Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem pihenés egy...

Tényleg nem pihenés egy babával a nyaralás?

Figyelt kérdés
egy barátnőm azért nem megy nyaralni-mert azt mondja,neki ez nem kikapcsolás-hiszen ugyanaz történik,mint itthon,és ugyanúgy rohangál a gyerek után.szerintetek igaza van? tudom,h már nem lehet tespedni egész nap a strandon-meg kisebb szervezést igényel-de azért igy is jól tudja magát érezni az ember-nem?
2009. máj. 14. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
én még ne mvoltam, fogunk menni a balcsira nyáron a gyerekkel. szerintem nehezebb és fárasztóbb lesz, mint egy átlag nap itthon. a gyerek ki van mozdítva a közegéből, minden új neki. lehet hogy nem fog úgy enni, nem fog úgy aludni, mint itthon, ami megszokott számára. minden percben arra figyelek, mit csinál a kismanóm a medencében, vagy a homokozóban, vagy a fűben, vagy akárhol:-) ja és a balatonparti dombot babakocsival kell megmásznom:-)) biztos, hogy hulla fáradt leszek tőle, de a gyereknek nagy élmény lesz, és a fáradtság ellenére szerintem a szülőknek is egy pozitív élmény. én viszem a nagypapát magammal, imád a gyerkőccel lenni akár egész nap, úgyhogy majd ő néha átveszi:-)
2009. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Dehogynem! Sőt gyerekkel nyaralás igazán a nyaralás. Jó, nem fexl ájultan a napon egész nap és nem rugsz be éjjel,

de nagyon jó látni, ha a pici is élvezi.Igazán kikapcsolódás szeritem. Főleg aki egész évben otthon van, annak.

Talán nincs rá keret, és ezt mondta.

2009. máj. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg nem pihenés! Bár én még nem voltam, csak 1-1 napokat az 5 hónapos babánkkal, de az sem volt pihenés, minden ugyanúgy zajlott ahogy itthon. Persze azért jobb volt, mert nem itthon voltunk, más környezetm friss levegő, de mégis úgy elfáradtam estére mint a kutya.

Mi augusztusban megyünk 1 hétre nyaralni barátokkal +babákkal, én speciel viszem mamát és papát is, hogy azért én is nyaraljak egy kicsit! :)

2009. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

mi még nem voltunk, 5 hós a kicsim

de a barátnőmék mentek az akkor egy éves babával

hamarabb hazajöttek, mert mindig szökdösött a fiucska az ismeretlen terepen, meg az éjszakák sem olyanok nyugodtak voltak

tehát jobban kimerült, mint itthon az egész család

2009. máj. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jól tudja magát érezni az ember.

Ehhez persze az kell, hogy a gyerekek otthon se legyenek olyanra nevelve, hogy mindíg az anyjukon lógnak.

Mi már fél éves koruktól mentünk a gyerekekkel nyaralni.

Természetesen az elején nem 6 múzeumlátogatást terveztünk be, hanem olyan programokat, ami a gyerekeknek is megfelel. És az is igaz, hogy a fejem listákkal volt tele, mikor hová, mi mindent kell vinni, mik azok a dolgok amire előre kell gondolni.

Az enyémek bébiként is elvoltak 1-2 órát egyedül, nagyobb korukban egyre többet. Lehet mellettük pihenni.

2009. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig vittük, fiatalon szültem, vonaton, faházban, hegyen -völgyön, távolsági buszon.

Volt hogy az utazóban ült 8 hónaposan mi meg fogtuk a két fülét (a táskának) az apjával, s futottunk a vonatra.

Aludt akárhol.Jártunk a kisgyerekes barátokhoz országosan.

Jó élmények voltak.

2009. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
pillanatnyilag le is merül a család, de amúgy feltöltődik hosszú időre. S jó lesz visszagondolni. A picurnak is nagy élmény a változatos ingerek.
2009. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy mondanám: nem pihenés, hanem feltöltődés, kikapcsolódás, és nagy élmény.

Csapatösszetartás.

Engedni kell anapirendből, a higiéniából, az étkezési előírásból lazára kell venni a figurát és akkor pihenni is tud anyu is.

2009. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet élvezni és pihenni!Pl a friss levegő mindig kiszívja a gyerekeket, no meg a víz, hát az teljesen.Sokkal jobban alszanak este. 2 hósan vittem (igaz csak 1 napra) vidékre a picit a nagyszüleimhez.Akkor szinte az egész utat oda vissza át aludta, csak enni kelt fel.Lent a nagyszüleimnél is aludt 1 órát, és este is úgy aludt mint akit leütöttek.Egyébként meg itthon csak fél órákat aludt de. és du. is. És ált. este is többször felkelt.

Most Jún. Olaszországba készülünk,akkor lesz 10hós.Igaz jönnek a szüleim is,így lesz ki vigyázzon néha rá.De szerintem nagyon jó élmény lesz először együtt nyaralni.Meg hát 4 éve nem voltunk nyaralni a párommal egyéb okok miatt.MEg szerintem szülői beállítottságtól is függ,hogy ki hogy fogja fel.Én nem bánom ha nem tudom kipihenni magam, az a lényeg hogy egy kicsit kimozdulunk a napi rutinból, a mókuskerékből! :)

2009. máj. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy oldjuk meg, hogy néha a nagyikkal megyünk, de külön apartmanban. Így mindenki boldog: van kis család, nagy család, unokázás, baby-sitter, romantika stb :-)
2009. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!