Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora esély van rá, hogy a...

Mekkora esély van rá, hogy a pyelectasia (vesetágulat) 1 éves korra elmúlik?

Figyelt kérdés
Kisfiam bal veséjében még magzati korban pyelont találtak. A születésével nem múlt el (nem is nőtt, ugyanakkora maradt) és 2 hónapos korára sem változott, sőt a húgyvezetékben is találtak. Az orvos szerint egyelőre nincs mit tenni, csak 2 havonta járjunk UH-ra. Tapasztalatokat várok.
2008. okt. 14. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnak 1 hónapos korábban volt uh-ja/ csipő, koponya, hasi/ ott találtak neki mind a két veséjében tágulatot, vizelet vizsgálat negatív lett. Most 3 hónaposan megint volt, és szerencsére már nem láttak semmit. Azt olvastam, hogy 1 éves korig 90 %-a a babáknak kinövi.

Mást sajnos addig nem tehetsz, mert ha 1 éves koráig nem növi ki műtétre kerülhet sor. Nekem ezt mondta az orvos.

2008. okt. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányomnak a bal veséjében van tágulat. 7 mm-es volt amikor megszületett és most is 7 mm-es és 15 hónapos. 3 havonta járunk hasi uh-ra.

Nekem azt mondták, hogy amíg 1 cm fölé nem emelkedik, addig nem kell semmit tenni, és 2 éves korig kell kinőnie.

Az állítólag jó jelnek számít ha nem növekszik, mert a vese folyamatosan nő ahogyan a baba növekszik, a tágulat viszont nem.

2008. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én a 20.héttől tudtam, hogy van pyelectasiája a kisfiamnak, ami szerencsére a terhesség előrehaladtával nem nőtt tovább. az újszülöttkori vizsgálaton legnagyobb bánatomra látszott, és sajnos a 3 hónapos kontrollon is.egy dologgal vigasztalom magam, hogy az UH technika fejlődése miatt vannak ezek a pyelectásiás esetek kiemelve, hiszen régen is születtek ilyen gyerekek, sőőőőt, hány olyan esetet ismerek, ahol felnőttkorban derült ki egy oldali vesehiány, vagy más fejlődési variáció. Ha pl.10 évvel ezelőtt születik, lehet hogy anélkül elmúlt volna, hogy valaha is tudtunk volna a létezéséről. A vesemedence tágulata nem betegség, csak egy tünet,(van akinek egyszerüen nagyobb, mint másé). Van, akinek a vizeletelvezető rendszerben valamilyen szükület okozza a pangást. az esetek nagyon kis százalékában van szükség műtétre, addigra ált. már tudni lehet a tágulatot kiváltó okot, pl.hólyag-hugycső határon lévő billentyű. Amig a tágulat mellett a veseszövet épnek látszk, addig nincs különösebb teendőd, csak annyi, hogy láz esetén vizeletet is nézetni, nehogy vesemedencegyuladása legyen a babának. 1 éves korra általában kinövik. Addigra felállnak, a gravitáció megoldja.
2008. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Kedves anyuka. Én egy 27 éves "ifjú" vagyok, akinek ma ugyanezt diagnosztizálták egy más célból történő uh-vizsgálaton. Eddig kb három-négyszer volt vesekövem (először 13 évesen) és többször vese- ill vesemedence-gyulladásom, vesegörcseim. A belgyógyász orvos azt mondta, hogy ezt a pyelon akármit nem kell műteni, teljesen ártalmatlan egyébként és csak valószínűsíthető, hogy összefüggésben vannak ezek a dolgok. Bár nekem semmi kétségem efelől, hiszen családomban még soha nem volt akármilyen vesebetegségben szenvedő alany, főleg nem 13 évesen (az volt eddigi életem legborzalmasabb élménye). Hát, ez volt, amit le tudtam ezzel kapcsolatban írni. Üdvözlettel.
2009. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dikacska23 válasza:
33 éves nő vagyok.Nekem nem múlt el mai napig bal oldali vesemedence tágulatom van.Évek mullássával ritkultak a panaszok,megfázásos időszakba odafigyelek hogy minél több folyadékot igyak.Ezzel próbálom megelőzni,hogy vírus/baktérium vagy bármi más "megtapadjon". Legjobbakat kívánom és ne agódj.
2019. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!