Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel masabb 3 ev korkulon...

Mennyivel masabb 3 ev korkulonbseg, mint 2? Ti melyiket alasztanatok?

Figyelt kérdés
Segitseg heti 1x 2 orara van, illetve a ferjem estenkent es hetvegen. A gyerekunk 1 eves, atlag 2x kel egy jobb ejszakan. Azon gondolkozunk, melyik lenne jobb, minel elobb vallalni meg egyet, vagy varni meg 1-2 evet.
2017. ápr. 24. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk véletlenül alakult úgy, hogy 1.5 év lett a korkülönbség. Marha mákom volt mert az elsővel ellentétben a második egy angyal volt, evett-aludt kb 8-9 hónapos koráig, egy hangja nem volt, de így sem volt könnyű 2 pici gyerekkel. Mindkettőt pelenkáztam, etettem (későn kezdett el egyedül enni a nagy), cumisüvegezés (hosszú távon undorító meló állandóan cumisokat mosogatni, napjában 10x is akár). Eleinte nehéz volt összehozni az alvásokat is mert mire a nagyot leraktam aludni délután a kicsi már kelt is, de ne sírjon mert akkor a nagy is ébren lesz... Amikor a kicsi már járt akkor meg 2 felé szaladni mert a nagy sem volt még megbízható.... fú és még sorolhatnám... Nem mondom, hogy pokol volt mert nem, de nem volt egyszerű. Most 4 és 2.5 évesek, nagyon jól elvannak bár sok a vita is. Sok probléma van abból, hogy mivel kicsi a korkülönbség, a nagy azt hiszi hogy egyidősek a kicsivel, nem kistesóként kezeli hanem partnerként, nem érti hogy bizonyos dolgokat miért várok el tőle ha a kicsitől meg nem várom el, miért pisilhet még pelusba a kicsi (most már szobatiszta) ha neki nem szabad stb... Én vártam volna még, szerintem jobb lehet a 2-3 év korkülönbség.
2017. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben biztos "pihennék" még és várnék még 1 évet.a gyerekeim közt majdnem 3 év van (2év9hónap)

és igy is néha ki voltam purcanva-pedig volt segítségem.

Azóta már a kicsi is 6 éves,és egész jól eljátszanak együtt. én örülök hogy nem kisebb korkülönbséggel születtek

2017. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nagyon keves a 2 ev..inkabb 3 v 4 legyen.
2017. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a három ideális. Még nem jössz ki a gyakorlatból, viszont ha nagyobbak lesznek gyönyörűen el tudnak játszani egymással. Egy 7,5 és egy 4,5 éves kiscsaj anyukája
2017. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerősöm, ott 3 év lett. nem így tervezték volt közben egy vetélése is, kevesebbet akartak. Azt mondta, h szörnyen unalmas és monoton volt. Ő úgy gondolkozott, ha már a nagy otthon volt vele 3 éves koráig, oviba ment csak, a kicsinek is "jár" ugyanez. Így amikor a nagy elment 3 évesen oviba, születte meg a kicsi és kezdődőtt előlről minden. Persze ez személyiség és habitus kérdése, mert egyesek szerint, így teljes értékű figyelmet kapott a gyerek élete első 3 évében, csak éppen az anyuka reccsent bele.

Ha kis korkülönbségben gondolkoztok, szerintem minél kisebb annál jobb. De ez is nagyon starpás, főleg az első 1 év, iszonyat kemény tud lenni.

2017. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Én a lehető legkisebb korkülönbség párti vagyok. Egyszerre letudni a nehezét, aztán utána minden sokkal könnyebb lesz. Nekik is jobb, szülőknek is könnyebb.

De minden választásnak megvan a pozitívuma és negatívuma, rosszul nem járhatsz :)

2017. ápr. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!