Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi segítséget vártok el a...

Mennyi segítséget vártok el a nagyobb gyerekeitektől a baba körül? Ez jogos lenne?

Figyelt kérdés

Van már két féltestvérem, a nagy 5 éves, a kicsi 11 hónapos lesz május elején.

Anya pedig terhes, ikrekkel... Nem terveztek már több gyereket, így alakult.

Ezzel nem is lenne gond, viszont anyukám elvárná, hogy ezért hazaköltözzek, mert

1. sok a szabadidőm az egyetem mellett (elsőéves vagyok)

2. a lakásomat kiadhatnánk, ami így plusz bevétel lenne (jó környéken van, teljesen felújított, minden új benne)

3. így nem lenne egyedül itthon 3 kicsivel, mert nekem kevés a kötelező órám, szóval szerinte tudnék neki segíteni.


Igazából kicsit meglepett ezzel, mert szerintem ha valaki 42 évesen bevállal egy ikerterhességet, akkor képes felmérni, hogy bírná-e egyedül. Nekem pedig 19 évesen nincs kedvem pótanyukát játszani...

Mert szívesen vigyázok a fiúkra hetente 1-2 órát, ha szükséges, de ne költöztessen már oda bentlakásos bébiszitternek...


Vagy szerintetek túlreagálom?

Csak mert pl. sokszor van az, hogy a barátom itt alszik, aztán csak 11-12 körül kelünk fel, vagy átjönnek a barátnőim koktélozni, filmezni. Ezeket nem lehetne egy olyan házban, ahol 3 óvodás korúnál fiatalabb van.


2017. ápr. 24. 22:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%

Nem reagálod túl. Nem véletlenül nincs még gyereked, mert ilyen fiatalon más érdekel még. Tanulás pasizás szórakozás. Így normális!

Nem mondom, hogy ne segíts ha megteheted heti 1x vagy 2x esetleg a szülés utáni 1-2 hétben otthon lehetnél mert az nagyon gáz időszak, de a helyedben nálam ennyi lenne.

Védekezni meg tanítsd meg őket mert úgy látszik te jobban tudod.

2017. ápr. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen igazad van, és nem túlzott a reakciód. A gyereket nem a nagyobb testvér nyakára kell szülni. Nem is értem, anyukád miért nincs tisztában vele, hogy neked ez nem dolgod.

Ahogy írtad, heti pár óra oké, főleg az elején, de hogy is várhat el ennyi mindent? Én egyértelműen közölném, hogy ne is akarja a nyakamba varrni a felelősséget.

2017. ápr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
Ne menj bele. Nem is tudom, hogy gondolja.
2017. ápr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem jogos elvárás. Nem a te gyerekeid. Nem a te életed. Nem elvárható, hogy az egyetemista éveidben végig ingyenbéniszitterkedj azért, mert anyádnak több gyereket volt kedve szülni, mint amivel elbír.


Más kérdés, hogy alkalomszerűen segítséget kér ebben vagy abban, de erre nem rendezheti be az életét. Nem a te gyerekeid, nem a te felelősséged a napi ellátásuk, nevelésük, ugyanis vannak szüleik. Az ő felelősségük.

2017. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem a gyerekre vigyázást nem szép egy nagytestvérnek kötelezővé tenni (más kérdés, hogy szeretetből lehetnél jófej). A lakásról viszont ők döntenek. A helyedben koliba mennék és hétvégén besegítenék.
2017. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Semmi nagyképűség, vagy valami, de a kollégium nem nekem való (tudom, már próbáltam).
2017. ápr. 25. 09:40
 17/25 anonim ***** válasza:
79%

Mi az, hogy ők döntenek?

Nem ők vették a lakást! Semmi közük hozzá! A nagyszülőktől kapta. Nehogy már anyád döntse el, hogy kiadjátok-e albiba. A pénzt meg felmarkolná nagy kegyesen...Ha volt esze bevállalni a terhességet, akkor oldja csak meg maga. Amúgy is...a férje hol van a történetben?

2017. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%

Direkt nem olvastam el mások válaszait. Anyukád felmérte, bevállalta az újabb kisbabákat. Ha egyébként is otthon laknál, igen, elvárható lenne, hogy amennyit csak tudsz segíts otthon, de te elköltöztél, tanulsz, gondolom próbálsz kialakítani magadnak egy életet, úgy gondolom, hogy azért mert anyukád újra babázni akar azért neked nem kell hazaköltözni. Próbáld megbeszélni vele, hogy maradnál ott ahol vagy de sokat fogsz járni segíteni. Amikor csak tudsz, menj hozzá, vigyázz a babákra pár órát amíg anyud rendet rak, hajat mos, feltakarít. Érthető, hogy kéri a segítséged, de nem is értem, hogy miért várja el hogy ezért hazaköltözz. A másik meg, hogy ennyi pici gyerek mellett mégis hogy tanulnál? Neked most a tanulás a fontos!

Így megmaradhatnak a csajos esték, a pároddal is együtt tudsz lenni, megmarad a külön kis életed de közben ha igyekszel akkor sokat tudsz anyudnak is segíteni.

Ne felejtsétek el, ő vállalta a babákat, nem te!

2017. ápr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%
A lakásról, ha a Kérdező nevén van, nem döntget az anyukája. Azt mondhatja, hogy nem tud támogatni a továbbiakban. Ebben az esetben beiktatsz némi munkát a tanulás-koktélozás-filmezés közé, nem olyan tragédia az. Viszont abszolút nem jogos anyud kérése, abba semmiképpen ne menj bele...nem a te dolgod a testvérek ellátása.
2017. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
Ja ha a tiéd a lakás, akkor te döntesz róla, mire használod.
2017. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!