Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki pici babá (k) val megy el...

Aki pici babá (k) val megy el nyaralni, hogy csinálja, hogy pihenés is legyen a nyaralás? Nem féltek attól, hogy ugyanaz a mókuskerék lesz, mint itthon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 10:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is anyagiaktól nagyban függ. Mi akkor mentünk nyaralni először 3 asban mikor a fiam 7-8 hós volt.

Hát én kikészültem pedig csak 5 napra mentünk.

Gondolom ez baba függő is, de az én drágám nem aludt ám el az utazóágyban és amúgy is háklis ha más helyen kell aludnia, így altattam-ringattam-szoptattam- etettem maradék időben játszottunk vele, és még főzni is kellett volna...

Hát mondanom se kell alig aludtam, így egy gyerek mellett is, nemhogy 3mal...

Ha még egyszer csinálnám, akkor pontosan úgy mennék ahogy az egyik válaszoló írta hogy vmi zárt udvarú apartmanba, esetleg más gyerekes családdal, ahol tuti nem zavarunk senkit és a gyerekem is mehet amerre lát, nem kell másodpercenként leválasztani vmi neki nem való dologról (koszos kuka, veszélyes úttest,járda stb.)

2010. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Már rég nem váltottunk e-mailt, pedig sokat gondolok Rátok. Nálunk is "nehéz" idők járnak, bár még csak 9 hónaposak, nagyon gyors a mozgásfejlődésük, másznak, mint a gyík, mindenhol felállnak és totyognak a bútorok mentén. Tegnap vettem át egy gyerekülést egy szintén ikres anyukától, náluk már 3,5 évesek. Kérdeztem tőle, mikor lesz kicsit könnyebb? Azt mondta, nem akar elkeseríteni, de azzal, hogy elindulnak, csak még nehezebb lesz, és nála a köv. 2 év extra nehéz volt. Eszerint nagy könnyebbségre ne számítsunk még jövőre sem, két gyerkőccel sem, nemhogy hárommal :-)

A kérdésedre válaszolva: mi a Barátaink telkére megyünk 10 napra (legalábbis ennyinek indulunk neki, aztán max. hazajövünk), 3 család. Én is bízom benne, hogy a többiek szeretnek annyira babázni, hogy egy kicsit tudjak pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni. Bennem inkább olyan félelem van, hogy vajon fognak-e ott aludni (még nem aludtak máshol, csak a saját szobájukban és ágyukban), mennyire zavarjuk a többieket azzal, hogy hajnalban még mindig megéheznek és ezt sikítás-szerű sírással adják tudtomra (mert hát nyilván okuk van feltételezni, hogy éhen maradnak, olyan sokszor történt már ez így :-))).

Én inkább ezektől tartok, a pihenéssel kapcsolatban optimista vagyok. ÉS valóban, ahogy többen is írták, megváltás lesz kimozdulni a megszokott környezetből (remélem) :-))

O.

2010. máj. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
mi tavaly voltunk horváto-ban, 8 hós volt a kislányom. hát, nem volt semmi különbség, legalábbis nekem...az apja lenn töltötte az egész időt szinte a parton, de nekem ugyanúgy altatnom kellett, felcaplatni a szállásra, ottmaradni vele, még igazán önmagában nem tudott mit kezdeni, mert nem mászott még akkor se nem kúszott...szóval annyi talán, hogy nem főztem, de egyéb tekintetben nem volt jobb. sőt, rossz volt, hogy ott voltam, de nem tudtam élvezni. mondjuk a férjem nemigen vette át tőlem a kölköt, ez itthon is jellemző. mondtam is neki, mindenki jobban járt volna, ha mi itthon maradunk a a babámmal, ő meg egyedül megy, ezen meg perszr megsértődött....
2010. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem is kb ugyanez a problémám, mint a kérdést feltevőnek. Ikreink vannak, most 15 hónaposak... Tavaly nem voltunk Velük sehol, de én szívem szerint most se mennék. Nem merek. Félek, hogy még nehezebb lesz, mint itthon, ellátni ugyanúgy el kell Őket, ráadásul még idegen környezet is.. más alvóhely, esetleg szúnyogok, stb. Szóval nem tudom hogy kellene megoldani. Párom menni akar, meg segítene is, (itthon is szokott) de én akkor is félek elindulni. Én is azt mondtam, hogy ha megyünk akkor gyerekek nélkül menjünk, mert Velük semmi pihenés nem lesz, akkor meg minek elmenni? De én is úgy érzem, hogy nem bírnám ki nélkülük, mert ha mondjuk 2 órára el tudok menni a városba, akkor már azon gondolkodom, hogy vajon mi lehet velük, rendben van-e minden. A lazítás, a pihenés viszont kellene már nagyon.... Elnézést, hogy csak így leírtam ezeket a dolgokat, mert segíteni és választ adni ezzel nem tudtam a kérdezőnek...

üdv: "egy ikres anyuka"

2010. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok: még annyi, hogy már árjöttem, nem kell úgy ragaszkodni a nyaraláshoz, ha épp kisgyerek van...mert nem nagyon lehet úgy megoldani hogy pihentető legyen. inkább többet ér a környékre menni kirándulni, z állatkertbe satöbbi, meg mondjuk párszor étteremben, hogy főzni ne kelljen, ilyenek. amíg olyan kicsi hogy árgus szemmel kell r figyelni, addig nem érdemes messzire menni. idán mondtam aférjemnek, hogy ne menjünk meszire, ere ő: de tavaly milyen jó volt horvátban, nem? mondtma, ja persze.... :D

szóval én nem szeretnék idén messzire menni, az utazás is neccesebb lenn már jóval egy 20 hónapossal, mint 8 hósan...

2010. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha gyreked van soha nem lesz már pihenés a nyaralás, de valami sokkal jobb, szórakoztatóbb, fárasztóbb dolog.

2 gyrekem van (10 éves és 14 hónaopos), a nagy féléves korában uyganúgy mentünk nyaralni (hegyekbe), azóta is megyünk minden évben

2010. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

előz

Tavaly nyár végén volt a kicsi féléves, Görögországba mentünk 2 hétre kocsival.

Aműgy mi sokat járunk kirándulni, hétvégézni, úgyhogy rutinunk az van.

2010. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Akkor látom nem vagyok egyedül ezekkel a gondolatokkal, problémákkal. Valahogy majdcsak megoldjuk ezt is,mint annyi minden mást!


O! Szia!!! Tényleg régen "beszéltünk", egyre nehezebb időt szakítani, most is épp itt próbálkoznak a lányok gépelni. A napokban (nem ígérek pontos időt! de ezt gondolom te aztán megérted! :D ) szvóal majd írok. Amúgy igen, nálunk is ez a sikítozós-sírás megy éjszaka, amíg a szájukba nem dugom a cumisüveget. Még jó, hogy a többiek nem kelnek fel rá. Amúgy meg egyre édesebbek, most is az asztal és székek alatt bújócskáztak és játszottak kukucsosat, persze ezen meg hatalmasakat nevettek. Na,m ajd írok! Puszi!

2010. máj. 18. 07:28
 19/19 A kérdező kommentje:
Visszatérve a nyaraláshoz, tényleg az a legjobb megoldás, hogy egy zárt nyaralóba, barátokkal, nagyszül1őkkel megyünk. És persze csakis belföld, közelbe. MOndjuk nekünk azért jó, mert a nagyszülőknél sokat vagyunk és ott napközben is az utazóágyban alszanak. Ezzel nincs semmi gond.
2010. máj. 18. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!