Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki pici babá (k) val megy el...

Aki pici babá (k) val megy el nyaralni, hogy csinálja, hogy pihenés is legyen a nyaralás? Nem féltek attól, hogy ugyanaz a mókuskerék lesz, mint itthon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 10:45
1 2
 1/19 anonim válasza:
82%
Sok függ azon,hogy a párod mennyit segít neked?Vagy még ős várja ,hogy kiszolgáld.Egyébként ,pénz,pénz pénz..és minden ok lesz:-))
2010. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan az, és még is más.Mi a Mátrában töltjük a nyaralás 3 napját minden évben.Tavaly hat hónaposan vittük a fiunkat,a hátamon cipeltem hegyen völgyön át,de megérte.Hatalmas bogarak,kanyargós utak, és mivel még nem járt vígan táboroztunk a vadonban,ő meg körbe kúszta a mezőt,és egy róka lukba is belátogatott(nem voltak otthon rókáék).Rokonoknál szálltunk meg akik annyira szeretnek babázni hogy nagyon megkönnyítették nekem a pihenést.Idén is megyünk,és most hogy már jár,elmegyünk a hegyi patakhoz ahol hatalmas kavicsok vannak.Ha ő jól érzi magát,akkor nekem csak annyi dolgom van hogy gondoskodjak a kényelméről.Egy rakat tiszta ruha,ivóvíz,kullancs riasztó,és meg se állunk a hegytetőig.Nem kell főznöm,és takarítanom,és a bezártságtól is megszabadulok,mert a négy fal megszűnik,arra megyünk amerre akarunk...nekem ez már pihenő.
2010. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Mi nagy lépésre szántuk el magunkat, 9 és fél hónapos lesz a fiunk, mikor nekivágunk Horvátországnak. mi minden éven oda járunk. Kicsit én is aggódom, de szerintem j szervezés kérdése az egész. Pl. a parthoz nagyon közeli szállás, megfelelő játékok, napvédő sátor, olyan úszógumi, ami kimondottan picurkáknak való és van rajta napvédő tető. Na és persze anya, apa és egy kis kreativitás. Szerintem érdemes elmenni, mert elég a mindennapi rutin a hétköznapokban, legalább egy hét legyen más.
2010. máj. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Nekem majdnem ugyanaz volt. Apa kicsit többet foglalkozott a gyerekkel, de ugyanúgy keltem hozzá éjjel, kaját főztem,e tettem, altattam, szóval ugyanaz volt, csak nem itthon...

Nyilván, ha nem te főzöl és mosogatsz utána, hanem étteremben esztek, már más a helyzet...na meg ha apa még többet tehermentesít..

2010. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

Csatlakozom ugyanaz, és mégis más.

Mi tavaly az akkor 9 hónapos babámmal mentünk Balcsira egy hétre, úgy hogy házat béreltünk.Nagyon jó volt a gyerek is élvezte és mi is.Bár sokat nem pihentem,de a főzés,mosás, takaritás(nagyjából) mellőzve volt.Szóval mindenképp megéri kikapcsolni egy picit, de nagy pihenésre ne számits:)

2010. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt mikor először nyaralni mentünk. a napirend uaz volt, de legalább főzni nem kellett, néha még egy-egy hosszt is tudtam úszni a strandon míg férjem vigyázott a babára. Nel egyenek illúzióid, nem lesz sokkal másabb, mert tartani kell a napirendet, sőt nekünk 1 nappal hamarabb haza is kellett jönnünk mert a végére teljesen megzavarodott a melegtől, új helytől, de azért mégis kimozdultunk...
2010. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mi most léptünk be abba a korba, hogy pont elkezdtek menni bútorok mellett, de még nem mennek, főleg nem stabilan. Hát nem tudom, nyárra hogy lesz. Most 11 hónaposak. És hárman vannak. Persze ketten kevesen vagyunk hármójukra, nagyszülőkkel mennének. Igazából azért kérdezem, mert férjem azt mondja, ha megyünk is valahova (jövőre is), akko0r nélkülük, mert velük nem lesz semmiféle pihenés. De hát hogy hagyhatnánk ki őket a családi nyaralásból? Még ha tök jól is esne pár nap pihi nélkülük, biztos nagyon hiányoznának. És aggódnék, hogy megy a gondozásuk nélkülünk. Jövőre már azért biztosan könnyebb lesz velük, nem? Akkor már 2 évesek lesznek.
2010. máj. 17. 09:00
 8/19 anonim ***** válasza:

