Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi segítséget vártok el a...

Mennyi segítséget vártok el a nagyobb gyerekeitektől a baba körül? Ez jogos lenne?

Figyelt kérdés

Van már két féltestvérem, a nagy 5 éves, a kicsi 11 hónapos lesz május elején.

Anya pedig terhes, ikrekkel... Nem terveztek már több gyereket, így alakult.

Ezzel nem is lenne gond, viszont anyukám elvárná, hogy ezért hazaköltözzek, mert

1. sok a szabadidőm az egyetem mellett (elsőéves vagyok)

2. a lakásomat kiadhatnánk, ami így plusz bevétel lenne (jó környéken van, teljesen felújított, minden új benne)

3. így nem lenne egyedül itthon 3 kicsivel, mert nekem kevés a kötelező órám, szóval szerinte tudnék neki segíteni.


Igazából kicsit meglepett ezzel, mert szerintem ha valaki 42 évesen bevállal egy ikerterhességet, akkor képes felmérni, hogy bírná-e egyedül. Nekem pedig 19 évesen nincs kedvem pótanyukát játszani...

Mert szívesen vigyázok a fiúkra hetente 1-2 órát, ha szükséges, de ne költöztessen már oda bentlakásos bébiszitternek...


Vagy szerintetek túlreagálom?

Csak mert pl. sokszor van az, hogy a barátom itt alszik, aztán csak 11-12 körül kelünk fel, vagy átjönnek a barátnőim koktélozni, filmezni. Ezeket nem lehetne egy olyan házban, ahol 3 óvodás korúnál fiatalabb van.


2017. ápr. 24. 22:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem reagálod túl. Anyukád vállalta a gyerekeket nem Te. Ne hagyd, hogy beleszóljanak mit csinálsz a lakásoddal, ki ne add. Az, hogy néha pár órát segítesz az rendben, de meg van a külön élted. Tanulj, dolgozz törekedj arra minél előbb önállóan állj meg a lábadon.
2017. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%

A picike féltesóidnak hol van az anyukájuk? És az apuka? És az ő szülei?

Ne költözz haza, esetleg megígéred, hogy heti 1x hazamész és segítesz a takarításban.

Komolyan, annyira sajnálom a meglévő piciket, kinek lesz rájuk elég ideje?

2017. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
75%

nem olvastam el minden hozzászólást.

Lehet, h ezzel most nem leszek népszerű, de én tuti nem költöznék haza. Az úgy rendben van, h besegítessz otthon, vigyázni a kicsikre, takarítani stb. De Te egy pótanyának kellenél, azért, h anyukádnak könnyebb legyen az élete. Gondolom magának vállalta a 4 gyereket és a párjának nem a nagylányának.

Plusz jó tanácsom: most élj, élvezd ki az életedet, bulizz, de tanulj is sokat, nehogy gond legyen az egyetemen. Tehát mindent csak ésszel. Ezek az ember életének az egyik legszebb évei, a gondtalan fiatalság, szabadság. Utána jön a meló a gyerekvállalás, az igazi mókuskerék.

3 gyerekem van és imádom őket, de a mai napig nagyon jó érzés visszagondolni, vagy a barátnőimmel nosztalgiázni az egyetemi évekről.

Ne hagyd magad érzelmileg manipulálni, ígérd meg neki, h hazajársz hozzá, ha kell segítség ott leszel, de nem állandó jelleggel. Ezt nekik a párjával kell megoldaniuk.

2017. ápr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
73%

Tökmindegy honnan a lakás, stb, te nem bábiszotter vagy.

Anyád ne szüljön mint egy hülye, ha nem tudja felnevelni őket és pont.


Én nem mennék haza, nem az én gyerekem, és béboszitter sem vagyok. Ha babázni akarok, csinálunk a párommal.

2017. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
74%

ó, milyen segítőkész itt mindenki.....szerintem te kérdező kicsit el vagy kényeztetve, és csak magadra gondolsz. Szerintem beszélj anyukáddal. Nyilván nem akarta őket elvetetni, az is dicséretes, hogy nem tette meg, én sem tudnám, pedig van már kettő. És igen, védekezés mellett is besikerülhet a gyerek.

Viszont nem érzem azt sem jogosnak, hogy teljesen költözz haza (bár a lakhatásod oké, de a többi dolgot ki fizeti? Talán dolgozol??) Ha ők támogatnak anyagilag, akkor valami azért elvárható, hiszen felnőtt ember vagy, ne legyen már képed anyádék nyakán élősködni, és élni vígan világod, cserébe meg a középső ujjadat mutatni. Ha nem akarsz dolgozni (az egyetem mellett tudnád csinálni, bár nem értem, miféle egyetem az ilyen, anno az én nappali főiskolám mellett marhára nem tudtam volna melózni, mert reggel 7-től délután 5-ig voltak óráim!) akkor elvárható, hogy igenis kapd össze magad és segíts majd neki.

Beszéljetek, hogy számíthat rád, ha nem is minden nap, de többször egy héten akár, sokat jelent. Mi van a mostohaapáddal, vagy bárki, van-e más segítsége?

Azért család a család, hogy segítsék egymást...

2017. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!