Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekem 17 hónapos. Nem...

Gyermekem 17 hónapos. Nem "hajlandó" még darabosat enni, így turmixolok mindent. Hogy vegyem rá, hogy most már itt az ideje, hogy rágni tudjon?

Figyelt kérdés
Most bújtak ki alul a rágófogak,és a szemfogak is most jönnek,összesen van 10 foga eddig.Persze nagyon szívesen főzök Neki,turmixolok Neki,nem esik nehezemre.Csak ugye jó lenne már ha tudna rágni.próbáltam már,de "jobb" esetben öklendezik,rossz pedig mikor ki is jön :( Tanácsokat kérnék Tőletek! Köszönöm. :) Sz.
2010. máj. 15. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Sorstárs:) többször kérdeztem erről itt, de leszidást kaptam, hogy én vagyok az oka, amiért nem eszik "normálisan" a fiam, mert későn kezdtem adni a darabos kaját. Pedig adtam én, egy éves nem volt még. Öklendezett, fuldoklott egyetlen morzsányi valamitől. Hányszor paskoltam a hátát...könnyezve, sírva evett emiatt, ha ilyen történt. Na ezek után folytatsd az ebédet...tudom miről beszélsz:( ettől függetlenül igenis adni kell, próbálkozni kell. Mi most itt tartunk: ha éhes, akkor eszik virslit, mostmár egyet simán, de bőrét lehúzva, nagyon apróra karikázva. Először egyetlen karikát evett. Aztán lassacskán egyre többet. De csak úgy, ha ő teszi a szájába a falatot, ha én teszem, egyből kiköpi! Eszik túrórudit, apró darabokat teszek a tányérra, ő felcsipegeti. Aztán adtam sima főtt spagettit. Egy szálat megkostolt, aztán egyre többet. Most kb 5-7 szál után abbahagyja, de már kis szósz is lehet rajta, korábban nem. Csak kézzel hajlandó megenni, amennyit ő akar. Aztán rántott husit, cordon bleut, rántott halat kezdtem pici darabokként a tányérra rakni. A sültkrumplit megfogja, eszi. Szemezget borsót, kukoricát, mást egyenlőre a zöldekből nem eszik, holott pépként bármilyen zöldet imádott. Egyszercsak nem volt hajlandó megenni a pépes főziket, amit csináltam, igy kezdtem adni először azokat, amiket felsoroltam, majd kapott folytásként, desszertként pépest. A főziket továbbra sem eszi meg darabosan. Nem ugy szokta meg. De rágni tud, mert a többi fent említett dolgot eszegeti. Szóval igen, lassan haladunk, de haladunk! Rengeteg türelem kell és gyakorlás, úgy látom. Ezen kívül reggel, este babatejet iszik. Nehézzé vált az etetése, de próbálkozni kell!
2010. máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amugy 18 hós:) eszik még kölesgolyót, amit még két hónapja meg sem kostolt. Kenyérvéget, de csak ha magos:) fornettit is szereti, kakaóscsiga, túrós mini táska. Más hirtelen nem jut eszembe. Majd írj ide, ha van kedved, hogy haladsz, mikkel próbálkozol, jó lenne olvasni a tapasztalataid, mert én is nagyon el tudok emiatt kenődni:( amúgy 16 foga van:(
2010. máj. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

de jó olvasni hogy nem vagyunk egyedül:)

igaz kisfiam eszi a darabosat de msstanában valahogy megváltozott.

eddig szívesen ette a mi kajánkat de azért minden héten szoktam neki főzeléket csinálni még. most a mi kajánkból alig eszik:( de ha főzeléket adok neki már azt sem nagyon.

amúgy meg ő akar enni egyedül. a főzelékbe is beletenyerel, falatokat nem engedi hogy én adjam. imádja a virslit de nem eszik hozzá mostanában kenyeret.

tehát tényleg nem egyszerű.

bocsi hogy nem igazán a kérdésre válaszoltam.

de itt már olvastam hogy másnak a gyereke is ilyen volt mint a tied és kb két éves korára fogadta el a darabos ételeket.

próbálj neki kiflit kenyeret adni had rágcsálja. vagy almát szeletelve

2010. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

14:40 es vagyok

amúgy kisfiam 16 hós és 15 foga van

2010. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a fiam sem eszik kenyeret a virslihez, csak fél órára rá rágcsál egy kenyérvéget:) ha többféle cucc van elötte, akkor is többnyire egyfélét választ ki, vagyis csak husit eszik, semmi köret, vagy csak kukoricát eszi ki a rizs közül, semmi másegyéb...jajj!
2010. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!