Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányom anyatejes,...

3 hónapos kislányom anyatejes, de hozzá kell táplálnom. A tápszert kihányja, a gyermekorvos bébiételt javasolt?

Figyelt kérdés
Volt más is ilyen helyzetben? Tényleg adjak neki bébiételt? Nekem olyan korainak tűnik, nem is elég fejlett még hozzá az emésztőrendszere... nagyon sokfajta tápit kipróbáltunk már (reflux tápszer, laktózmentes, receptre írható, simán boltban kapható), de mindet kihányja. Csak az anyatej marad meg benne, de sajnos nincs elég tejem, hogy csak azt kapjon (próbáltam már mindent a tejserkentéssel kapcsolatban is - teák, sör, táplálkozás, gyakori mellretétel... semmi eredménye...). Mit tehetnék?

2017. ápr. 18. 21:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
10%
Ne haragudj, de a fejéssel nem "próbálkozni" kell, hanem folyamatosan fejni. Lehet, hogy rossz a mellszívód, kétfázisú kell (és semmiképp nem kézi). De a legjobb lenne, ha szoptatási tanácsadóhoz fordultál volna már az elején, vagy legalább most.
2017. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Amióta kevesebb a tejem, egyfolytában fejek, ha alszik, amíg ébren van, addig sokat van cicin, hiszen éhes is, próbálkozik. Jártam szoptatási tanácsadónál is, ő ajánlotta ezeket.
2017. ápr. 19. 10:19
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

Legalább 4 hónapos koráig nem tudjátok kibekkelni?

Egyébként vidám, kiegyensúlyozott, jól fejlődő baba?

2017. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Igen, mosolygós, husis baba, jól fejlődik. Nem is teljesen értem. :) igen, legalább 4 hónapos koráig jó lenne elhúzni, hogy ne kelljen bébiételt adni neki.
2017. ápr. 19. 16:57
 15/29 anonim ***** válasza:
19%
Többfajta tápszert is kipróbáltatok? Van a refluxosoknak való, az sem vált be?
2017. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%

Én is felkeresnék egy gasztoenterológust.

Nekünk sem vált be semmi fajta tápszer,csak kizárólag a peptisorb,a neocate és a neocate advance.Ezeket nálunk a legtöbb patikában rendelni kell(pedig városban lakunk),olyan ritkán kellenek (no és olyan drágák...).De a gasztoenterológus kiírta 90%ra receptre.A mi fiunknak súlyos emésztési problémái voltak,de mindenki szerint normálisan fejlődött(anyatejes volt,mint utóbb kiderült,4 hónaposan azért kezdett el fogyni nagyon gyorsan,mert kb 10%-át emésztette meg az anyatejnek.)

Na,mi ekkor fordultunk szakorvoshoz,voltunk kórházban is,ott sem jöttek rá,de a 3. maszek orvos kiderítette mi a baj,felírta a jó tápszert. Megszűnt a reflux,a hányás,öklendezés,megállt a fogyás.Emellett szigorú tejmentes diétát is kellett tartanunk 2 éves koráig.

Hát,így lett tejtestvére a gyerekünknek,mert az anyatej onnantól másik babának ment.

2017. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
14%
Próbáljátok meg a tejbegrizt tehén tejből de lágyan hogy tudja ki inni a cumisuvegbol és nagy lyuku vagy x lyuku kell legyen a cumi...egyik ismerősöm ezen nőtt fel mert ő se fogadta el a tejport es nem volt anyafej se, és egészséges okos ember...ez csak egy tanács kérdezd meg az orvosokat erről...kérlek ne pontozzatok le emiatt...nekem is a 3 hónapos babám ugyan ezt csinálta csak ő a reflux tejet elfogadta és nem hányta vissza...
2017. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó vagyok. Tejpor= tapszer 😁 És anyatejet akartam írni bocsi
2017. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
73%
Ha jól fejlődik kiegyensúlyozott,akkor miben nyilvánul meg az,hogy nem elég neki az anyatej?
2017. ápr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%

A 19-es kérdés igen jó! Én sem jöttem rá. Ha egyáltalán vanvmi probléma, gondolom a profi szopis tanácsadás már megvolt. Mert emlegettünk már minden gyógyászt,csak azt nem akiknek ez a szakterülete...

Vagy elsiklottam fölötte.

2017. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!