Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek "gáz" 3-nál több...

Szerintetek "gáz" 3-nál több gyereket válalni?

Figyelt kérdés

A multkor hallottam, hogy vki már a 4. babát várja és mondták h az a nő tiszta dilis mert már megint terhes.


Most én is úgy gondolom, hogy négyet szeretnék. (Nálunk a családban mindenkinek legalább 2 testvére van. Mi pl hárman vagyunk, páromék öten.)



2017. ápr. 17. 18:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

én nem az idegi részét tartom gáznak, hanem az anyagit. pontosabban nem gáznak, hanem nehéznek.

valoszinüleg a többiek már nagyobbak, így egyszerre csak 1 kicsivel kell otthon lenni, a többi már ovoda iskola. lehet, h már önjáróak is, egyedül tudnak jönni menni. Így én az idegi részét nem tartom nehéznek.

Viszont az anyagi nagyon megterhelő. Nekünk 3 van, és rengeteg a kiadásunk, még így is. Étel, nyaralás, mozi, színház, játszóház ilyesmik nagyon költségesek. Plusz erre még rájön a különóra, korrepetálás.

Én csak részmunkaidőben dolgozom, mert az egyik nagyszülőpáros messze lakik, a másikok még dolgoznak, így rendszeresen nem tudnak ők sem segíteni.

Azt meg nehezen tudom elképzelni, h mindkét szülő teljes munkaidőben dolgozik, segítség nélkül szinte lehetlen megoldani 3-4 gyereket.

2017. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Theressita ***** válasza:
64%
Dehogy gáz... Én két családot is ismerek, ahol sok gyerkőc van és boldogok- az egyikben 5 gyerek, a másikban pedig 6 van (igaz, ebből 1 ikerpár). A legtöbbjük már felnőtt, valamelyiknek saját családja van... A tesók kölcsönösen becsülik és tisztelik, segítik egymást. Szép példák számomra. Férjemmel mi eredeti terv szerint 3-at szeretnénk - csak sajnos gyorsan telik az idő, nem tudom, győzzük-e.
2017. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Nekem is csak annyi volt.
2017. ápr. 19. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem igen. De mindenki azt csinal az eletevel amit akar,ez csak az en maganvelemenyem,amit csak a ferjemmel osztottam meg eddig.

Nekunk egy 3eves kisfiunk van,ugy gondolom boven eleg,ferjem is igy gondolja. Meg masodik se kell,nem hogy 3-4-5. Katasztrofanak tartom.

2017. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12.02.


És mások, akiknek egy gyerekük van.


Amikor nekem még csak egy gyerekem volt, én is kétségekkel néztem a többgyerekeseket.


Mániákusan írtam a napi kiadásokat, összesítettem havonta, évszakonta, stb.


Képes voltam zaklatni a játszótéren a három gyerekes anyukákat, hogy hogyan bírják, mit hogyan csinálnak. Szerencsére ismertek különben, és tudták, hogy nem rossz szándékkal teszem.

Pedig nekem az első gyerekem volt a legnyugodtabb, ahogy kiderült, tényleg.


Később én is csak röhögtem a saját kétségeimen, kishitűségemen.

2017. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!