Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szólnátok a barátnőtöknek,...

Szólnátok a barátnőtöknek, hogy valami nem stimmel szerintetek a babájával?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 09:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
finoman rávezetném...ha igazi barátnő akkor örülni is fog.
2010. máj. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én anno szóltam a barátnőmnek, de nem hallgatott rám soha, ment a feje után, kórházba is került a babája...

Próbáld meg, de csak akkor, ha tényleg "veszélyben van" a baba. Apróságokat hagyd rá.

2010. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólnék, de hogy hogyan, az attól függ,hogy mi nem stimmel.
2010. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
10 hónapos baba még nem tud ülni, és ha valamit meglát aminek örül keze lába jár,olyan mint egy pár hónapos baba amikor valami érdekli.Másnak is feltüntmár, hogy ez nem teljesen normális reakció, tényleg ilyenkor rossz nézni, anyukájameg jópofának látja.Én meg nem akarom megbántani,mivel annó nekünk is problémánk volt,és akkor ő nem dörgölte az orrom alá...
2010. máj. 15. 10:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Várj egy kicsit,szerintem tíz hónaposnál nem az a baj,ha nem tud ülni,hiszen azt mászásból kell csinálnia elvileg.Inkább azt nézd,hogy rendesen forog-e mindkét irányba,kúszni tud-e már,vagy tett-e rá kísérletet (bár tíz hónaposan kúszni már kell),tud-e esetleg mászni,vagy kutyázik-e már?Ezek sokkal fontosabbak,hiszen ülni egyedül csak mindezek után kell,a mászó pozícióból dobják ki oldalra általában a popsijukat és így ülnek majd.Nézheted esetleg,hogy nem féloldalas-e a gyerek,azaz,hogy csak egyik oldalára fordul,csak egy oldalon nézi a játékokat stb.Abban igazad van,hogy a röpködést már ebben az életkorban el kéne hagynia,az nem baj,hogy néhányszor így örül a dolgoknak,de nem mindig,mint újszülött korában.
2010. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én babám is olyan, mint a barátnődé! Még kúszni is csak most kezdett hátrafele és 10 hónapos már elmúlt. Ülni nem tud magától, mert az a mászásból alakul ki (már ha valaki nem kezdi el idejekorán ültetni - ezt mi nem tettük).

Én nem örülnék, ha szólnál nekem, sőt. Utálom, ha beleszólnak a dolgaimba úgy, hogy nem kérek tanácsot, én sem teszem ezt az ismerőseimmel -SOHA, pedig majd' mindenkinek tudnék mondani ezt-azt...Hajjaj... Pl. van olyan ismerősöm, aki rácsap(!) az ennyi idős babájának a kezére, ha kidob valami a fürdőkádból, azzal a célzattal, hogy "benevelje". /Már előre fél attól, hogy hisztizni fog a szupermarketben, pedig ez nagyon nem itt dől el...)

Ez a kicsi csak azt csinálja, amit bármelyik más baba: funkciójátékot gyakorol(na). Vagy van olyan, hogy a gyerek szinte egész nap járókában/kompban/kiságyban van.

A mozgásfejlődés miatt Szól majd a doki meg a védőnő, ha úgy gondolják - mi pl. havonta megyünk tanácsadásra.

Ja, és háton fekve jár a keze lába, ha örül valaminek :)

2010. máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az enyém sem ül fel,9.5 hónapos,ugyanis még nem mászik.Kúszik csak és ha meglát valamit visongat és jár keze lába.Teljesen normális,egészséges kislány.Biztos hallottad már,hogy mindenki más ütemben fejlődik.Én a falnak megyek attól,ha beleszólnsk az ilyen jellegű dolgaimba.Ha mondjuk még csak nem is forogna,ESETLEG megemlíteném,de amit leírtál teljesen normális.EGyébként meg erre hivatott az orvos és a védőnő.Majd ők szólnak,ha valami nem lesz rendben.
2010. máj. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát nekünk is van egy ilyen ismerősünk és elmondanám h a védőnő meg a gyerekdoki nagyon nem szólt h vmi nem stimmelt....pedig nem stimmelt, mostmár hetek óta korai fejlesztőbe járnak...

Ő azt mondta , örült volna ha vki megmondja neki h inkább nézesse meg.

2010. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megülni nem tud, persze felülni se, eldől,meg az hogy nem olyan mint a kortársai, nem tud ügyesen fogni, még nem olyan kifinomultak a gesztusai....keze lába jár ha lát valamit, rossz nézni
2010. máj. 15. 14:06
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire zavar,-bunkó leszek,de- NE NÉZD!!!!
2010. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!