "gondok", dolgok stb. Vagyis szinte mindig ő rajta kattogtak a gyerekek.

És szinte olyan, mintha a többit kicsit elfelejtettem volna. Pl. Lovakkal foglalkozom, de most lehet ha olyat kérdeznének, nem tudnék egyből válaszolni.


De ez olyan furcsa, hogy ennyire változik/változott minden.


Pl. Az is, hogy eddig vakmerőbb voltam, mostanra meg mindent 6x átgondolok, megfontoltabb vagyok.


Ti, hogy vagytok ezzel? :)



2017. ápr. 12. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
En pont ellenkezoleg:D nekem januar vegen lett egy eves a lanyom, es miota itthon vagyok nagyon sokat tanulok. Most pl a gyereknevelessel kapcsolatban. En mindig olyan voltam, hogy akarmit csinaltam imadtam arrol tanulni, es mivel most gyereket nevelek, ezert minden aprosagot igyekszem megtanulni rola. Pl az agyuk es a szerveik fejlodese, a gyerekneveles pszichologiajat, rengeteg biologiat veluk kapcsolatban (gerinc gorbulete, emesztes stb). De nem csak a gyerkocommel kapcsolatban tanulok, de a macskakkal kapcsolatban is (van nekunk 2:D). En imadtam mindig mindenbe beleadni a 100%-ot, es megerteni, hogy mi miert tortenik. Ha ezt nem csinalnam, akkor ellustulva ereznem magam. Igy is ugy erzem, hogy agyilag nem vagyok elegge leterhelve, de igy jobb nekem 1 fokkal, mintha nem tanulnek semmit.
2017. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Eleg sokan valoban "elbutulnak" (eleg elolvasni az itteni kerdeseket :)), de lehet ellene tenni. En rengeteget olvastam, irtam ket konyvet, es nem csak gyereknevelesrol beszelgettem a jatszon az anyukakkal, hanem folyamatosan tartottam a kapcsolatot a kollegakkal, barataimmal, hol telefonon, hol talalka formajaban. Amit egyaltalan nem csinaltam: a jatszon napi szinten arrol beszelgetni kinek a gyereke milyet fosikazott es mennyi csokit ehet. Ez ugyanis tenyleg butit :)
2017. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Lehet hogy most jobban képben vagyok a mozgásfejlődési problémákban, mint a számviteli és adótörvények változásával, de elhülyülni...? Kösz, nem.
2017. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Kicsit igen :)

Egeszsegugyben dolgozom, egyetemi diploma, szerintem sokat felejtettem. Ez nem olyan dolog, amit itthon lehet gyakorolni.

2017. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%

Érzésre tényleg lehet ilyen. De ez nem igazi elbutulás. Egyrésztb kialvatlan az anyák többsége, ami tényleg rontja a teljesítményt, de ha kapsz két napot, amikor annyit alszol, mint szeretnéd, akkor azonnal visszaáll.

Másrészt, most más problémák foglalkoztatnak, azokban képzed magad, abban vagy penge. Mindegy, hogy ez gyerek hozzátáplálás, betegségek kezelése vagy óvodai beszoktatás ezekben a témákban valós a fejlődésed, eszed stb.

Ha újra dolgozni kezdessz, akkor az első napokban tényleg, lehet, hogy jobb ha csendben maradsz, mert nem azonnal állnak vissza a régi képességeid. Ebből alakulhat ki kisebbrendűségi érzés is. De nem kell ezen aggódni igazán. 2-3 hét alatt visszarázódsz az emberek közé, felveszed az ott szokásos témákat, beszédstílust és újra felnőtt aggyal gondolkozol majd. Addig viszont tényleg bele lehet futni valami butaságba, vigyázni kell, nehogy ez alapján könyveljenek el a munkahelyen.

2017. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem elbutulás. Annyi, hogy megváltozott az életed és egy teljesen új irányt vett, ahol más dolgok a fontosak, természetes hogy azon jár az eszed, az a fontos. Majd mikor visszamész dolgozni akkor azért ez változik majd, mert a munkádba újra bele kell majd rázódni, de attól még a gyereked is ott lesz, akivel kapcsolatban úgyanúgy képben leszel.

Szóval több mindenre kell figyelned. Majd mikor kezdőik az ovi és oda is kell majd mindenféle dolgot vinni, különböző dátumok mert programok lesznek, meg fejben tartani mikor mit kell vinni stb. gondolom a suli még jobban ilyen, na akkor lesz a fejed olyan mint egy notesz :)

2017. ápr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Persze, azért én is sokat olvasok itthon, tájékozódom, másról is beszélek a felnőttekkel mint a gyerek. Írtam is, hogy lehet nem ez a legjobb megfogalmazás, hogy elbutulunk.

Inkább arra akartam kitérni, hogy milyen furcsa, hogy a gyere 99 %-ban átvette az "irányítást", hogy csak ő a fontos, hogy mi kell neki stb. :)

2017. ápr. 12. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Én érzem magamon. Nekem 2 iker van mindkettő 1.5 éves sokat vagyok egyedül mert a férjem dolgozik egész heten reggeltől estig, a mamák meg vagy nagyon messze laknak vagy nincsennek sajnos, igy nincs időm olvasni sem művelődni. Én érzem hogy süllyedek lassan. ☺

Majd ha mennek oviba akkor a munkahelyen vissza kapom magam. Mar nem sok idő.

2017. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
77%
Én éreztem így az első gyereknél.A gyereknevelésről hozzátátáplálásról meg ilyesmikről persze sokat tanultam de más dolgok kimaradtak 2,5 évig 😊Ez akkor tudatosult igazán bennem amikor visszamentem dolgozni.Ápolónő vagyok és eleinte fura volt újra szakmai dolgokról beszélni nemcsak a gyerekről.Aztán visszarázódtam.
2017. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jafnrétti ***** válasza:
100%

Én pont az elsőnél nem éreztem ezt, talán mert akkor kevésbé szakadtam ki az addigi társaságomból.

A kicsinél viszont amikor olyan pár hónapos volt, na akkor tűnt fel, hogy iszonyúan meg kell erőltetnem az agyam, amikor nem családtaggal és nem a gyerekekről beszélgetek. Itt volt az egyik barátnőm, és mindenféle közéleti dologról kezdtünk beszélgetni, politikáról, meg egyéb történésekről, és azt vettem észre, hogy egyszerűen alig tudom követni és javarészt csak bólogatok meg hümmögök.

Ez akkor nagyon rosszul érintett, mert nem arról volt szó, hogy nem tudtam, miről beszélgetünk, hiszen figyeltem a híreket, olvastam újságot, stb., csak nem tudtam úgy összefűzni a gondolataimat, ahogy korábban megszoktam.

Onnantól kezdve tudatosan figyeltem rá, hogy a családtagjaimmal is sokkal többet beszélgessek más dolgokról is, ami nem a gyerekekhez kapcsolódik, és elkezdtem esténként olvasni újra. Egyébként mindig is könyvmoly voltam, de szülés után estére már mindig lekoppant a fejem, ezért nem nagyon olvastam, de onnantól kicsit kényszerítettem magam. Meg elővettem szakkönyveket is, amiket korábban nem volt időm alaposan elolvasni.

Azóta szerintem normalizálódott a helyzet :)

2017. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!