Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háromszor is felkel a 3 hetes...

Háromszor is felkel a 3 hetes babám enni éjjel a legrosszabb időben. Nem hagy minket aludni. Mit tegyek, hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Fürdés után eszik 8kor, majd letesszük aludni, és kb éjfélkor kel először, maj 2-kor és 4-5 körül. Alig bírom, nagyon nem tudok pihenni.Napközben viszont alszik sokat.
2008. okt. 14. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A babák így működnek, de ez nem fog sokáig tartani, még egy pár hét és ritkulni fognak az éjszakai felkelések. Sajna ez az időszak most nem az alvásról szól, kitartás, napközben, amikor a baba alszik ,aludj te is, most más nem számít (takarítás stb.) Pihenj sokat, hogy legyen tejed!

üdv: egy 5 hós kislány anyukája, aki 3 hónap átaludt éjszaka után, most újra 2x kel éjszaka.

2008. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a normális, ezzel nem tudsz semmit csinálni. az első időszak ilyen, keveset alszol, hulla fáradt, és nyúzott vagy. Ezt általában mindenki átéli, ez, majd később, változni fog.
2008. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nagyon nehéz időszak, de sajnos nincs mit tenni, majd magától alakul. Én olyan fáradt voltam, hogy amikor varratszedésre mentem, elaludtam a rendelőben. Ne törődj a főzéssel, takarítással (remélem van segítséged), amikor a baba alszik akkor pihenj le te is, ezt csak így lehet "túlélni". Kitartás!

2008. okt. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a baba nappal alszik, akkor Neked is azt kell tenned. Máshogy -sajnos- nem megy.

Az én lányom 17.-én 5 hónapos lesz, és még mindig 2x kel éjjel enni (sőt, mostanában 1-kor felébred és csak 2-kor alszik vissza, játszik, dumál, hajamat tépi....pár napja már nem fogom fel tragikusan, majd pihenek 1x..-valamikor:)), napi 8x eszik még mindig, és nappal a Te babáddal ellentétben alig alszik...


Elfog múlni ez az időszak előbb v. utóbb.

Addig meg kitartás. Mást nem igen tudsz tenni, ezt most "sajnos" nem a pihenés időszaka.

2008. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Óóóó, hát még nagyon pici, ez normális. Mindenféle gúnyos felhang nélkül kérdezem, neked senki nem mondta, hogy éjjel is fel fog kelni? Általában kb. 3 óránként esznek, és éjjel sem bírják tovább, hiszen pici még a gyomruk, nem fér annyi bele, amennyivel egész éjjel kibírnák. Ez majd ritkulni fog ám. Nekem a védőnő azt mondta anno, hogy az egyik éjszakai etetés helyett kapjon teát, hogy legyen ideje megemészteni a dolgokat, de ezt pl. sokan nagyon helytelenítik. Nálunk mondjuk bevállt, mert egy hónaposan már csak egyszer ébredt éjjel, aztán két hét múlva mindenféle szoktatás nélkül átaludta az éjszakát.
2008. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz - sajnos :-) 10 hónapos a fiam, ha nem jön a foga, már "csak 3x kelünl általában/éj. Ha jön a fog /vagy netán egyszerre több is/, akkor a 10 ébredés sem ritka. És ha olyanja van, bizony játszana, nem alszik vissza, 1-2 órát is fenn van. Vagy eljátszik - vagy sír. Én vagy ringatom - vagy sírok :-) viccet félretéve: KITARTÁS!!!!! Meg kell tanulni alvás nélkül egy darabig. Nekem nincs semmi segítségem, a párom reggeltől estig dolgozik, tehát nappal sem aludhatok, mert akkor megenne minket a kosz. Türelem és sok szeretet.
2008. okt. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!