Idén kihagyjuk a nyaralást, mert a kicsi még csak júliusban születik, de jövőre azt tervezzük, hogy két-három kisgyerekes, baráti családdal közösen megyünk Balatonra vagy ilyesmi helyre és közösen bérelünk apartmannt. Akkor megoszlik minden, hiszen beoszthatjuk a főzést, tervezzük, hogy a fiúk főznek bográcsban meg ilyesmi. Na meg a gyerekek egy zárt udvarban eljátszanak addig az árnyékban söröző apukák felügyelete alatt, amíg mi csajok közösen összedobjuk az ebédet, vacsorát. Ha tehetjük, biztosan elmegyünk étterembe is. A nagyobb gyerekeink akkor lesznek 3 évesek, ők már azt eszik, amit mi, a kicsik pedig szopiznak, vagy elvannak bébiétellel. Kivételesen nem fogom sajnálni a pénzt egy jó adag üveges babakajára, nekünk is könnyebbség lesz.

Remélem, jól össze tudjuk hozni!

Igaz, hogy a kicsikhez biztosan kelni kell, pelenkázni kell, szoptatni, fürdetni, altatni stb. kell, mégis más lesz, hiszen a jó társaság sokat számít!

2010. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Előző (9.21-es) vagyok: három baba? Nem semmi, gratulálok! :-) Amúgy abban ne bízz, hogy egyszerűbb lesz velük, ha már járnak rendesen. Én az egy szem lányom mellett is néha "visszasírom" azokat az időket, amikor még ott maradt, ahol hagytam. :-) Ha belegondolok, hogy hárman háromfelé indulnak majd....

Viszont az is igaz, hogy kicsit le is foglalják egymást, ami lehet könnyebbség.

Mi idén tavasszal wellnes hétvégén voltunk, anyukámék is jöttek velünk, ami azért volt nagyon jó, mert időnként pár órára lefoglalták a leányzót, így kettesben is lehettünk a párommal. Szerintem megoldás lehet nektek is, ha nagyszülővel, keresztszülővel stb. mentek, akkor lesz némi szabadidőtök is. És ha megtehetitek, olyan helyre menjetek, ahol elétek teszik a kaját, legalább a főzés alól mentesülsz.

Amúgy teljesen egyetértek veled, gyerekek nélkül nem lehet nyaralni! Annál is inkább, mert tutira két nap után iszonyúan hiányoznának és ez elrontaná az egész utatokat.

Még az jutott eszembe - persze ez pénzkérdés, nem tudom, mennyi fér bele a keretbe nálatok - hogy Alsópáhokon a Kolping hotellel jól járnátok, pláne két év körüli babákkal. Van ugyanis bébiszitter, játszókuckó és hasonlók, hogy néhány órát a szülők magukra is fordíthassanak. Keress rá a neten, szenzációsak, csak hát nem olcsók.

2010. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az első gyerekünkkel másfél évesen voltunk először nyaralni, akkor már járt, evett amit mi, az már nagyjából pihenés volt, mert nem kellett főzni- étteremben ettünk. A reggelit és a vacsorát magunknak oldottuk meg. Tavaly a kicsi 3 hónapos volt, csak szopott, ezért a napirendnek maradni kellett, de főleg nekem tett jót a környezetváltozás. Nagyobb pihenésről csak akkor van szó, ha nem neked kell főzni. Legalább...
2010. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!