Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam októberben lesz 3 éves....

Fiam októberben lesz 3 éves. Van rá esély, hogy miután betölti átmehet oviba, vagy majd 4 éves koráig bölcsis lesz?

Figyelt kérdés

Néha teljesen babanyelven gagyog,utánozza a bölcsiben a kissebbeket.Pedig már régóta tisztán, érthetően beszél.

Nem szeretném, hogy "visszafelé" fejlődjön. Még nem szobatiszta, de szerintem a 3. szülinapjára biztosan az lesz. Nálatok, hogy volt?


2011. febr. 15. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
3 éves kora után,ha szobatiszta akkor már beveszik a bölcsibe.
2011. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam decemberi, idén kezdtük a bölcsit, most volt két éves. Én is félek attól, amit te már most tapasztalsz. Szerencsére őt 2,5-3 évesekkel rakták egy csoportba. Egy kisfiút leszámítva mindenki tisztán és folyékonyan beszél, önállóan esznek, öltöznek stb., s a fiamon is látom, hogy rohamtempóban fejlődik. De ők mind elmennek oviba szeptemberről, talán ha hárman maradnak a mostani csoportból. S értelemszerűen kicsikkel (2 év körülieket) fogják feltölteni a csoportot.

A körzeti óvoda vezetője (és a bölcsi vezetője) is azt mondta, ne nagyon számítsunk arra, hogy a decemberi fiamat át fogja tudni venni az ovi (helyhiány). Marad bölcsis. S hogy nyugodjak meg, ez a gyermekem érdeke is, mert sokkal önállóbbak (azaz az óvónéninek nincs vele annyi gondja), akik 3,5 évesen lesznek csak ovisak és a bölcsiben megtanulja a kisebbek elfogadását, segítőkész lesz (az életben meg a farkastörvények uralkodnak, de mindegy).

Én azért nem vagyok annyira nyugodt.

(Bp, XVIII.ker.)

2011. febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem a kisebbik fiam 3. életévét tavaly októberben töltötte. Én hagytam bölcsiben, pedig lett volna lehetőségem oviba adni. Nem tettem. Bár ez bölcsődéje válogatja, nekünk szerencsénk volt két csodálatos gondozónénink volt.Nagy szükségük van még 3 éveseknek a babusgatásra,az egyéni bánásmódra.Erre az oviban elég kevés a lehetőség! Visszafelé fejlődni nem fog, utánozzák egymást, nálam a fiuk sokat játsszák az "ősembernyelvet" mondják németül vagy angolul beszélnek. Szerintem ne aggódj, én a saját tapasztalatból csak azt tudom mondani, ha elégedett vagy a gondozónőkkel, és egyéb fontos tényező nem szól az ovi mellett hagyjad.Majdnem 4 évesen más átlépni az ovi kapuját. (nekem mind a két fiam majdnem 4 évesen ment oviba)Szép napot!
2011. febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!