Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudatositsam hogy ne...

Hogy tudatositsam hogy ne tegyen különbséget?

Figyelt kérdés

Van egy lányom meg egy fiam. A fiam teljesen mas karakter mint a lány.

A fiam hamarabb elsirja magát ha nem sikerül valami még nem jár 14 hónapos éjszaka enni kel stb... a lányom totál az ellentetje. Elvan a játékokkal nem kel fel éjszaka csak néha inni és mar 1 evesen elindult.

Na most a fő gondom hogy a férjem hangoztatja is hogy a kisebb a fiú béna a lány meg az okos nagylány.(egyebként 3 eves)

Nagyon bant es zavar mert állandóan bántja a kicsit valamivel. Mar elmondtam neki hogy fejezze ezt be mert ez nem normalis es nem szabad különbseget tenni de nem erti es továbbra is erezhetően csúnyábban viselkedik a kicsivel mert fiú és több figyelmet, türelmet igényel.

Már mondtam neki ha nem fejezi be akkor igenis kifog hatni és a lányunk elfog szállni magától.


2017. ápr. 24. 18:00
 1/8 A kérdező kommentje:

Már sokszor a a siras fog el hogy milyen csúnyán tesz.

Van mar 2 fia egyébként az előző házasságából sőt a csaladjukba a keresztlányán kivül mindenki fiú. Csak fiú testvérei vannak azoknak ugye a kereszten kivül csak fiai vannak.

Most lesz a 3. babánk aki szintén lány es nem tudom hogy fogja kezelni.

Elmondtam már szepen, csúnyán. Nem is hagyom vele a fiút mert mindig orditasra és sirasra jövök haza tehát a fiam vagy jön velem vagy jön még valaki (mama, vagy papa) akik nem tesznek különbséget.

Legszivesebben mar felképelnem a férjem hogy te hü..e hát a gyereked. Mar nem 1x úgy összevesztümk emiatt hogy 2 napig nem szóltam hozzá.

2017. ápr. 24. 18:10
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Lányos apuka..


Vele élsz, szültél neki gyereket.. hát. Ha vele akarsz maradni, akkor szervezz kettesben programokat a kisfiaddal.


Nem kellene ezt tanácsolnom, de a lányod elszállása lesz a kisebb gond, a fiad önbizalomproblémája a nagyobb. Szóval legyen a kedvenced a fiad, apukának meg a lánya a kedvence. Nem érezheti magát a kissrác rosszul.


A párod egy tapló, de megváltoztatni nem lehet.

2017. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az rendben van hogy szültem neki gyereket de azt nen tudtam a szex közbe hogy fiu lesz es különbséget fog tenni.

Úgy szoktam a fiammal mert én igy nőttem fel csak nálunk bátyám volt az isten és egy önbizalom hiányos gyengébb ember lettem még 1x meg nem untam es akkora szám lett hogy több problémám is volt belőle. Borzalmas igy felnőni én tudom. Ezért nyomatom folyamatosan a férjem fejébe de semmi eredménye.

2017. ápr. 24. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Akkor én is bunkó leszek. Ilyen pasinak szülsz még egy gyereket? A nyakamat rá, hogy 5 év múlva már nem lesztek együtt.
2017. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt te nem tudod benne tudatosítani. Értelmes embernek ilyet mondani sem kell. A ferjed sajnos ostoba és korlárolt.

Nem akarlak elkeseríteni de akármit mondhatsz neki tök mindegy lesz. Aki hülye az többnyire az is marad.


Egy ismerősöm apja nyomoréknak nevezte a gyerekét mert műteni kellett a lábát kiskorában. Most közel 40 éves és tökéletes a lába. Az apjával való kapcsolatára ugyanez nem mondható el...

2017. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
A gyerekek érdekében valoban nem lenne szabad ilyen emberrel maradni. A kisfiu lehet pont ezért nem jár még...
2017. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Es szulsz meg...Ennyi esszel lenni...
2017. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Több megoldás is lehet, az adott helyzettől és a vérmérsékletedtől függően.


Te is "bánthatod" a kislányt. Hogy ne szálljon el. Nem nehéz megmutatni egy beképzelt gyereknek, hogy egyáltalán nem olyan okos, mint képzeli.

Még egy ideig várhatsz, kössd a kisfiút magadhoz, hogy védeni tudd. Köthettek szövetséget ti is.


A humor sok mindent megoldhat, ahogy idősebb lesz a kisfiú. Nem tiltakozni kell azellen, hogy butának, bénának, ügyetlennek látja az apja, hanem viccelni vele.


Meg kéne találni azt a rokont, akire ütött a családban. Akivel megértenék egymást. Már ha nem az apuka volt ugyanilyen. Meg kell kérdezni az ő anyját.

2017. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!