Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kislányom anyatejes,...

3 hónapos kislányom anyatejes, de hozzá kell táplálnom. A tápszert kihányja, a gyermekorvos bébiételt javasolt?

Figyelt kérdés
Volt más is ilyen helyzetben? Tényleg adjak neki bébiételt? Nekem olyan korainak tűnik, nem is elég fejlett még hozzá az emésztőrendszere... nagyon sokfajta tápit kipróbáltunk már (reflux tápszer, laktózmentes, receptre írható, simán boltban kapható), de mindet kihányja. Csak az anyatej marad meg benne, de sajnos nincs elég tejem, hogy csak azt kapjon (próbáltam már mindent a tejserkentéssel kapcsolatban is - teák, sör, táplálkozás, gyakori mellretétel... semmi eredménye...). Mit tehetnék?

2017. ápr. 18. 21:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

A doki nem mondhatott ilyet mert 6 honapos korig éretlen az emésztőrendszer.

Nem véletlen van anyateje még az àllatoknak is.

2017. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Abban nyilvánul meg, hogy nem elég az anyatej, hogy nagyon hamar érzem, hogy kiürül a mellem (és fejéssel sem jön több), látszik rajta, hogy éhes. Meg is issza a tápszert, nem azzal van a gond (más anyatejet nem iszik meg), hanem azzal, hogy kihányja. De nem azért, mert túl sokat vagy gyorsan iszik, ezt is mind végiigpróbáltuk már.

2017. ápr. 21. 17:23
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem meg nagy a gyanúm hogy azért hányja ki a tápszert mert már sok neki a szopi után.Lehet inkább hasfajás és mint írta valaki a cukival/tápszerrel próbálja nyugtatni magát.Én tennék még egy kört a szoptatasi tanácsadónal.
2017. ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Veled minden rendben? Eszel eleget, szedsz magas vastartalmú kismama vitamint?

Nekem mint utólag kiderült azért ment el a tejem, mert alig ettem és tartósan vashiányos voltam. Már a szülés után erősen jelentkezett a baj, 6 napig voltunk bent a kórházban, kaptam rá infúziót. Mondták, hogy a terhesség alatt kapott vastablettákat még egyem meg, de utána kellett volna más vasat ennem, illetve kismama vitamint, de csak a simát szedtem azt is gyakran elfelejtettem.

Én kb 20-30%-nyi tejet bírtam csak adni a gyerekemnek. 4 hósan Ő feladta a szopit, kb 6 hós koráig fejtem a kb 10-20%-nyit, utána (már tudom kár volt) még 1 hóig próbálkoztam a napi 1 dl-ért aztán Én is feladtam.


Ha nem vagy belülről rendben, hiába fejsz nem lesz több tejed, csak kevesebb, sőt ami van sem lesz túl jó minőségű. A szervezeted öngyógyítani próbál valamiért, ha a tejed leáll. Figyelj, mert ha már elindul a fogínygyulladás (nekem csúnyán lila foltos volt az ínyem) magad miatt kell leállni a szoptatásról/fejésről, mert addig nem gyógyul meg rendesen az ínyed sem amíg minimális tejed van. Ez egy ördögi kör.

Nem csak a baba fontos, hanem Te is!

2017. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#23

Pont akkor marad benne egy kis tápszer, ha szopi közben kapja. Egyébként meg akkor is kihányja, ha csak azt eszik. Nem amiatt, mert túl sokat.


#24

Köszönöm a válaszod, sok igazság van abban, amit írtál, de velem minden rendben. Most görögszénamag kapszulát kezdtem el szedni, ma úgy éreztem, kicsivel több tejem volt (feszültek is a melleim, már elszoktak az ilyen "nagy" mennyiségtől). Majd kiderül, ettől van-e, vagy csak átmeneti állapot. Minden esetre reménykedem. 🤞🙂

2017. ápr. 22. 22:28
 26/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megoldódott már a baj?

2017. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, már csak szoptatok, és elég a tejem, a kislányom kiegyensúlyozott, boldog baba. A görögszénamag meghozta a hatását. 🙂
2017. jún. 23. 13:20
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
23-as vagyok akkor csak igazam volt hogy elég neki az anyatej.Még ha nullára is lettem pontozva.
2017. jún. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
23-as és egyben 28-as is. Elég neki csak az anyatej, amennyiben van ELÉG anyatejem. Nem igazán értem, ezen mi nem érthető. Amikor kiírtam a kérdést, NEM volt ELÉG anyatejem.
2017. jún. 25. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!